Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartásnál lehet egyéni...

Gyerektartásnál lehet egyéni igény?

Figyelt kérdés
Úgy értem, h. ne havi fix összeget fizzessen hanem mindennek a felét.Ha tandíjat kell fizetni, vagy a gyerek táborát, vagy jogsi, bicikli, ruha, cipő stb.
2011. márc. 22. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez csak úgy, ha ti megegyeztek ebben! A bíróság erre nem fogja "kényszeríteni". Ha ő belemegy és írtok erről egy papírt ügyvéd előtt, akkor minden további nélkül!
2011. márc. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is egyéni igény szerint kapom,rózsaszín csekken adja fel nekem,és a fizetése 40%át küldi(hozzáteszem minimálbérre van bejelentve,de mivel tudom,hogy mennyit kap,annak amit kap,kapom a 40%-át)bíróságon,max gyerekenként 20-20%ot kapsz,de nagyon ritka,hogy így ítélik meg,általában 8000-10000ezret ítél meg gyerekenként a bíróság:(
2011. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az apa beleegyezik csak akkor.a bíróság csak azt állapítja meg hány százalék jár.A feles dolgokat nektek kell külön megbeszélni.
2011. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha erről közösen megegyeztek, valószinűleg jóváhagyja a bíróság. Mindenesetre én az apa helyében biztos nem mennék bele ilyen alkuba. Hallottam, és tapasztaltam már nem egy olyan esetet, hogy a kedves anyuka képes volt még akár kölcsönkérni is, hogy meg tudja venni a legdrággább iskolatáskát, legdrágább ruhákat, csak hogy az apával jól kicsesszen. Én olyan alkut kötöttem az exemmel, hogy fizetem a fix gyerektartást, ami le van rajzolva papíron. Emellett pedig ha valami nagyobb dologra szüksége van a gyereknek, szól, és vagy összedobjuk, vagy ha van annyim, természetesen rá fogom áldozni a gyerekemre...

35f

2011. márc. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért nem mindenki olyan h. kicsesszen a másikkal. a másik, h.nem is biztos h. a gyereknek a ledrágább dolgok tetszenek.Illetve én amúgy sem úgy nevelném a gyereket h. úgy nőljön fel megkap mindent amit csak akar, mert azért tenni is, kell ha meg a szülők nem lesznek akkor addigra meg kell tanulnia h. ha ő nem lép akkor nem fogja más eltartani.Őszintén szólva ha nekem tetszik egy dárga táska és nagyon szeretném és még pénzem is lenne rá,akkor sem venném meg mert sajnálnám rá a pénzt.Szerencsére én sporolós vagyok.Amúgy csak azért kérdezem,mert egy normális családban is vagy fele-fele vagy fizetésnek megfelelően szállnak be a szülők a nevelésbe.Amúgy meg ha az apa nem hinne nekem, akkor csináltatnék egy számlát és azon meg tudná nézni a pénzforgalmat, vagy ha ez se elég akkor elmegyünk 3-ban és megvesszük vagy kifizetjük amire kellett a pénz. Azt az 5 percet mindenki kibírja.
2011. márc. 22. 10:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindent lehet.

De felhívnám a figyelmed a hátulütőire, s gondoljátok ki előre, hogyan oldjátok meg az ilyen helyzeteket:

ha mondjuk a gyerektartást fizető fél szerint nincs szüksége a gyereknek 15 ezer forintos cipőre, bőven megtenné az olcsóbb is, vagy mondjuk szerinte elég lenne a gyereknek egy húszezer forintos bringa, minek neki a nyolcvanezres, viszont a gyerek, vagy te a drágábbikat vetted meg, és a megbeszéltek szerint kérnéd az összeg felét. Egy olyan összeg felét, amivel ő nem értett egyet. Ő a szemedre hányja hogy költekezel, te az ő szemére hogy zsugori a gyerekkel, és kész is a veszekedés. Vagy az is lehet, hogy szakadtnak találja a gyerek télikabátját, és a szemedre hányja, hogy miért ezt az olcsó szart vettétek meg, mikor te esetleg még annak is örülsz, ha ennek az olcsó szarnak a felét ki tudtad fizetni. Ekkor ő azt érzi, hogy hiába kész ő pénzt adni nektek, te elhanyagolod a gyereket, és nem áldozol rá eleget. Újabb feszült helyzet.

tök szar érzés elszámolni mindennel, amit megveszel a gyereknek, én legalábbis utálnám, hogy beleköthetne a gyerektartást fizető fél (szándékosan nem apát vagy anyát írok), hogy miből milyet és mennyiért veszek a gyerekemnek, sokkal tisztábbnak érzem azt, hogy gazdálkodom egy fix összegből, ahogy tudok, és nem kell minden szir-szart az orrára kötnöm.

De ha jó a viszonyotok, és maximálisan átgondoltátok, akkor hajrá, csak árnyalni akartam egy kicsit a képet.

2011. márc. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

10:09-es vagyok.

10:24-es tökéletesen leírta a dolgot!

Én olyan eseteket, tapasztalatokat vettem alapul, amikor valamelyik fél haragból, bosszúból, vagy bármilyen okból ki akar tolni a másikkal ahol csak lehet.

De ha nincs harag, "békében" váltok el, minden gyerekkel kapcsolatos dolgot meg tudtok beszélni, akkor is ott vannak a veszélyek, amiket 10:24-es leírt! Egy idő után biztos hogy előjönne! Amit pedig Te írtál, hogy hármasban elmentek vásárolni... És ha lesz párod, vagy az exednek lesz társa? Az hogy venné ki magát, hogy "bocs drágám, de a volt párommal megyünk vásárolni"... Ilyenre nem lehet alapozni. Ha megbíztok egymásban, miért nem jó pl. az, amit én is írtam? Fix havi összeg lefektetve + eseti egyeztetés. Esetleg még pl. olyat be lehet venni a határozatba, hogy egy-két fix, visszatérő költséget feleztek (pl. iskolakezdés)...

2011. márc. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!