Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS, anyák napja május 1?

SOS, anyák napja május 1?

Figyelt kérdés

Az tudom, hogy anyák napja május első vasárnapja. De ha annyira első az a vasárnap, h május elsejére esik?

Talán az igen lenne a logikus válasz, de ne haragudjatok, hogy mégis megkérdezem, mert az interneten egyik honlap ezt, másik azt mutatja:S


2011. márc. 22. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen :)
2011. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ez magától értetődő...
2011. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Eggeeen
2011. márc. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hmm.. ebbe még bele sem gondoltam.. Pont a munka ünnepén ünnepeljük az anyukákat..xD
2011. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy május első vasárnapja.

Ha nem hiszed: [link]

2011. márc. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ehh....

épp ezért emeltem ki, hogy ismerem az "első vasárnapos" szabályt...

azért vagyok bizonytalan, mert május 1 már más ünnepnek a napja, ráadásul munkaszüneti nap is. Ezen a napon az emberek ünnepelnek, Badacsonyban bazinagy buli van. És mivel sok családnál az anyák napja komoly ünnep, nem lenne hülyeség eltolni egy héttel.

2011. márc. 22. 17:36
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Jogos a kérdés, ebbe még én sem gondoltam bele, bár az én Anyukám sajnos már nincs velünk. :(

Amúgy én eltolnám, pont a munka ünnepe miatt.. nehogy már egy lapon legyenek említve az Anyukák a munkával! :)

2011. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hm... most hogy mondod... amúgy nem tom ! :)
2011. márc. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az én anyukám sincs már köztünk 26 éve. De én úgy vagyok az anyák napjával, hogy 18 éve, mióta megszületett a lányom, arra tanítottam, hogy gyermek nap és anyák napja január 01-től, december 31-ig tart! Sajnos vannak olyan ismerőseim között, akik kötelezően vesznek az édesanyjuknak 1 szál virágot, netán csokrot anyák napjára és sápítoznak, hogy: Úr Isten! Mennyibe került! Nos igaz, hogy nekem lányom van, de nagyon jól esik, hogy "csak úgy" szimpla tiszteletből és szeretetből kapok egy szál virágot vagy bármi mást. De ez nálunk oda-vissza érvényes!
2011. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
No közben most látom időképen is, amit gondoltam is, hogy tényleg a hagyományhoz illően május első vasárnapján, azaz idén május elsején lesz Anyák napja.
2011. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!