Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 évesen két év munkaviszonny...

22 évesen két év munkaviszonnyal vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 2 éve dolgozom, jó helyem van, jó fizetéssel. 5 hónapja vagyunk együtt a párommal, lassan a menyasszonya leszek, nyár végére tervezzük az esküvőt, elötte 1-2 hónappal a házvásárlást.

Minél elöbb szeretnénk babát, de a körülöttem lévők folyamatosan azzal jönnek hogy de még mennyire fiatal vagyok, meg hogy dolgozzak még.

Fiatal vagyok, de már túl vagyok egy-két nagyon rossz kapcsolaton, úgy érzem, hogy ezek után már eltudom dönteni hogy a megfelelő emberrel álltam-e össze. Kiéltem magam és csak arra vágyom már, hogy valakivel összeköthessem az életem és születhessen babánk. A párom egy olyan ember akiről eddig csak álmodni mertem, ő 28 éves, már évek óta várt arra hogy olyan barátnője legyen, akivel a terveit megtudja és akarja valósítani.

Szóval nagyon jól egymásra találtunk és minél hamarabb szeretnénk mindent.(ház, esküvő, baba)

Én tudom, hogy mit akarok, de mindig bezavarnak a körülöttem lévők... :(

Nektek mi erről a véleményetek? 22 évesen (addigra 23-at betölteném) vállalnátok babát, itt hagyva a megfelelő munkahelyet, ahova persze visszatudok jönni.?

Köszönöm előre is a válaszokat, és nagyon szépen kérem azokat akik utálatosak akarnak csak lenni, inkább ne írjanak.


2011. márc. 23. 15:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

5 hónap után közösen vesztek házat, és összeházasodtok? :O

nagoyn korai! nem a gyerekvállalás, de a házasság és a KÖZÖS lakásvásárlás is!


még bőven a rózsaszín ködben éltek... ha 3-4 év múlva is igy szeretitek egymást és működik az együttélés (házasság nélkül), akkor nagyobb eséllyel tudod eldönteni, hogy tényleg ő-e az Igazi. 5 hónap alatt nem is lehetett még 20-szor alkalmatok a házassággal kapcsolatos összes apró dolgot 3x átrágni (ugyanis az ember véleménye változik az első átbeszéléshez képest). Nemhogy a babával kapcsolatos összes apró kérdés esetén!


nagyon elkapkodjátok!

2011. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképpen nem vállalnék, 5 hónapos-1 éves kapcsolat az még nulla, anyámék 4 évig voltak együtt mielőtt megszülettem volna, mégis kiderült apámról hogy egy szemét alak... Úgyhogy ezt végülis soha nem lehet tudni, de azért én még várnék, és ami a legfontosabb a gyerekvállalás előtt, az az ANYAGI BIZTONSÁG! Amit NEKED kell megteremtened, mert a babát sajnos elsősorban magadnak szülöd, az a helyzet. És ha a házasság tönkremegy, akkor is el kell hogy tudd tartani a kicsit. Fontos hogy akkor is legyen hova menned. Nem tudom 22 évesen milyen anyagi háttérrel rendelkezel, de nagyon vigyázz, hogy ne legyél még véletlenül se másra ráutalva. Ha mnodjuk már lenne egy saját ingatlanod, saját megtakarított pénzed, stb, akkor azt mondanám ok, bár akkor se értem hogy minek ennyire sietni...
2011. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
84%

En is pont ugyanigy voltam.Mindent szerettunk volna,illetve hamar osszehazasodni.Jelenleg ott tartunk,hogy tobb mint 2eve egyutt vagyunk,ezalatt tobbszor is megcsalt,az apja fenyeget engem(hosszu lenne leirni hogy miert),mindenki nemnormalis.Augusztus ota mindig egyutt alszunk estenkent.Volt masfel honapos szakitas,mert hulyenek lettem nezve es megcsalt,amire persze rajottem.


Mindezeket igy roviden azert irom le,mert ezzel arra akarok celozni,hogy sok minden nem ugy alakul ,mint ahogy az ember azt eltervezi.De kivanom tiszta szivembol,hogy minden tokeletes legyen nektek.A sajat velemenyem az,hogy 5honap utan barmennyire is szerelmes az ember,eloszor egyutt kell elni par honapot,es utana kell csak osszehazasodni.Ez persze csak az en velemenyem.En is eleite mar 1heten osszehazasodtam volna a parommal,most pedig ott tartok ,hogy nem szeretnek semmit sem elsietni,mert felkeszulok az ujabb pofaraesesekre.


Lehet bonyolult,amit leirtam ,de a lenyeg benne van.Remelem helyesen dontol es hogy boldogok lesztek.

2011. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Nálam abszolút nincs rózsaszín köd, ami igazából nem is dicsekvésre méltó. Megtaláltam a megfelelő embert, szeretem és kész. Addigra már nem csak 5 hónapja lennénk együtt.

Köszönöm a válaszod.

2011. márc. 23. 15:49
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

5 hónapos kapcsolatban szép dolog ha tervezgettek, de előbb éljetek együtt (okosabb lenne szülőknél, vagy albérletben, nem pedig együtt házat venni), aztán ha így is működik, akkor nyugodtabban vállalhattok, mint így.


Ilyenkor az ember még rettentően szerelmes, és ennyi idő alatt ki sem lehet ismerni teljesen a másikat.

2011. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
51%

ha úgy érzed érett vagy az anyaságra akkor bátran vállalj gyereket.Jó ha fiatal a kisbaba anyukája.

Szorítok neked hogy minélelőbb sikerüljön.Én lennék a helyedben:D

2011. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
91%

De ha te már ezt így eldöntötted, miért kérdezel minket?


Amúgy én sem szülnék ilyen rövid idő után.

2011. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyos vagy. :)

A szüleim úgy házasodtak össze, hogy nem voltak összeköltözve, rá egy-két hónapra tudtak csak, addigra meg már jöttem én. Nem gondolnám, hogy fontos az együtt élés ház vétel elött. Így is 7 napból 6ot nálunk tölt, jön melóból, megy reggel, főzök rá stb... Szinte már együtt lakunk.

2011. márc. 23. 15:52
 9/39 A kérdező kommentje:

Mert kíváncsi voltam, hogy csak a rokonaim egy része látja így a dolgot, vagy esetleg ismeretlenek is negatívan állnak a témához.

Köszönöm a válaszokat.

Amúgy teljesen érettnek tartom magunkat egy babához, az anyagi körülményeink is jók hál'isten.

2011. márc. 23. 15:54
 10/39 anonim ***** válasza:
49%

Nem biztos, hogy tul korai, ember fuggo...en 7 honap utan hazasodtam anno es nagyon jol meg vagyunk hosszu evek ota a ferjemmel (nem baba miatt hazasodtunk, nem voltam terhes!). Ha valakivel megtalaljatok egymast, akkor nem az egyutt toltott ido hossza szamit, mert van, aki 5 evig el egyutt valakivel, aztan eskuvo es par honapra ra valas. Hany ilyen eset van!


22 evesen szultem, munkaviszonyom nem is volt, mert egyetemre jartam (segitsegem semmi nem volt a babaval, kulfoldon elunk, megoldottam). Semmit sem csinalnek maskepp. Ha meg munkahelyed is van, ahova ugyis visszavesznek, sot GYED-re is jogosult leszel, miert ne?


Ha az eletben nem kockaztatunk, nem is nyerhetunk. Ha 40 eves koraig varja valaki az igazit es akkor jon ra, hogy idealis partner nem letezik, akkor sosem fog a jelenben elni. Persze nem kell elvesziteni az embernek az eszet, fontos a megfontoltsag, csak nem biztos, hogy az a megfontoltsag, hogy 5 evig vagyok valakivel, aztan talalok "jobbat", mert minden kapcsolat egyszer regi lesz; meg kell tanulni a hetkoznapokat jol kezelni.

2011. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!