Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 1952-es férfi,43 év munkaviszo...

1952-es férfi,43 év munkaviszonnyal, mit tegyen, várja meg a jövő évet, akkor előrehozott nyugdíjba elmehetne 60 évesen, ha maradnak a jogszabályok, vagy idén menjen el korengedményes nyugdíjba, amíg lehet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Az idén, minél hamarabb.
2011. okt. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
65%

Ha havonta 1-2-3ezer forinttal kevesebbet kap, az bőven kompenzálódik azzal hogy +1 évig kap nyugdíjjat.Van aki 60 éves korban szereti a munkáját és bírja is még de az én apám pl 50 évesen majd meg hal és gondolkodás nélkül elmenne 1évvel hamarabb.Normál esetben azt tanácsolnám hogy ez alapján döntsön valaki, de a jelenlegi helyzet szerintem elég kilátástalan úgyhogy én nem kockáztatnék, lehet 1év mulva kevesebb lesz a nyugdíj mint most az előre hozott. A kormány olyan dolgokkal stabilizálta az IDEI költségvetést amik egyszeri bevételforrások voltak (magánnyudíj pénztárak, hitel kínától).

Ha az előrehozottat választja és minden a várttal ellentétben alakul, akkor 15 év alatt lehet hogy 100 vagy 200 ezer forintjába kerül hogy a biztonságot választotta, de ha a gazdasági helyzetre hivatkozva hozzányúlnak a nyugdíjjhoz évente kicsúszhat ugyanennyi a zsebéből.

2011. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, hát én is pont így érzem, hogy jobb elmenni idén.
2011. okt. 13. 06:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú annyi munkaviszonnyal már elmehet -
2015. máj. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!