Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldon elok, ti hogy...

Kulfoldon elok, ti hogy szoktatok megoldani az otthoni szabadsagot?

Figyelt kérdés
Altalaban 3 hetre megyek haza egy evben egyszer-ketszer.De mindig folyamatos porgesben vagyok.Csalad,baratok latogatasa,mindenki nagyon var,mindenki sok idot akar tolteni velem.En meg esek ossze a faradtsagtol,es semmi idom nincs magamra.De nem tudok nemet mondani,hogy ne bantsak meg senkit.Ti hogy oldjatok ezt meg?
2011. márc. 23. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem sajnos nem várnak olyan hű de sokan hogy állandóan be legyek "táblázva". Én is 3-4 hétre szoktam hazamenni, az első hét még elég sűrű (nálam is család, stb.) aztán a végén már szinte unatkozom otthon :D De ettől függetlenül jó hazamenni.
2011. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Nekem már családom, gyerekeim vannak idekint (a párom nem magyar), így nem fordítjuk az összes szabadságot arra, hogy otthon legyünk. Általában nyáron és tavasszal VAGY ősszel 1-1 hét, vagy ha nem jön össze kétszer hazamenni, akkor nyáron 2 hét. Nekem is nagyon fárasztó, mindent előre megtervezek, mikor kivel találkozunk, hova megyünk - és tényleg csak a legfontosabb emberekre hagyok időt, mert szeretnénk pihenni, szeretném ha a gyerekeim a nagyszüleikkel játszhatnának stb.


És igen, van, hogy valakinek kerek-perc megmondom, hogy bocs, idén nem fér bele az időnkbe, hogy összefussunk. Ilyenkor azt is hozzáteszem, hogy itt nálam bármikor szívesen látott vendégek. Akit érdeklünk, az rászán egy fapados jegyet, és megérti.

2011. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom oszinten, hogy nekem mar nincs energiam es szuksegem sem arra, hogy mindig, mindenkivel talalkozzak. Evek ota kulfoldon vagyunk, evente 2 alkalommal jarunk haza, max 2 hetre, olyan is volt, hogy haromszor jottunk, de csak 5-5 napra. Ennyi idobe nem lehet mindenkit ugy bepaszitani, hogy mindenkinek jo idoben legyen, legyunk a csaladdal is, jatszhassanak a gyerekek a nagyszulokkel, esetleg mi is kikapcsolodjunk kettesben a ferjemmel (egy-egy fagyizas kettesben, seta, mozi vagy vacsora), plusz a gyerekeket is elvigyuk kirandulni, megmutatni a varost, orszagot, nah meg persze mindig osszegyulik sok-sok hivatalos inteznivalo.

Raadasul a ferjemnek es nekem nagyreszt kulon barati korunk van, a kozeli rokonok (testverek is) szetszorodva az orszagban, sokat kell ide-oda utazgatni ahhoz is, hogy tenyleg a kozeli csaladtagokat is lassuk.

Eleinte igyekeztunk, vegul mindig volt, aki megsertodott, mert egy ora beszelgetes utan mennunk kellett, alig aludtunk, alig alltunk meg, mire visszamentunk mar hulla faradtak voltunk es a nagy nyaralas utan alig volt eronk ujra dolgozni jarni. Az volt a pihenes...

Arrol ne beszeljunk, hogy kicsit rosszul esett belegondolni, hogy senkihez sem mentunk ures kezzel, apro ajandekokat vittunk, a gyerekeseknek ruhakat, volt, aki ezt-azt hozatott velunk, szoval ugy jartunk haza, mint a malhas szamar, neha ugy ereztem, hogy en vagyok a Mikulas. Es mire osszeszamoltuk, hogy mennyit koltottunk ajandekokra, repjegyre, erre-arra, cserebe hulla faradtak voltunk es nem jutott eleg ido mondjuk a szuleinkkel lenni, vagy pihenni tenylegesen, akkor vegul mindig arra jutottunk, hogy kovetkezo evben inkabb tengerpartra megyunk 2 hetig napozni, furdeni, enni, meg akkor is olcsobban usszuk meg.

Szoval egyszer betelt a pohar es azota nem talalkozunk mindenkivel, pihenni jarunk haza.

Plusz en azt talaltam ki, hogy az ismeroseim nagy reszet egyszerre hivom ossze, elore kituzom a napot (2 honappal korabban), megbeszelunk egy helyet es este 8kor beulunk csapatostol egy beszelgetos, iszogatos estere. Hajnalig maradunk. Igy legalabb nem kell mindenkinek kulon elmondanom ugyanazt, aki kettesben akar beszelgetni velem az is megteheti, felrevonulunk kicsit. Az elso alkalom volt furcsa, mert nem mindenki ismerte egymast, azota mar ez igy nagyon jo. Sot, vannak, akik igy ismertek meg egymast a barataim kozul es azota ok is baratok lettek.

2011. márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam a "barátok" leegyszerüsítették a dolgot, mert miután eljöttem, hamar megszakadt a kapcsolat velük.

2 barátom van akikhez megyek is, a család meg már megritkult sajnos, de mindenkire egy napot szánok így belefér az idömbe.

Amúgy való igaz, hogy a hazalátogatás merö stressz és fáradtabb vagyok mint egy átlag hétköznap, de ez van.

2011. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
20-37----nem semmi valaszt adtal,de szivembol beszeltel!!!Az ajandekok.............es senki nem mondja,hogy nem kellett volna,sokszor ezert erzem,hogy kotelezo!
2011. márc. 23. 22:20
 6/14 anonim ***** válasza:

sziasztok.tudom nem a témához kapcsolódik de itt a válasz adók többsége és a kérdező maga is külföldön tevékenykedik.

én és a párom jó ideje kinn vagyunk egy kisebb városba Anglián belül,de szívesen mennénk próbálnánk ki más országokat,is illetve városokat.ha tudnátok munka ügybe esetleg segíteni vagy valami biztosat mondani akkor azt nagyon megköszöném.:))

2011. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon elek, evente 1-szer szoktam menni. Most meg nem dolgozom, babaval vagyok itthon, igy tehetem meg, hogy 3 hetre megyek. Most keresek munkat. Nem hiszem, hogy ezentul 3 heteket megengedhetnek. A szuleim hamarosan nyugdijba mennek, igy azt szeretnem, ha majd ok tudnanak tobbszor jonni, mert engem ide kot a csalad mar es nem konnyu pici gyerekekkel utazni kontinenseken keresztul plusz ferjem nem johet szabadsagra, szoval en egyedul nagyon nehezen gyozom. Ugy gondolom, hogy nem kell mindenkivel talalkozni vagy kevesebb idore. Azert pihenned is kell, azert szabadsag a szabadsag.
2011. márc. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A külföldön élő párom épp a napokban mondta, hogy az idén nem biztos, hogy hazajön, mert nem lesz annyi szabadsága a részmunkaidő miatt. :( De eddig évente 2-szer 1,5 hétre jött haza.
2011. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
evente egyszer megyek haza. (az ezt hozzal azt hozzal kintrol) na ez mar megszunt. csak a szuk csaladnak viszek aprosagot. azt hiszik az emberek,hogy azert mert kulfoldon elek en vagyok a dollarpapa. de ez nem igy van, itt sokkal nehezebb neha mint otthon.
2011. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a hazalatogatas eddig nekünk se ment csöndesen, es nyugalmasan...de mar beleuntunk...mara mar van ket lanyunk a kenyelem es a jolet fontos nekünk...vettünk egy hazat ami nyaralokent szolgal, h ne üljünk a csalad nyakan es h maganeletet elhessünk nyaralas soran is... jonak latom a mostan szitunkat, mara mar eljutottam addig ha valakinek tenyleg en is fontos vok, az ugyanugy eltud jönni a mi nyaralonking mit mi eddig hozzajukig...de persze a ket lanyom szülese elött mi is parommal ugyanilyenek voltunk, mint ahogyan te leirtad..probaltunk mindenkinek eleget tenni, adni, vinni...de valamikor nallunk is eljön a kerdes, minek en, ha ök egesz evben meg egy telefont sem ejtenek meg, h vagytok blablabla??!!! erted?! lehet ez a te helyzetedbe nem igy van, nallunk igy törtent :)
2011. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!