Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha kulfoldon szuletik egy...

Ha kulfoldon szuletik egy magyar allampolgar, kulfoldi irasmod szerint is lehet a neve a magyar papirjain?

Figyelt kérdés
Ha kettos allampolgar, nemcsak magyar es kulfoldon szuletik, muszaj magyar irasmod szerint bejegyeztetni a nevet vagy lehet kulfoldi irasmod szerinti neve a magyar papirjain is? Ha jol tudom, ilyen esetben lehet kulfoldi keresztneve. Igy mukodik?
2011. jún. 27. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ilyen esetben Lehet hogy lehet, de nem vagyok benn biztos
2011. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont azert irtam ki a kerdest, hogy biztosra tudjam. Ha biztosra tudja valaki, hogy ez hogy mukodik, kerem, hogy irjon.
2011. jún. 27. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdésedet.De ha arra vagy kíváncsi,hogy külföldön született gyermeknek adhatsz-e külföldi nevet..Akkor igen.

Nekem 2 olyan család ismerősöm van akiknek a gyermekük külföldön született.

Az egyik családnál mindkét szülő magyar állampolgár,de a kislányuk Amerikában született.Elizabeth nevet kapta.Már Magyarországon élnek,és a kislány születését be kellett jegyezni otthon is,hogy óvodába mehessen.A neve nem változott.Itthon is Elizabeth a neve és nem Erzsébet.

A másik családnál az anya magyar az apa angol.Az anyuka otthon Magyarországon szülte az ikreket, .A lányokat Brooke,és Jessica nevet kapták.

2011. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan errol van szo. Nekem elso gyerekem Mo-n szuletett, o a magyar papirjain magyarul van, de a masodiknak olyan lenne a neve, ami magyarul nem hangzik jol, ezert szeretnenk neki kulfoldi irasmod szerint bejegyeztetni a nevet. Nem magyar az apa. Ilyenkor ha jol ertem, ez lehetseges. Csak ezt szeretnem biztosra tudni (a hivatalban nem bizom, nekem is elrontottak a nevvaltoztatasomat).
2011. jún. 27. 18:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:09

Ha külföldi a gyermek apja akkor adhatsz neki külföldi nevet is..

2011. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így Mo-on is az külföldi írásmódot fogják használni. Pl. ha Mo-on születik, akkor csak Dzsnifer lehet, ha Amerikában születik, de megkapja a magyar papírokat is, akkor Jennifer-ként fogják kiírni.
2011. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha az egyik szülő igazolni tudja,hogy küldföldi akkor a gyereknek lehet külföldi neve külföldi irásmod szerint.
2011. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Akkor gondolom, hogy ebbol nem lesz gond.
2011. jún. 27. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lessz gond belole.A ferjem nem magyar, a kislanyunknak Zeinab Sara a neve.Nem kellett otthon szenvedni az anyakonyvi kivonattal.Minden rendben lessz.
2011. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!