Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagyszülő pert indít h...

Ha nagyszülő pert indít h látni akarja az unokáját nyerhet?

Figyelt kérdés
A volt férjem szülei látni akarják az unokájukat. Ők nem akarnak jönni,azt akarják ha lányom menjen. A gyerek az apjával sem nagyon tartja a kapcsolatot. A lányom nem is nagyon akar menni,mert ott unalmas,nem lehet tv-zni,gépezni,szóval van egy csomó kifogása h miért nem akar menni. A nagyszülök nem hiszik el mikor mondom h a gyerek nem akar menni. most perre készülnek. Mi fog történni? Ha a lányom nem akar menni akkor is kell majd mennie? A gyerek egyébként 10 éves
2011. márc. 24. 10:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Talán azért nem akar menni,mert te eddig sem engedted,vagy éppen rosszat mondtál a nagyszüleiről. Ha pert indítanak,akkor megfogják ítélni a láthatást. A gyereknek is joga van a nagyszüleihez,és nekik is az unokájukhoz.
2011. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
38%
Első válaszoló: te a tipikus rosszindulatú hozzászóló vagy. Semmit nem tudsz a szituról, de máris fröcsögve vádaskodsz.
2011. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Engedve volt h menjen,a volt férjem is, akkor vihette volna amikor akarja. Eleinte minden hétvégén jött érte,de aztán a találkozások leszűkültek havi 2-3 telefonra. olyankor mikor elvitte mentek a nagyszülők is. De a lányom nem akar menni,mert nem tud ott mit csinálni. Nem szeret ott lenni,unalmas neki. Én mondtam az ex anyósoméknak h akkor jöjjenek hozzánk,de ők azt mondják nem utaznak(15km-rel laknak odébb.

A bíróság figyelembe veszi h mit akar a kislány?

2011. márc. 24. 10:58
 4/24 anonim ***** válasza:
74%
Az ilyen per kétesélyes. Kérdezz meg egy ügyvédet, aki ebben járatos. Vagy a gyámhatóságot vagy a gyermekvédelmet, ezeknél a szervezeteknél ingyen is tájékoztathatnak. Úgy tudom, ekkora gyereket már megkérdeznek. Viszont azt kérheted, hogy a te felügyeleted melletted a te otthonodban találkozzanak vele. Arra senki sem kényszeríthet, hogy rendszeresen odahord őt a nagyszülőkhöz. Egyébként hivatkozhatsz arra, hogy ha annyira fontos lenne az unokájuk, odamennének és meglátogathatnák, hiszen te beengedné. Van egy olyan opció is, hogy kérvényezheted, hogy csak gyámhatósági ember jelenlétében, közterületen találkozhatnak vele (ezt általában mindig meg szokták engedni). Ez azért lehet jó, mert lehet, hogy akkor már nem is akarnák annyira a nagyszülők a dolgot.
2011. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
A nagyszülőknek is jár láthatás, ezt valószínű megítélnék nekik. Arra nem fog senkit kötelezni a bíróság, hogy elvigye a gyereket a nagyszülőkhöz, ez agyrém. Ők akarják látni, nekik kell érte menni, elvihetik magukkal, majd kötelesek visszahozni is. Ha nem így járnak el, azzal megsértik a láthatás szabályait és ezt a jogot megvonhatják tőlük. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyire fogják figyelembe venni a gyerek kívánságát.
2011. márc. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
78%

Érdekes nagyszülők. 15 km-t nem utaznak az unokájukért. Szerintem csak fenyegetőznek a perrel, hiszen te nem tiltod el sem őket a gyerektől, sem a gyereket tőlük. Ha akarják látni, mehetnének hozzád.

De azért azt is elég érdekesnek találom, hogy egy gyerek azért ne akarjon valahova menni, mert ott nincs tv meg számítógép. Lehet pl. beszélgetni, társasozni, vagy ha egyedül akar lenni, akkor olvasni. Csak az alapján vélekedhetek, amit te leírsz, és ezek alapján elkényeztetett a kislányod. Én biztos kikapcsolnám előtte a tv-t és gépet, ha azok nélkül nem tudna meglenni, hogy művelődjön is kicsit...

2011. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%

Ha csak ilyen kifogásai vannak a gyereknek, hogy ott unalmas, azzal nem mentek semmire. Ha nem bántják, nevelik rosszra, simán megítélik a láthatást. Ha a nagyszülők jó emberek, akkor inkább próbáld rávenni a lányodat, hogy legyen jóban velük. Nem tesz rosszat egy gyereknek, ha a nagyszülők pl. mesélnek neki a régi időkről, mi hogy volt az ő idejükben.

Ellenkező esetben a gyerek két-három alkalommal nekiáll hisztizni, aztán már nem fogják keresni. De úgy már nem lehet belédkötni, hiszen te engeded, hogy menjen. Akkor már ők nem hívják.

2011. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Addig örülj,amíg a nagyszülők ennyire ragaszkodnak a gyerekhez!Rám nem voltak kíváncsiak,hiába mentem volna hozzájuk,sírva kértem,hogy láthassam őket.
2011. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Lányom most is mehetne ha akarna,de nem akar menni. Nem csak a tv,meg a gép hiány nem akar menni. Unatkozik ott. Nincsenek játékok,se gyerekek a környéken,még a játszótér féleség is elég messze van a nagyszülőktől.

Lányom azt mondja mikor kérdezem h miért nem megy h nem akarja a hétvégéjét elrontani azzal h csak ül a mamánál meg segít neki a házkörül itt ott. Panaszkodik h a mamának "öregszaga" van,meg minden féle kifogást felsorol. Mondtam neki ha nem megy magától,akkor a mamáék perre viszik a dolgot. De ő csak hisztizik h nem akar menni,és akkor se megy ha kötelezik rá.

Nem tudom mit csináljak.

2011. márc. 24. 11:23
 10/24 A kérdező kommentje:
Félek h ez miatt elvehetik tőlem a gyereket
2011. márc. 24. 11:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!