Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nagyszülő az aki nem...

Milyen nagyszülő az aki nem látogatja az unokáit arra hivatkozva hogy nincs aki kísérgesse?

Figyelt kérdés
Pesten lakunk,az anyóssal 1házban,de külön lakásban. Így nálunk mindennapos vendég(sajnos),és a kislányunkat is látja. De van neki még 2unokája,akik szintén Pesten,de más kerületben laknak. Őket karácsony óta nem látta,és azt mondja azért nem megy mert nincs aki kísérje. Ha eljönne érte a fia ő menne. Hozzáteszem nem beteg,nem béna,és csak 55éves. Tudja hol laknak. Természetesen a fia emiatt haragszik rá,és ők sem jönnek.
2011. szept. 1. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
pedig ők is mehetnének meglátogatni a nagyit...
2011. szept. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%
Ha az anyós világéletében pesti volt, akkor egyszerűen kényelmes és lusta. Ha veletek került fel vidékről, akkor viszont simán el tudom képzelni, hogy nem mer a fővárosban egyedül közlekedni. Az én anyukám is totál el van veszve, ha Budapestre kell jönnie.
2011. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Mióta megszülettem (21 éve!!!) apám szülei 4x voltak nálunk, és ez azt hiszem itt ki is merül. a kicsengetése a tesómnak, az én kicsengetésem, a tesóm konfirmálása, az én konfirmálásom.

Ezen a négy alkalmon kívül sosem tették fel a feneküket a buszra, sosem voltak kíváncsiak ránk, sosem vittek fagyizni, cukrázdába, nem jöttek karácsonyozni...helyette küldtek pénzt, azt hitték mindent pótol...olyan is volt a tesóm kórházban volt, ahelyett meglátogatta volna küldött postán 2000Ft-ot

Pedig 50 km-re laknak tőlünk, kocsival háromnegyed óra út, tükörsima aszfalton...


Mi jártunk egy darabig hozzájuk, ameddig be nem telt a pohár...van amit nem lehet erőltetni...s nem is kell...

2011. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem bátran mehetne. Nem értem, miért játssza az öreg nénit, még bőven középkorú.

Fél egyedül, vagy nem akar BKV-zni?

24/L

2011. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 ava87 ***** válasza:
77%

Hát éppenséggel tényleg el lehetne érte menni, ha ez nem okoz nagy gondot, de amúgy szerintem itt lustaságról van szó, és ez csak kifogás.

Hozzánk sem nagyon szokott jönni az én anyukám, inkább mi hozzá, bár ez azért van, mert ő nagyon elfoglalt. Na jó, ő beugrik, ha erre jár, de nem ilyen program szerűen jön. Persze ő aztán nem is várná senkitől, hogy kísérgesse, szép is lenne, talán a munkahelyére is kísérgetni kellene? :)

Anyósod máshova is elvárja a kíséretet? Nem is dolgozik már? Boltba sem jár egyedül?

2011. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem szabad általánosítani. Nyilván nem ideális nagymama, de mit számít egy jó vagy rossz nagyi ebben korban, amikor még a szülők is alig tudnak teljesíteni. Külső szemmel így látom a dolgot.

Szerény véleményem szerint azok a nagymamák (vagy szülők) viselkednek így, akik túl sokat foglalkoznak önmagukkal, ezért nem tudnak eleget foglalkozni a családjukkal. Egyszerűbben mondva gondjuk van még önmagukkal is, ezért nem tudják a nagymama posztját rendesen betölteni...

2011. szept. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ő pesti és a párom is,én jöttem vidékről. A másik fia,és a párja dolgoznak,így nem tudják őt állandóan kísérgetni. Meg már megunta hogy állandóan ők jönnek,mert jöttek! A kedves mama sehová nem megy egyedül,a bolt a ház mellett van. Nem dolgozik,segélyt és özvegyit kap.
2011. szept. 1. 23:32
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
Egyszerű kifogás kényelmesebb hozátok elmenni ha társaságra vágyik nem kell megemelni a fenekét.
2011. szept. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen,de nekem már sok a társasága,közben meg a másik két unoka hiányolja. A nagyobbik gyerek 7éves,és ő szerintem már elég értelmes,és ebből csak azt látja hogy a nagyanyja lesz@rja a fejét.
2011. szept. 1. 23:35
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. Beül a fia az autóba, és elmegy érte. Annyira azért Budapest sem nagy, hogy ez megoldhatatlan legyen. Kétségkívül nem egy tökéletes nagymama, de hát olyan, amilyen, ettől még lehet szerethető. Végül is Piroskát sem a nagymamája látogatta meg, hanem ő ment hozzá, pedig még farkas is lakott a köztük lévő erdőben.
2011. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!