Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha férjem fiára gondolok...

Ha férjem fiára gondolok keserűség, düh fog el. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés

Férjemnek van egy 6 éves kisfia aki rettentő aranyos teremtés és mint gyerek, fantasztikusan imádni való.


Viszont az előző házassága miatt (lakáshitel, gyerektartás) a fizetése 50%át kapja ami épp arra elég, hogy ketten elvegetáljunk a kis albérletünkben.

Én sajnos fél éve nem találok állást, így esélyünk sincs arra, hogy közös babát vállaljunk, pedig már mindketten nagyon szeretnénk.

Emiatt lelkileg teljesen összetörtem, annyira, hogy nem bírok kisbabát sétáltató anyákat sem látni, mert rögtön elfog a sírás.


És sajnos mostanában egyre inkább mindent szegény ártatlan kisfiúra vetítek ki, hisz ha ő nem fogant volna meg, akkor nem vesznek fel lakáshitelt, gyerektartás sem lenne.

Sokszor gondolok arra, hogy ez mennyire gonosz dolog, de azt kívánom bárcsak ne is létezne.

Küzdött valaki hasonló érzésekkel?


Annyira fáj, hogy ezt gondolom, de a napok múlásával ez nem, hogy enyhülne, hanem fokozódik, hisz már 31 éves leszek, rettentően vágyom az anyaságra és ez a tehetetlenség felőröl.

Másrészről viszont nem szeretném bántani ezzel a páromat sem a gyereket.


Mit lehet tenni??


Gondolom fogok kapni pár negatív véleményt is...


2011. márc. 24. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Elhiszem, hogy nem jo erzes, de gondolj bele, hogy a gyerek semmirol sem tehet. Onzo vagy, ha nem latod ezt be es erdekes, hogy nem azt hibaztatod, aki a gyereket megcsinalta, aki a hiteleket felszedte, aki felelotlen volt. A masik pedig az, hogy amikor a parodat megismerted, ugy fogadtad el, ahogy van. Tudtad, hogy van egy fia, ismerted az anyagi korulmenyeit. Igy utolag nem ertem, hogy miert esik rosszul, hisz tisztaban voltal a korulmenyekkel, mikor a kapcsolatba belementel. 31 evesen felelossegteljesebben kellene! Pl. olyan parral, akit el tudsz fogadni 100%-ig, mert ez nagyon fontos! A te parodhoz hozzatartozik, hogy gyereke van.


Hogy hogy 50%-ot vonnak tole? 1 gyerek utan 20% jar.

2011. márc. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jól megfogalmaztad a dolog lényegét. Az érzelmi része - a kisfiúval kapcsolatban - érthető, és valószínűleg el is fog múlni, amint a Ti dolgaitok rendeződnek. Főleg, hogy most is látod, valójában nem a gyerkőc tehet a Te hiányodról.


Ami a gyakorlati részét illeti, számomra az furcsa egy kicsit, hogy azért nem lehet gyereked, mert a férjed nem tud Titeket eltartani (mindegy, hogy mi miatt)? Optimális esetben egy gyereket két embernek kéne eltartani. Mint ahogy a 6 éves kisfiút sem nyilván a férjed tartja el egyedül, hanem az anyja is, akivel él.


Szerintem megoldás az lenne, ha sikerülne elhelyezkedned. Ez érzelmileg, meg anyagilag is helyrebillentené a dolgokat. Ha elfogadod a tanácsomat, a gyerekre való vágyakozásba fektetett energiákat fordítsd inkább a munkakeresésre! Előbb-utóbb sikerülni fog. :)


Kitartást és sok sikert kívánok!


N32

2011. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Erre a kérdésre nincs jó válasz. Legalábbis a részedre. Ha az első, a szerelemből köttetett így ért véget, gondolom a második sem lesz hosszú. Anyagi gondokkal, albérlettel tetőzve.
2011. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Jaj dehogyis köttetett szerelemből!

Teherbe esett a nő és az anyós erőltette, hogy házasodjanak és vegyenek lakást.


Mi szerelemből házasodtunk, de sajnos fél évre rá jött 30% letiltás a hitel miatt, így jött össze az 50%.

2011. márc. 24. 21:08
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Ne haragudj, de normalis felnott embert nem lehet hazassagra eroltetni. Nem kell mindenre kifogast talalni, nem kell masra tolni a felelosseget, ha valaki "hulye" volt. O dontese is benne volt. De mindegy is...akkor sem a gyerek a hibas. Meg az elejen vagytok a kapcsolatnak, nincs kozos gyereketek, de mar igy is rosszul erzed magad. Szerintem gondolkozz el, hogy ezt akarod-e egy eletre, mert a helyzet nem fog nagyon valtozni. 31 evesen abszolut nem vagy meg idos, meg boven talalhatsz hozzad sokkal jobban illo embert. Ennyi rossz erzessel (a korulmenyek miatt), nem sok jovot lehet ennek a kapcsolatnak josolni. Nekem sem kellett volna ilyen korulmenyek koze egy ferfi, de a kapcsolat legelejen lehet latni, hogy van-e jovotok. Ezek a "gondok" mindig jelen lesznek es jo lenne, ha nem keserednel bele ebbe. Nagyon gondold meg, hogy kivel vallalsz gyereket. Nem biztos, hogy jo helyen jarsz.
2011. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy lesznek rosszindulatúak, de hogy mindenki?!?


Köszönöm a hozzászólásokat és a válaszom nem, természetesen nem szándékozom elválni, hisz a világ legcsodálatosabb férfija mellett élek szerelemben és alig várjuk, hogy végre nagy család legyünk.


Szép estét mindenkinek!

2011. márc. 24. 21:28
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Semmi rosszindulat nincs abban, amit eddig barki mondott. Csak probaltuk az igazat irni...senki nem biztat valasra, neked kell tudni, hogy mit akarsz, csak nem ertem a panaszkodast, hisz tudtad a hazassagkotes elott is, hogy kihez mesz hozza. Sajnalom a kisfiut.
2011. márc. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
hát a biblia azt írja,hogy ,,aki a kicsin hű,sokra bizatik,,,no,neked is ezt kell tenni és meglátod,hogy lesz gyerek.szerintem,ha azzal a gyerekkel tudsz bánni majd.akkor kapsz egy sajátot is.am,a kis gyerek nem tehet semmiről.ha én ezt megtudnám,hogy a párom így viselkedik a lányommal,hát menne haza az biztos.nekem nem kéne.de,hála Istennek nem ilyen.még ő mondja,hogy mennyek ne hanyagoljam el a lányt.utolsó pénzt is odaadta,hogy mennyek a lányhoz..tedd ezt te is.
2011. márc. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha neked Ő a világ legcsodálatosabb férfija, akkor el kell fogadnod azt is, hogy Neki volt már egy élete előtted is.Ezt a mesét meg nem kell megenni, hogy az anyós erőltette a házasságot, meg bla-bla...Most még úgy látom, hogy megvan a rózsaszín köd, de ez sajna ki fog tisztulni.És bizony, ez az anyagi dolog még így fog menni 10x évig gondolom, ha a gyerek még csak 6 éves.Felnőtt nő vagy, gondolkozz, hogy így szeretnél-e nyomorogni egy albérletben közel 50 éves korodig.Mert ha el is mész most dogozni, akkor onnan sem lehet ám dobban tani rögtön, mert terhes leszel.És nem sokkal lesztek azzal a fizetéssel sem előbbre, mert egy baba, bizony sok pénzt visz, így megint csak az az 50%fizu.A párodnak kéne legalább egy 300-350 ezres nettó, hogy valahogy a feléből kijöjjetek.Húúú, nehéz.Én nem csinálnám, az tuti.
2011. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Itt nem arról van szó, hogy ismernie kellett volna a párját és annak helyzetét, mielőtt összejöttek volna. Arra nem gondoltok, hogy amikor megismerkedtek, valószínüleg volt munkája a kérdezőnek és reményteljesen nézett a jövőbe?

Sajnos a munkanélküliség és a pénztelenség itt a gond. Nagyon be tudja forgatni az embert az, hogy hiába akarja, nem jön össze az, amire vágyik. A saját példámból tudom: mi saját házra vágytunk a párommal nagyon, második helyen pedig egy babára. Én hiszek benne, hogy a dolgokat be lehet vonzani, ha nagyon akarjuk, sikerülni fog. Kedves kérdező! Ne veszítsd el a reményt és állj oda pozitívan, hogy igenis nekem ez sikerülni fog, sikerülni kell, mert nem lehet másképp. Hidd el, ha megpróbálsz változtatni a pesszimizmuson, akkor megszűnik az érzés a párod kisfiával szemben.

2011. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!