Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználnak, vagy mi ez? 28...

Kihasználnak, vagy mi ez? 28 éves nőként hogy léphetek ki ebből?

Figyelt kérdés
Otthon élek még anyámmal és a bátyámmal. A szüleim elváltak 5 éve.Mi akkor már dolgoztunk a tesómmal. Apánk elköltözött akkor, és hogy mi hárman megtarthassuk a családi házat, hitelt kellett felvenni, mert a ház apámé volt, és ki kellett fizetni a részét, hogy maradhassunk, és ő költözhessen. Megtehettük volna, hogy eladjuk, és mindenki megy a pénzével külön egy kisebbe, de ebben a házban nőttünk fel, ragaszkodunk hozzá. Így történt, hogy 5 éve a hitel felvételekor megegyeztünk anyámmal és bátyámmal, hogy a keresett pénzünket hazaadjuk (mert anyám egyedül nem tudta volna fizetni a hitelt+rezsit+egyéb kiadásokat, még ha külön ránk nem is kellett költenie). Én nettó 120-at kerestem, bátyám is nagyjából ennyit, és utolsó fillérig ment haza. Néha tudtunk saját szórakozásra, öltözködésre stb költeni belőle, de az is olyan legszükségesebb kategória, viszont mikor most jó pár hónapja megemelkedett a törlesztőnk, még erre sem futotta. Itthon borzalmas néha a légkör, állandóak a viták a pénztelenségből és a sok munkából. És hála ennek az életvitelnek, sem nekem, sem a tesómnak nincs ideje ismerkedni, lassan évek óta párkapcsolat és barátok nélkül vagyunk, ráadásul ami most már szinte ennél is jobban zavar, hogy mindjárt 30 éves fejjel semmi félretett pénzem nincs, továbbtanulni nem tudok, ismerkedni sem, és még 5 évig csak fizetünk a házért, ahol lakunk. Ha elmennék, megszakadnának anyagilag, nem tehetem meg velük. De olyan szívesen elmennék, mert nincs életem, és haragszom is anyámra, hogy annak idején (mikor még sokkal több lehetőségem és kilátásom lett volna továbbtanulás, gyűjtögetés téren) belevitt ebbe a helyzetbe, csak most látom, hogy ezzel elvágott számomra rengeteg lehetőséget, és úgy érzem, kifutok az időből. Ennyi idősen már gyereket szerettem volna, férjet, családot, de még arra sincs lehetőségem (holott önerőből megtehetném) hogy félretegyek későbbre. Ti mit tennétek? Önzőek lennétek, és mennétek? De nem tehetem meg velük.. Bátyám is menne, de ő is ugyanígy van. Ha ő megy, én végképp ittragadok anyámmal az idők végezetéig. És már Őt is nagyon nehezen viselem, főleg a kilátástalanságot. Van megoldás? :(
2011. márc. 25. 16:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%

Bocs de nem olvastam teljesen végig, de a saját heylzetem is hasonló, csak nem hitelt fizetek hanem albit..

Hát szerintem eladjátok a házat aztána pénből marhaintenzíven megtanulsz pár nyelvet meg szerzel valami végzetséget és go west!


Itt vagy már 28 évesen.

Még pár év és harangoznak.

Itt meg már csak annak jut lehetőség, aki vagy időben kapcsolt és azóta is keményen hajt, hogy felszinen maradjon vagy jó helyre született.

2011. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az nem merûlt fel ùjra, hogy eladjàtok a hàzat? Most ôszintén minek egy csalàdi hàz, ha boldogtalan emberek lakjàk? Nem mi vagyunk a tàrgyainkért, hanem azok értûnk... Szerintem egy nyugodt pillanatban le kell ûlni és ùjra értelmezni az 5 évvel ezelôtti dôntéseteket, mert ha elvesztette aktualitàsàt és megbetegìt mindannyiòtokat, akkor szerintem nincs min hezitàlni... Az életet élni kell, persze van amikor nehéz, de most ôszintén, ha vége lesz a tôrlesztônek, akkor ott lesztek a testvéreddel, hogy megszabadultok a hiteltôl és semmi nem lesz a kezetekben, kifizettétek anyukàdnak a csalàdi hàzat, ahova addigra majd utàltok visszajàrni, mert nem a gyerekkori szép emlékek maradnak majd meg, hanem az a 10 év verejték... Szerintem ha ezt ìgy felvàzolod a csalàdd fennmaradò tagjainak, akkor lehet, hogy ôk is azt mondjàk, hogy tudod mit? Igazad van...

Sok szerencsét!!

2011. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha kint nem is viszed sokra annyit bőven össze tudsz szedni, hogy ha hazajössz jobban élhetsz belőle mint előtte.

A másik meg a nagy számok törvénye, nagyobb ország, több lehetőség, szerintem.

2011. márc. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a házat és osszátok el a pénzt, amit kaptok érte. Nem ér annyit a múlt, hogy a jövőt kockáztassátok.
2011. márc. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem írtam a történetbe, mert lényegtelen, de már úgy 1 éve áruljuk a házat, csak nincs rá komoly jelentkező, és kétlem, hogy lesz, mivel a Duna árterében van. Az árvízzel komoly bajunk soha nem volt néhány pincebeázást leszámítva. De senkinek nem kell. Régen még más volt a helyzet, akkor talán elment volna.
2011. márc. 25. 16:57
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

"...hogy mi hárman megtarthassuk a családi házat, hitelt kellett felvenni, mert a ház apámé volt, és ki kellett fizetni a részét, hogy maradhassunk, és ő költözhessen. Megtehettük volna, hogy eladjuk, és mindenki megy a pénzével külön egy kisebbe, de ebben a házban nőttünk fel, ragaszkodunk hozzá. Így történt, hogy 5 éve a hitel felvételekor megegyeztünk..."


Ne haragudj,de amikor belementél ebbe,nem gondoltál a jövődre?A te döntésed is volt,hogy megtartjátok a házat,mondhattad volna,hogy adjátok el.

2011. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mennék.Kérdezzétek meg a bankot,mennyit kéne visszafizetni egyösszegben.Akkor már tudtok kalkulálni.Anyukádnak venni egy pici lakást/házat,hogy ö biztonságban legyen tudva(és ki tudja fizetni a rezsit),a bátyáddal meg osszátok el a maradékot,v. ha jól kijöttök egymással,vegyetek egy szerkezetileg ép családi házat(ha nem szeretnétek lakásba költözni)és építse be valamelyikőtök a tetőteret külön feljárattal,a keretet meg le tudjátok választani.A ti megoldásotokra(akár lakást vesztek külön-külön,v. házat együtt)biztos kell felvennetek hitelet,de akkor már legalább külön laktok és a sajátojaitokat fizetitek.

Természetesen ez attól is függ,hol van a ház és mennyiért tudjátok eladni ill. másikat venni.

Mekkora a ház amúgy és hol van?

2011. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%

Nehéz ügy. Kicsit hasonlóban vagyok én is. Egy szempontból jobb a helyzetem, más szempontból rosszabb, mint neked. Nem is tudom leírjam-e. Úgysem mész vele semmire. :-(

Pár évvel több vagyok nálad és én túlélek meg reménykedek.

Legszívesebben elmennék külföldre dolgozni. Nem érdekel a diplomám, ami semmire nem jó. Mondta valaki, hogy Dániában 600ezer ft-nyit keresett havonta mosogatásból.

De egyedül nem merek útnak indulni. Nem jössz velem?

2011. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Tudod nagyon sajnállak,én is ilyesmi helyzetbe vayok,és még 17 év mire lejár a hitel. örökre anyám nyakán kell maradnom,soha nem költözhetek el :(
2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Közben olvastam a hozzászólásod.Hasonló állapotú,négyzetméterű stb. házakhoz viszonyítva,nem adjátok drágán?Nézzetek utána,de még mindig azt mondom ,irány a bank...
2011. márc. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!