Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » PSZICHÓLÓGUSOK ELŐNYBEN. Mit...

PSZICHÓLÓGUSOK ELŐNYBEN. Mit lehet csinálni, ha a szülei kihasználnak valakit, elszakítják mindenkitől, mindent és mindenkit előbbre helyeznek, mint a fiukat?

Figyelt kérdés
Van 1 haverom, tényleg nem rólam van szó :) 21 éves és a szülei szó szerint kihasználják.Ugráltatják ide oda.Nincs szabadideje.Dolgozik az apja cégénél, mint sofőr, ha valami gond van a kocsival, őt veszik elő, a bátyja is szokta vezetni ugyanezt a kocsit és akk is a haveromat szivatják, ha baj van.Az anyja minden barátját utálja, mindenkiről rossz véleménnyel van.Rólam azt gondolja, h maga vagyok a sátán, csak mert önálló gondolkodásom van...ez már a tiszteletlenség jele.A haverom barátnője kissé szűkebb körülmények között élt, az anyja szabály szerűen kényszerítette, h hagyja ott.ÉS NEM AZÉRT, MERT A FIÁNAK ROSSZ LESZ íGY, hanem, h mit fognak róluk mondani mások, ha kitudódik, h nem valami gazdag libával jár a fiuk.A haverom felismerte, h emberszámba se veszik, senki nem törődik az Ő érzéseivel, mindig más a fontos, de semmi...azt mondta, h belefáradt vitatkozni, meg úgysem érne el semmit meg ilyenek...meg, h ő szereti a szüleit.Gyakran próbálom meggyőzni,h a szülőnek akkor kell boldognak lenni, ha gyerek boldogan él...meg h álljon ki a hitéért, de nem akar..."mert úgysincs semmi értelme".Nagyon szeretnék segíteni rajta.Lassan sikerül is, példát mutatok, hívom magammal össze vissza, de olyan szinten antiszociális, h az én barátaimmal beszélgetni sem mer, annyira lenézi saját magát...szerinte rá nem kíváncsi senki, meg úgysem tudna mit mondani senkinek.Nem is próbálkozik, úgyis hasztalan.Pedig amibe belerángattam, minden tetszett neki, de ennek ellenére is pesszimista.Meg mondja, h szereti a szüleit, ennyivel tartozik, mert felnevelték. MOndom, h ez a kötelességük!még jó, hogy...de neki ezt meg kell hálálni...annyira belenevelték ezt a szolgaszellemet, h mindenkivel szemben alárendeltnek érzi magát.Elhívtam edzeni, na abban kitartó, azt csinálja, de a szülei ennek sem nagyon örülnek.Mit tudok tenni, mit csináljak?
2011. febr. 19. 22:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

ha ez nem fake, akkor durva, hogy ilyenek vannak


amúgy ide nem pszichológus kell, hanem józan paraszti ész :)

amúgy nem nagyon tudom, hogy ilyen helyzetben mit lehet tenni, nem is a pesszimizmusával, meg ilyenekkel, hanem, hogy, ugye nem tudja még magát eltartani, ami ugye nem az ő hibája, mert kb senki nem tudná ma magát itthon 21 évesen eltartani, szóval elköltözni se tud..

2011. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden kötél szakad, vidd el csajozni és keress neki egy olyan lányt aki észhez téríti :)


Velem is ezt művelte anyám, egész életemben behódoltam neki, mert minek vitatkozzak vele csak rosszabb lesz... Persze így az én életem lett egyre rosszabb, a végén már depressziós, pánikbeteg, és teljesen önbizalomhiányos voltam.

Aztán találkoztam a párommal. Fél évig jártunk titokban, alig láttuk egymást, majd mikor nem bírtam tovább és elkezdtem "lázadozni" és későn hazaérni, anyám kérdésére bevallottam hogy mi a helyzet.

Nagy botrány lett, és kényszerített (volna) hogy hagyjam ott a párom.

Erre én felhívtam anyósomat aki anyám helyett anyám volt végig, és 2 nap múlva költöztem... igaz most egy fél m2-es szobában szorongunk a párommal pénzgondokkal küszködve, hiányzik kicsit a régi életem, de semmi nem múlhatja felül a szabadságot és azt, hogy a párommal lehetek bármikor :) 20/L

2011. febr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

előre szólok, bár kamu lenni :(

hívtam csajozni.Elmentünk buliba a barátnőmmel, meg még 2 lánnyal és hívtam őt is.Ha azt mondom, h sima buli, akk nem jön el, hazudtam, h ez a diplomabulim.Direkt kettesben hagytam a másik lánnyal, aki tökre jó arc meg az 1ik legjobb lánybarátom és úgy szeretm, mint a tesómat...meg olyan jófej, h kész!és nem, semmi.Külön megkértem ezt a lányt is, h dumáljon vele, mert nem ismer innen senkit, ha én a barátnőmmel elleszek, akk ne érezze magát egyedül, de egyszerűen nem hajlandó kommunikálni.Mondta később, h "áá, úgysem nekem való ez, meg biztos nem is jövök be neki, meg én csak szánalomból meg sajnálatból hívom el, meg csak sajnálatból beszélnek vele a lányok" .Millió ellenpéldát hoztam, de nem.Nem érezte magát rosszul, mert nálunk, az én barátaim nem ismerték és alapból pozitívan álltak hozzá, barátságosan, ő meg visszahúzódott...az egyik lány még a felsőjét is kivasalta, megigazította a haját.Mondtam aztán, h ugye milyen jó, h minden féle ellenszolgáltatás nélkül, szívből törődnek az emberrel, mert jó emberekkel tele a világ, csak meg kell találni.De csak bólogat és szomorkodik.

2011. febr. 19. 22:52
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha felismerte a helyzetét, már fejlődik.
2011. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

az elejét elírtam.

"bár kamu lenne :("

nem az, sajnos nem kamu

2011. febr. 19. 22:52
 6/22 A kérdező kommentje:
felisemrte és depressziós, nem akar, nem mer, (szerinte) nem tud tenni ellene
2011. febr. 19. 22:57
 7/22 anonim ***** válasza:
Volt egy hasonló szitu csak ott nevelőszülők voltak és verték a gyereket (kb huszonéves volt a srác is már a végén) és egy szép nap hazatért ezzel a szöveggel: na akkor most leszámolunk.a nevelőszülőket elverte azóta nem tartják a kapcsolatot, de a fiú él és virul.
2011. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
23:02-es vagyok.Egyszer a bumeráng visszacsap.Ezt mondogasd neki...
2011. febr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ajánljatok másik munkát, SOKKAL jobb feltételekkel.
2011. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha ő nem akar magán segíteni, megfeszülhetsz, akkor sem tudsz te magad egyedül segíteni rajta.

Kell valami,ami kimozdítja az önsajnálatból, tespedségből és ráeszmél, mi van körülötte. De ehhez ő maga kell.

Olyanon nem tudsz segíteni, aki nem kér belőle. Ez van sajnos.


Üdv!

2011. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!