Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki betölti a 40et,...

Ha valaki betölti a 40et, tényleg akkora trauma? Lehet-e akkor még karriert építeni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 04:44
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Mit ertesz karrierepites alatt? Ha addig nem volt valakinek semmi munkaviszonya, akkor biztos, hogy nagyon nehez. Huszonevesen is nehez lerakni az alapokat tapasztalat nelkul. Ha arra gondoltal, hogy megvaltoztatna a szakmajat...azt sosem keso meg dolgozni elkezdeni sem, csak minel idosebb valaki, annal nehezebb valtoztatni, mert valamit megszokott x evig es abban lett tapasztalata, az ujban kezdo, lesz tole 15 evvel fiatalabb jelentkezo. De azert nem kell leirni. 40 evesen annyi elonye lehet a munkavallalonak, hogyha nagyok a gyerekei, akkor mar amiatt nem kell aggodnia. Mindenkinel egyeniek a korulmenyek. Nem lehet altalanossagban elmondani, hogy bebukna a 40-es no a karrierepitest. Sokaknak a gyerekek kirepulese utan kezdodik a karrierjuk.
2011. márc. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Én pontosan 50 éves voltam, amikor vadonatúj szakmát kellett tanulnom.Kétéves iskola, vizsgák, minden nyalánkság.Sikerült, új helyen dolgozom, sikeres vagyok.
2011. márc. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez igen biztató! 2. válaszoló! És sok lelkierőre volt szükség, tehát nagyon akartad? A körülményeid, családtagjaid ebben segítettek?
2011. márc. 26. 07:06
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hogy lehet. Szerintem csak a klimax ijeszti meg az embereket.
2011. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Az elet szakaszai, tehat gyermekkor, serdulokor, ijfukor, felnottkor es idos kornak a szakai.

Amikor Te ezt igy elfogadod, akkor mar nem fogsz azzal foglalkozni, hogy: "betoltottem a 40-et!"

En is valtottam akkor, amikor mar felnottek lettek a gyermekeim, es szinten tanultam, vizsgaztam, de mar tul voltam a 40-en, de nem foglalkoztam a "szamokkal". Most eppen nyelvvizsgara keszulok, de kozben dolgozom es elmondhatom, hogy sikeres vagyok.

Ne varj senki segitsegere, es nehagyd azt, hogy mas szemelyisegek befolyasoljanak. Tudatosan indulj el es bizzal onmagadban.

En pl. azt tapasztaltam, hogy ebben a korban mar nagyon sok ember elkeseredik es elhagyja magat, igy gyenge is lesz, tehat Neked felul kell kerekedned ezen az erzesen.

Te mar tapasztaltabb vagy es szabadabb, hiszen mar nincsennek k.koru gyermekeid pl., Akikrol gondoskodnod kell, tehat Te mar fuggetlen vagy es szabad!

2011. márc. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem vagyok elkeseredve, én is hasonlóképpen gondolkodom, mint az utolsó válaszadó. De való igaz, hogy hatással vannak rám a korombeliek, akiket amúgy nem értek, hogy miért kell csüggedni ennyi idősen, hiszen ha valaki nem is érte még el élete célját, azért van még idő jócskán, hogy az beteljesedjen. És az is igaz, hogy mikor már nagyobbak a gyerekek, több idő jut a munkára vagy épp arra, amire mi szeretnénk :)
2011. márc. 26. 08:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Végülis alkotmánybíró is idős lehet csak (feltételek a munka miatt) az elég nagy karrier. :)

Vagy pápa :)

2011. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok. Engem nem segített senki, egyedül voltam a gondjaimmal, a férjemmel akkor voltunk válófélben, a 2 fiam egyetemen tanult, messze tőlem.Ne úgy nézd, hogy már "jaj, de öreg vagyok",hanem,hogy még sok minden van előttem.Nincs vége az életednek, csak másabb, talán kicsit nyugisabb szakasz jön.Nem kell a gyerekek után ugrálni, bár aggódni lehet miattuk eleget:-)Foglalkozhatsz csak magaddal is, nincs már szükség az állandó készenlétre.
2011. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
a cég ahol dolgozom a tulajdonos 75 éves, 25 éve indította a vállalkozást, amiben eleinte még 8-an voltak.....ma 500 fős magyar vállalkozás, a főnököm meg benne van a 100 leggazdagabb magyarban!!!
2011. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!