Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megözvegyülés vagy szakítási...

Megözvegyülés vagy szakítási csalódás a nagyobb trauma?

Figyelt kérdés
Távol álljon tőlem, hogy bárkinek is a halálát kívánjam, vagy állást foglaljak. Filozófiai jellegű a kérdésem xsupán. Az adta az apropót, hogy a napokban feljelentkezett egy hölgy, aki huszonév házasság után hirtelen megözvegyült (autóbaleset miatt) és teljesen kivan. Én meg két hete vagyok magam alatt a 13 éves kapcsolatból kiszállást kilátásba helyezett párom miatt. Emlékszem édesanyám halála után, ahogy édesapám is átment az ún. "gyászmunka" bizonyos fázisain. De, ahogy egy index fórumban olvastam, az ego sértetlen marad. Az elhunyt mindig egy kedves emlék marad, aki szerető szívvel hagyta ott a párját, családját. Akár vallási irányból megközelítve: "Isten vette el az embertől", nem ő maga hagyott el. De mi van akkor, amikor valakinek hosszú, szép kapcsolata azzal végződik, hogy a párja "kiszeret" belőle és elhagyja? Tehát meg nem hal, de ugyanúgy nem lehetnek többé együtt. Amikor egy özvegy ember előveszi a közös fotókat, megkönnyezi, de szép, közös emlékként éli meg. Egy csalódott, elhagyott ember ugyanakkor mit érez, ha előveszi a régi szép idők emlékét? Hogy ez már csak nekem szép? Hogy a másik maximum egy közönyöset vállrándítana, netán cinikusan kiröhögné? Nem tartom kizártnak, hogy egy szakítási csalódás minimum akkorát üssön, mint egy haláleset.
2011. júl. 19. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen a megözvegyülés! Még ha esetleg már rossz is a kapcsolat,egy normális ember nem kívánná a párja halálát,hanem ugye inkább szakít.
2011. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Részemről sokkal nagyobb fájdalom lenne, ha elveszíteném. Sok év házasság után az annak a nőnek a másik fele volt a férje. Képletesen olyan, mintha lebénulna a fél oldalad...
2011. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 napietus ***** válasza:
78%
azért ne hasonlítsuk már össze a kettőt...először is egy szakításhoz, illetve egy kapcsolat zátonyra futásához MINDIG 2 ember kell, míg az özvegy abszolút vétlen. másodszor a halál visszavonhatatlan és végérvényes, harmadszor meghalt egy ember, ez mindenképp tragédia. aki egy szakítást ugyanannyira értékel mint egy halálesetet, sőt, súlyosabbnak gondol, annak elég sötét lelkivilága lehet.
2011. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Amikor szakítok valakivel nekem rövid távon sokkal jobban fáj, mint egy haláleset. Gondolom épp azért amit mondasz. Az élet körforgása, a természet rendje, stb... A különbség szerintem az lehet, hogy annak az embernek aki elhunyt, a hiányát senki sem pótolhatja. Hatalmas betöltetlen űr marad utána, ami hosszabb távra szól. A csalódást élő személyben az ember egy idő után kiheveri. Jön más, akit szerethet, aki őt is jobban szereti. Ki tudja, talán egy jobb ember. De ha valaki úgy megy el akaratán kívül, hogy szeret minket, akkor nem találunk többé olyan embert aki jobb nála, és akiről úgy hisszük jobban szeret minket mint az a személy akit elveszítettünk. Maximum egy olyan aki megközelíti őt, a nyomába ér. Szerintem akit szerettünk és meghal, az már örökké pótolhatatlan marad számunkra. Szép emlék persze, ez jó. De keserű érzés és igazságtalannak tűnik az elvesztése. Hiszen soha többé nem láthatjuk, nem hallhatjuk a hangját, nem néz újra a szemünkbe. Nincs ott hogy vigyázzon ránk, pedig tudjuk hogy megtenné. Az sincs ott hogy vigyázzon ránk aki elhagy, de róla tudjuk hogy nem is akar ott lenni. Ebben ez a fájdalmas, de ez elmúlik úgyis idővel. Elnézést mindenkitől a zagyva fogalmazásért, még nagyon reggel van nekem:) Szóval én arra szavazok, hogy szerintem megözvegyülni rosszabb úgymond.
2011. júl. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted mégis melyik lenne nagyobb fájdalom? Eddig a pillanatig nem hittem, hogy e bárkiben is felmerülhet kérdésként, de látom, vannak ilyen hülyék is...
2011. júl. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm. Aki oltani jön, az vagy menjen máshová, vagy olvassa el a kérdést újra, hogy pusztán egy filozófiai jellegű boncolgatás. Hiszen mindegyik egy ember elvesztése. Mindegyik fájdalmas.

Aki azt írta, hogy a szakításhoz két ember kell, az annyiból téved, hogy ha valaki szereti a másikat, tényleg, de az a másik meg kezd kiüresedni, de képtelen megbeszélni a párjával a dolgokat, akkor ott a szerelmes fél jogosan fogja magát csalódottnak és megalázottnak érezni.

2011. júl. 19. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem hasonlítanám össze a kettőt v. hármat.Mégpedig azért mert tegyük fel haragman váltok el:Akkor egyértelműen könnyeb a felejtés mert haragszol rá,ha csak kiszerett belőled az már rosszabb hiosz vissza akrod szerezni, sőt ott a lehetőség h. megkeresed,felhívod,vagy többször találkoztok és ez megnehezíti a felejtést.Ha pedig meghal,akkor persze az fájdalmasabb,mert végleg elveszítetted a másik feled,de talán könnyebb elfelejteni si,hisz nem áltatod magad, azzal h hívogatod és keresed a neten, az utcán h. vajon mikor látod újra.Persze zsa* érzés és lehet orvosi segítség kell h. lelkileg ne menjen az "áldozat" egészségére,de aki hisz pl.a mennyországban akkor azt nyugtathatja h. majd úg yis találkoznak és legalább tudja h. szerette valaki és aki várni fogja
2011. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsóval nem értek teljesen egyet. Váltam már el valakitől haraggal és nagyon nem könnyítette meg a dolgot hogy haragszom rá. Addig ugyanúgy nem tudtam felejteni amíg meg nem bocsájtottam. Attól hogy haragszunk valakire még rohadtul fáj az árulása. Legalábbis nekem így volt. 2,5 év volt mire kihevertem teljesen. De ez bizonyára egyénfüggő is.
2011. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak akkor tudod eldönteni, ha mindkét helyzetet átéled. Akkor majd látni fogod, hogy mennyivel fájdalmasabb a halál a szakításnál. Addig marad a filozófiai bizonygatás a szkítás mellett, mert lám: azt átélted már és tudod milyen.
2011. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű,hogy a megözvegyülés!!!!!!!

Mivel én özvegy vagyok 30 évesen és már hagytak is el több év után.

Gondold el a 2 éves gyerekem sosem láthatja az apukáját,ha elhagyott volna,akkor legalább a gyerekét látogatná.

2011. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!