Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szakítási trauma mennyi idő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítási trauma mennyi idő alatt gyógyul?

Figyelt kérdés
Mondjuk tizenéves kapcsolat után, ahol csak az egyik akar szakítani és nincs közöttük semmi konfliktus, a szakító fél csak a kiüresedésre hivatkozik, az otthagyott meg teljesen paff lesz tőle. Tizenévig jó kapcsolat, együtt öregszünk meg, jóban-rosszban együtt stb. Oszt mégse.
2011. júl. 22. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

kezdjük ott hogy nem trauma, csak egy állapot és majd kihevered.

Tudod az a trauma amikor a párod és a gyereked egy baleset során a szemed előtt hal meg, te ott vagy tehetetlenül és nem tudsz tenni semmit, na látod ez trauma, de az hogy két ember kapcsolata éppen zátonyra fut az nem az.

2011. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a 6 éves kapcsolatomról tudok nyilatkozni. Lényeg, hogy én nagyon szerelmes voltam, de már annyira nem törődött velem a párom, és annyira semmibe vett, hogy meguntam és elhagytam hátha észbe kap. Erre aztmondja mikor szakítottam vele 6 év után, hogy így jobb lesz, hisz most úgysem tud velem törődni, a karrierjére koncentrált.Hát nagyon rosszul esett, hogy ő nem szakított volna velem, mert neki kényelmes hogy a seggét is kinyaltam, de az hogy én dobom el az jobb, mert nem neki kellezzel is foglalkozni. 4 évig tartott míg nem könnyes szemmel gondoltam rá, és míg nem kapott el a sírógörcs amikor összefutottunk (ami mellesleg minden napos volt, hisz a munkája itt volt a mi utcánkban) Nagyon nehéz időszak volt, sokat szenvedtem, de mint mondják az idő mindent begyógyít. A 3. évben ő újra akarta kezdeni, de mondtam, kössz nem, aki engem így hagy elmenni, az nekem ne könyörögjön. Szerencsére azóta túl vagyok rajta és ha találkozunk boldogan beszélgetünk, amellett, hogy nekem már van párom akivel nemsoká összeköltözünk. Idő, idő, idő... nincs más lehetőség.
2011. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2.5 éves kapcsolatomat közel 2 év alatt hevertem ki. Az új Párom segítségével, aki segített betölteni az űrt. Ezután a 2 év után ismertem meg őt.

22N

2011. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Teljesen személyiségfüggő, és függ a körülményektől is, hogy utána kivel és hogyan találkozik az ember, hogyan dönt (bezárkózik, vagy továbblép)

Furcsa a kérdésed, ezt nem lehet képlettel levezetni, hogy X idő alatt múlik el.

2011. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.

Az első válaszolóval annyiból nem értek egyet, hogy szerintem az, ha élsz egy kapcsolatban, amire azt hiszed, hogy jó is és örökké fog tartani, majd egy szép napon otthagy a párod, AZ IGENIS TRAUMA!!!

A zátony és közös megoldáskeresés nem, de az akaratod ellenére történő szakítás simán minősíthető traumának.

2011. júl. 22. 14:54
 6/15 anonim ***** válasza:
jól van akkor kívánom, hogy ennél nagyobb trauma ne is érjen az életben.
2011. júl. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Attól is függ, kik vannak melletted, dolgozol-e, van-e hobbid, mennyire tudod teljessé tenni a napjaidat, lekötni magad. Az első fél év nagyon nehéz lesz, aztán egyre könnyebb. De min. 1 évbe beletelik, hogy könnybeb legyen.
2011. júl. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Ez nagyon egyéni...1 naptól a végtelenig.

Bár az idő - közhelyes,de igaz- minden sebet begyógyít.

2011. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Te vagy a 39 éves férfi a 13 éves kapcsolattal, ahol szünetet kért a barátnő?
2011. júl. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nincs igaza az első válaszadónak: minden trauma, ami az adott embernek pszichés veszteséget és fájdalmat okoz. A tizensokév utáni szakítás nagyon is trauma, ha az adott ember erősen kötődött az őt elhagyó emberhez, és sokat invesztált a kapcsolatba (különösen érzelmileg, de egyébként is).


Hogy mennyi ideig tart a gyász a kapcsolat felbomlása miatt, az egyénfüggő. Az szokták mondani, hogy egy közeli hozzátartozó halála miatti és utáni gyász általában egy év. Ha ehhez viszonítasz, akkor lehet egy év, háromnegyed, de bármennyi is.


Ha nem tudsz mit kezdeni ezzel a fájdalommal, és nagyon megkeresíti az életed mindenképpen keress meg egy szakembert, aki segíthet neked.

2011. júl. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!