Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban igaz ha valakinek...

Valóban igaz ha valakinek haszonélvezet van a házán ill. elidegenítési és terhelési tilalom (pl. nagyszülő) akkor az a ház nem számít vagyonnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól az még vagyon, be van jegyezve a Földhivatalnál.
2011. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény 1997.évi XXXI.törvényben azt olvastam, hogy:

Mit értünk vagyon alatt?

Vagyon alatt azt a hasznosítható ingatlant, járművet, továbbá vagyoni értékű jogot kell érteni, amelynek egy főre jutó értéke a gyermeket gondozó családban

- külön-külön számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének húszszorosát, vagy

- együtt számítva az öregségi nyugdíj legkisebb összegének hetvenszeresét meghaladja.

A vagyoni helyzet vizsgálata kiterjed a közös háztartásban élő közeli hozzátartozók vagyonára.

és még:

Mit tekintünk nem hasznosítható ingatlannak?

A forgalomképtelen, az elidegenítési tilalom alatt álló és – kivéve, ha a haszonélvezeti jog jogosultja a gyermek vagy a vele közös háztartásban élő közeli hozzátartozó – a haszonélvezeti joggal terhelt ingatlan.

Ezért kérdezem.

2011. márc. 27. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, így más.Ebből a szempontból nem vagyon, hiszen nem adhatod el.
2011. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Váuuuu, ez komoly???Én is így értelmeztem, csak annyi rosszindulatú ember van és megpróbálták belém sulykolni, hogy meg se próbáljam megigényelni a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt, mert úgyis elutasítanak engem ekkora meg ilyen szép házzal, és ugyebár nézik a vagyoni helyzetet is és mindenkit aki egy kicsit sem szimpi ezzel pattintanak le, hogy :Hány nm a háza? 120.Na akkora házzal mit akar itt kedvezményre szert tenni?????
2011. márc. 27. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért csak próbáld meg! Hol élsz? Faluban vagy városban? Mert az sem mindegy a megítélésnél. Faluban jobban ismeri a hivatal az embereket,városban tényleg a papír alapján döntenek. De szerintem , ez nem vagyon ebből a nézetből.
2011. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen azért tettem fel a kérdést, mert már megigényeltem és kapom is egy ideje, csak (most vagy valaki felnyomott)vagy tényleg csak kiszúrtak, mert most nemrég változtattak valamit a törvényen helyileg,szóval behívtak és nem értem miért.
2011. márc. 27. 21:20
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 3 gyerekem van és azon csodálkoztam a legjobban, hogy amíg én 1 és 2 gyerek után fizettem rendesen a teljes árat az oviban kajára, addig egy csomóan nem fizettek mert kapták ezt a rendszeres gyermekvédelmit, pedig csak 1 vagy 2 gyerekük volt és messze jobb anyagi körülményeik, mint nekem.Megpróbáltam én is és most szívatnak.
2011. márc. 27. 21:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól hogy a ház a neveden van még nem jelent semmit. Nekem is van lakásom (anyum a haszonélvező), nekem nincs jövedelmem (néha diákmunka meg anyu támogat hogy a számlák meg a kaja meglegyen) egyedül élek itt és kérhettem pl gázártámogatást és meg is kaptam.
2011. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!