Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor, ha a végrehajtó...

Mi van akkor, ha a végrehajtó elidegenítési tilalmat rakott a kocsimra (nem adhatom el), de közben ellopják? Ugyebár így nem tudják elárverezni sem, de mi lesz a tartozásommal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

"mi lesz a tartozásommal?"

tovább halmozódik...

2011. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
A tartozásod nem az autó, hanem a pénz. Ugyanis nem autót kaptál a banktól, hanem pénzt, amin autót vettél. A tartozásod nem fog elveszni az autóval.
2011. jún. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Ez a legszerencsétlenebb helyzet, mert a tartozásod marad és gyarapszik, autód meg sehol nem tudod használni. Gyakorlatilag a semmiért fizetsz most ennyi pénzt vissza. Casco volt rá? Milyen autóról van szó?
2011. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Végre egy normális válasz. Köszönöm. 3 évig volt rajta CASCO, 3 hónapja nincs. Egy Opel Astra G (10 éves).
2011. jún. 15. 08:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Végre egy normális válasz."


Áruld már el, mi az a plusz info, amit a harmadik válaszoló adott csak meg! Az, hogy leírta, hogy milyen szerencsétlen vagy? Akkor ezek szerint nem választ, hanem szimpátiát akartál?!? Vagy mi volt a plusz info?

2011. jún. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Ácsi! Tanulj meg olvasni! Én sehol nem irtam hogy a kérdező szerencsétlen volna! Már miért lenne az?? A HELYZET MAGA szerencsétlen amibe ÖNHIBÁJÁN KIVÜL került. Nem tehet róla, miért kéne hibáztatni?

Csak a rosszindulat beszél belőled, segits inkább!

2011. jún. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Talán azért írtam, hogy "normális válasz", mert számomra néhány szó nem mondat és nem válasz. Ő lehet hogy ugyanazt írta, mint az első, de jobban kifejtette. (nem magyartanár vagyok).

Azért kérdezek itt a gyakorikerdesek-en, mert nem tudok valamit. Ha tudnám, nem kérdezném. És annak örülök, ha olyan egyértelmű információkat kapok, amit jobban megértek.

Unom már hogy pl vaterán is írogatnak néhány szót, amiből egyértelműen nem lehet tudni mit szeretne az illető. Az meg a másik, hogy sem vesszőt, sem írásjeleket nem használ, így azt sem lehet tudni, hogy kérdezi vagy kijelenti amit írt.

BOCS.

2011. jún. 15. 09:36
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szivesen segitek ha tudok. Amúgy nekem is G-s Opelem van 11 éves már hál' Istennek tehermentes.

Az a baj, ha nem volt érvényes casco a lopás időpontjában a biztositó szinte biztosan elhajt..:(

Tegnap utánanéztem és a hitellel terhelt autó megsemmisülése vagy lopása esetén a bank egyösszegben követelheti az őt megillető teljes összeget (hitel+kamatok+ haa végrehajtás elindult a végrehajtó cég dijai) most ez alól nem tudom hogyan lehetne kibújni..

De 6 vagy 12 hós részletfizetést úgy tudom lehet kérni a végrehajtóktól is, meg szokták adni mert ez az egész nekik is csak nem kivánt macera. Persze kérdés, hogy ezzel mennyire lennél kisegitve. :( Sajnos jobbat most nem tudok, talán jogi ügyekben tanácsot kellene kérni ma már vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok hátha tudna javasolni valamit...

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. A kocsiban benne volt a forgalmi, törzskönyv ilyesmi?

2011. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem teher volt az autón, abszolút tehermentes volt, de egy illető elment egy végrehajtóhoz, aki elidegenési tilalmat rakott a kocsimra. Most folynak a tárgyalások, ugyanis jogosulatlan pénzt akar rajtam behajtatni, mivel azt már kifizettem neki - de a végrehajtó csak a dolgát tette, még ha jogosulatlan is a követelés.
2011. jún. 15. 09:48
 10/16 A kérdező kommentje:
A forgalmi/törzskönyv kombót soha nem hagyom az autóban. :)
2011. jún. 15. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!