Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mire véljem? Tegnap...

Ezt mire véljem? Tegnap beszélgettünk a barátommal a további életünkről.

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint 3 hónapja vagyunk együtt. Tudom, hogy ez még nem hosszú idő, de mi az elejétől fogva megtaláltuk a közös hangot és egy hangos szóváltás nem volt köztünk. Mi még az első hónapban egyet érettünk azon, hogy felesleges tervezgetni, mert az idő eldönti, ha már régebb óta együtt leszünk, akkor érdemes. Tegnap szóba került az, hogy ki mikor szeretne elköltözni otthonról, ő kicsit később, kb. egy évvel mint én. Amikor én mondtam, hogy én kb. 25 évesen már szeretnék egy saját lakást vagy házat, amire ő azt mondta, hogy egyedül nehéz lesz finanszírozni, de ha "ketten vagytok, az úgy könnyebb". Ez a mondat kicsit megütötte a fülem... Ezt mire véljem szerintetek? Tudom, hogy a jövő kiszámíthatatlan, de mégis olyan furán vette ki magát. Hisztizni sem akarok miatta, annyit nem ér:) csak kíváncsi vagyok, hogy ti hogy reagáltatok volna az én helyemben, és hogy én jól kezeltem-e a helyzetet szerintetek.

Köszönöm! 21/L és a barátom 23:)


2011. ápr. 1. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
most ha arra gondolsz, hogy mért nem úgy mondta, hogy: kettőnknek együtt könnyebb lesz. Most mért beszlt volna négy évre előre? Mondjuk meggondolatlan is volt, tudhatná, hogy egy nő ilyenkor figyel minden szóra. :P Nekem is volt már ilyen csak csaj felől. Ne vedd negatívumnak, három hónap után ne várj tőle ilyen nagy terveket.
2011. ápr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
ilyen rövid együttlét után sztem normális, hogy nem használja még a "mi" szócskát egy távolabbi jövőre. szerintem semmi jelentősége
2011. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez azért nem volt olyan nagyon fura, elvégre azt mondtad neki hogy SAJÁT házat szeretnél, nem azt hogy közös otthont vele. persze nyilván sejtette mire gondolsz, de az is lehet hogy azért nem így fűzte tovább a beszélgetést mert az jutott eszébe hogy pont Te lennél az akinek meg az jönne ki furán ha a közös jövőtökről beszél, annak ellenére hogy nem rég vagytok együtt és meg is beszéltétek hogy egy ideig nem lesz erről szó. egyébként meg az a legegyszerűbb ha tőle kérdezed meg, ha nem ködösen kérdezel akkor nem ködös választ kapsz :)
2011. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kéne ezen kiakadnod. Lehet még cikinek érezte volna azt mondani, hogy "ha ketten vagyunk" de ha olyan jól megvagytok ettől függetlenül biztos gondolkodik rajta. Ilyen hamar még én sem mertem efféle jövőre néző terveket hangoztatni a barátom előtt pedig én lány vagyok, de ettől függetlenül persze eljátszottam a gondolattal, meg ő is elmesélte, hogy gondolkodott rajta már az elején is.

Amúgy az, hogy 3 hónap alatt még nem veszekedtetek az nem dicsőség, hanem az a minimum. Egy olyan kapcsolat ahol 3 hónapon belül máris veszekednek, abból nem lesz semmi.

2011. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem akadtam ki azon, amit mondott, csak furán hangzott. Neki sem, és nekem sem volt olyan kapcsolat, ahol az első 3 hónap ilyen szép lett volna. :)
2011. ápr. 1. 10:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szép is akkor is a három hónap csak három hónap......

( Milyen párjaitok voltak hogy ez első félévet sem tudtátok szépen megélni?)

2011. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Egyikünknek sem voltak kiegyensúlyozott kapcsolatai, épp ezért olyan jó érzés a mi esetünkben ez a csodás 3 hónap:) de biztos vagyok benne, hogy nem csak 3 hónapról lesz szó! :)
2011. ápr. 1. 10:50
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelj! Most még smmi biztosat nem tudtok igaz? Csak hogy egymást akarjátok. Ez a lényeg, a többi úgyis jön majd magától.

Van már egyáltalán keresetetek? Ezt jó lenne megvárni, aztán jöhet a közös otthon, berendezkedés, boldogág, majd idővel a gyereke. Ne akarj siettetni semmit!


23L

2011. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is voltak hasonló beszólások, pl. "x-nek 30 éves korára 20 kapcsolata volt, kíváncsi vagyok, nekem addig menyi lesz" - de aztán leszokott róla a párom. Egyenes beszéd a titok, nem kell a témától zavarba jönni. Én elmagyaráztam neki egy ilyen húzása után, hogy természetesen nem várom el, hogy pár hónap után hosszútávra tervezzünk, én sem tudnék, DE még ha mellőzzük is a túlzott romantikázást, ha lehet, kifejezetten romantikagyilkos megjegyzéseket se tegyen, mert ezek zavarnak. Előző kapcsolatában röpködtek az ilyenek, hogy "majd a következővel" stb. - egyik barátnőm ezt intelligens kapcsolatnak nevezte, én meg kiábrándító kapcsolatnak. Ezt is mondtam neki. Megértette, és azóta nem dobálózik ilyenekkel. Több, mint egy éve vagyunk együtt, nemrég volt egy ilyen, hogy "ha ez és ez lesz, én elhúzok külföldre" aztán szünet, rám néz "és te is jössz velem" (Persze lehet, a vitát akarta elkerülni, fene tudja :) )
2011. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
jav. mennyi
2011. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!