Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt mire véljem? Tegnap...

Ezt mire véljem? Tegnap beszélgettünk a barátommal a további életünkről.

Figyelt kérdés

Kicsivel több, mint 3 hónapja vagyunk együtt. Tudom, hogy ez még nem hosszú idő, de mi az elejétől fogva megtaláltuk a közös hangot és egy hangos szóváltás nem volt köztünk. Mi még az első hónapban egyet érettünk azon, hogy felesleges tervezgetni, mert az idő eldönti, ha már régebb óta együtt leszünk, akkor érdemes. Tegnap szóba került az, hogy ki mikor szeretne elköltözni otthonról, ő kicsit később, kb. egy évvel mint én. Amikor én mondtam, hogy én kb. 25 évesen már szeretnék egy saját lakást vagy házat, amire ő azt mondta, hogy egyedül nehéz lesz finanszírozni, de ha "ketten vagytok, az úgy könnyebb". Ez a mondat kicsit megütötte a fülem... Ezt mire véljem szerintetek? Tudom, hogy a jövő kiszámíthatatlan, de mégis olyan furán vette ki magát. Hisztizni sem akarok miatta, annyit nem ér:) csak kíváncsi vagyok, hogy ti hogy reagáltatok volna az én helyemben, és hogy én jól kezeltem-e a helyzetet szerintetek.

Köszönöm! 21/L és a barátom 23:)


2011. ápr. 1. 10:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Általános alanyt használt. Nyelvtanórákról lehet ismerős.

Én ilyen szituációban mondjuk inkább megjelölöm az általános alanyt, azt mondom: "ha ketten vannak, úgy már könnyebb az embernek".

2011. ápr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

3 hónap után még nem lehet a jövőről beszélni, az szerintem még bőven az ismerkedés szakasza! Az első 3 hónapban mi még csak randizgattunk, ismerkedtünk a másikkal, szoktuk egymást és ez így oké felnőtt kapcsolatban. Ne nagyon erőltesd ezt a jövő témát, mert azon kapod magad, hogy a barátod bepánikol és otthagy. Mi csak kb. másfél év után beszéltünk arról, hogy komolyan tervezünk egymással, de még így se tervezünk egyelőre házasságot gyerekvállalást.

Azt tanácsolom, hogy jó darabig pihentesd a jövővel kapcsolatos terveidet, mert el fogod ijeszteni!

2011. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy 3 hónap után nem akar még fix jövőről beszélni. Ha céloz rá, hogy 4 év múlva még együtt lesztek, az elijeszthet vagy túlságosan elbizakodottá tehet egy nőt/férfit. És éppen azért, mert az előző kapcsolataitok nem voltak túl jók, sokkal óvatosabb és körültekintőbb..
2011. ápr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt még megismerni sem lehet senkit. Ez lenne a normális,hogy nincs hangos szóváltás még ilyenkor,mivle nincs miről.

Egyébként a friss kapcsolatban való ábrándozás házasságról,gyerekekről és ennek a témának a súlykolása nagyon nyomulósan hat és az ellenkező hatsát éri el az ember vele,mint szeretne. talán ezért nem fogalmazott másképp,de valószinűbbnek tartom hogy benne fel sem merült az ami benned.

Egyébként nem sértésből,én abszolút optimista vagyok,de szállj vissza a földre szerintem,mert magasból lehet a legnagyobbat pofára esni. Csak reálisan.

2011. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Eltelt ez a 4 év. Együtt vagytok még? Van már saját ház?
2015. aug. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!