Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sírta el magát a tetovál...

BellaBee kérdése:

Miért sírta el magát a tetoválás említésére az anyám?

Figyelt kérdés

Huszonéves, felnőtt nő vagyok, évek óta tervezem, hogy tetoválást csináltassak, a pénzem (keresetem is megvan rá).


Édesanyám ellenzi, kézzel - lábban tiltakozik, amikor is megemlítettem neki, hogy megcsináltatom, elsírta magát, kiborult...nem tudta megindokolni, annyit mondott, ocsmánynak találja és szerinte nem létfontosságú, nincs szükségem rá...


...de legalábbis úgy viselkedett, mintha egy tragédiáról beszélnénk, ami gyökeresen megváltoztatna és rossz emberré válnék tőle...miért?


Van tapasztalatotok akár szülőként, akár gyerekként ebben a témában?


2011. ápr. 1. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Szia!!! Én most 22 éves vok és anno én is titokba csináltattam a derekamra egy elég nagyot. Itthon senki sem tudta. Koleszos voltam:D Egyszer a piacon nadrágpróbálás alatt buktam le anya előtt!!! Annyit mondott nem vok normális de leszedni már nem tudta. Semmivel sem lesz rosszabb egy ember a tetoválás miatt. Van még mindig olyan a családba aki nem tudja. Azóta még bővült eggyel a tetkóm és szeretem őket!

Utólag kell elmondani:D

Írj mág ha van kérdésed

2011. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
é:)
2011. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Én most 38 vagyok (fiú) de a tetkómat 19 évesen csináltattam és nem szóltam egy árva szót sem.Mikor anyám meglátta leesett az álla és azt mondta hogy nem vagyok normális.Csináltasd meg és kész.Nem kell neki tudni róla.Gondolom nem a kézfejedre vagy a nyakadra akarod.
2011. ápr. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
97%

A te döntésed, ebbe nem szólhat bele...Persze ha ezt egy 16 éves tinilányka kérdezné, teljesen más lenne a válaszom.


De azért vedd figyelembe, hogy hová kéred a tetoválást, pl. ha még nem szültél akkor a hasra és mellre inkább ne, meg pillanatok alatt 40 leszel, és akkor már nem annyira szép az ember bőre...

Meg hogy mennyire látható helyen lesz, ha pl. elegáns helyen kell majd megjelenned, akkor kilátszik-e a ruhából és hasonlók.

2011. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
88%
El kell anyukádnak mondani észérvekkel hogy miért szeretnéd, és hogy ettől nem leszel más...
2011. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
én nem vagyok híve az utólag elmondásnak. Baromi csúnya dolog, soha nem vágnám át a szüleimet egy tetoválás miatt. Felnőtt vagy, ha megakarod megcsináltatod ennyi.
2011. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Mert elég [link] -atív gondolkodású és most úgy érzi, hogy csalódott, hogy más vagy, mint akinek ismer. Amúgy meg nem nagy ügy egy tetkó. Lelkesen mesélj róla neki, hogy hogy feldobna, ha lenne ilyened.
2011. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Tetoválással az ember megbélyegzi magát, amit később megbánhat.

Szokott úgy alakulni az élet, hogy a tetoválás hátrányt jelent.

Meglehet lenni nélküle.

2011. ápr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
A lányom most 25éves.18 éves korában a kedves barátja rábeszélésére csináltatott egy tetoválást.Ez nem volt olyan komoly,nem is érdekelt.Végül is nekem is van a vállamon,gondoltam én akkor.Igen ám,de a lányom utána félévente csináltatott magának,ami kezdett nem tetszeni.Amikor a vádlijába tetováltatta az akkor már férje arcképét,egy kigyó alakzattal körbefonodva egészen a bokájától a térdéig akkor elkezdtem hisztizni én is.Most már szeretne legalább a felétől megszabadulni,de az nem olyan egyszerű.Ha csak egy tetkót,max kettőt csináltatsz ami még izléses is,avval semmi gond felnött nő vagy.
2011. ápr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Én nem szeretném eltitkolni és nem is szeretném átvágni az anyámat, azért is mondogattam neki, mert habár tudom, hogy ellene van, szerettem volna, ha látja rajtam, hogy én szeretném és, hogy természetes dologként kezelem, gondoltam, talán idővel számára sem lesz olyan borzasztó a gondolat...


Jól átgondoltam, évek óta tervezgettem, hogy milyen mintát szeretnék és, hogy hova szeretném, nem olyan helyen lenne, ahol igazán megnyúlhat a bőröm, ha a terhesség, a hízás, vagy az öregedés közbeszól és nem is látható helyre tervezem.


Én is megérteném, hogy kiakadt, ha tizenéves tini lennék, de úgy érzem, eléggé felnőtt vagyok már ahhoz, hogy efelől dönteni tudjak...úgy érzem. :)


Azt hiszem, megcsináltatom, mesélek neki róla, megpróbálom magnyugtatóan elmagyarázni mégegyszer, hogy én mit gondolok ...aztán majd meglátjuk...nem az engedélyét, csak a véleményét kértem, végülis.

2011. ápr. 1. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!