Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért sírta el magát a tetovál...

BellaBee kérdése:

Miért sírta el magát a tetoválás említésére az anyám?

Figyelt kérdés

Huszonéves, felnőtt nő vagyok, évek óta tervezem, hogy tetoválást csináltassak, a pénzem (keresetem is megvan rá).


Édesanyám ellenzi, kézzel - lábban tiltakozik, amikor is megemlítettem neki, hogy megcsináltatom, elsírta magát, kiborult...nem tudta megindokolni, annyit mondott, ocsmánynak találja és szerinte nem létfontosságú, nincs szükségem rá...


...de legalábbis úgy viselkedett, mintha egy tragédiáról beszélnénk, ami gyökeresen megváltoztatna és rossz emberré válnék tőle...miért?


Van tapasztalatotok akár szülőként, akár gyerekként ebben a témában?


2011. ápr. 1. 21:38
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Két tetoválást szeretnék, ízléses és nem is túl nagy méretű mintákat, nem az aktuális párom nevét nyíllal átlőtt szívecskében a vállamra...:) Tényleg, tudom, hogy azt mondják, addiktív, de ezeknek a mintáknak jelentésük is van a számomra, ezért gondolkoztam rajta éveket mielőtt rászántam volna magam....
2011. ápr. 1. 22:13
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy addiktív én tíz éve csináltattam és mindig ez az egy van, amit viszont nagyon szeretek.

Azt nem hiszem, hogy attól hogy beszélsz róla édesanyád megbékélne a gondolattal, inkább csináltassd meg és az első sokkhatás után majd hozzászokik.

2011. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyámék is nagyon ellenzik az ilyeneket, soha nem is mondtam nekik, hogy na most csináltatni fogok. Az elsőt is csak meglátták a hátamon és annyit mondtak, hogy az "anyád krva istenit" :)
2011. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én 28 éves nő vagyok, velem azért nem beszélt édesapám egy hétig kb, mert lövettem a fülem porcába egy fülbevalót...:D

Kíváncsi vagyok a tetoválásra mit reagálna.


De szerintem is csináld meg, ha azt szeretnéd! Majd megbékél...

2011. ápr. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült egyet csináltatnom, már 18 évesen nagyon szerettem volna, de mindenki ellenezte, így lemondtam róla, és pénzem sem volt akkor még rá.

Telt múlt az idő, férjhez mentem, gyerekem lett, de a tetoválás gondolatát nem vetettem el. Hallanod kellett volna az ellenérveket a nagyimtól és anyósomtól.... A férjemnek sem tetszett az ötlet.

Akkor felvetettem, rendben, nem kell a tetoválás, de akkor orrpiercing-em lesz.

Két évvel ezelőtt névnapomon elvitt a férjem egy tetováló szalonba... :)

És nem lettem más ember tőle, nem változtatott meg.

Remélem neked is sikerül végül! Sok sikert hozzá!

2011. ápr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Talán egy kalap alá veszi a pírszinggel.

Amúgy sztem nőkre nem illik a tetkó, férfin még elmegy, de már az is elég diszkópatkányos/börtöntöltelékes.

2011. ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Régi téma, valószínüleg már megvan mind a két tetoválásod azóta.:)


Nálam is ehhez hasonlóan vélekedett édesanyám. Hogy aljaemberek, akiknek van, meg elcsúfítás(ezeket meg is értem, mert az ő idejében még 95-96%-uk tényleg az volt).

Elhallgatni előle nem akartam, szemétnek éreztem volna magamat, hogy átvágom azt, aki felnevelt, etetett, így megegyeztem vele, hogy nem lesz látható helyen. A mai napig nem nézte meg a tetkómat. A következő már látható helyen lesz, de már ebbe is kezd beletörődni. Szorgalmasan dolgozom, folyton túlórázom, szerintem sikerült bebizonyítanom neki, hogy igenis felnőttem.

2011. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!