Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen kistesóm? Nagy szükségem lenne rá

Figyelt kérdés

anyuék régen mondták, hogy lehet, hogy majd egyszer lesz kistesóm. aztán nem lett, most pedig azért nem lesz, mert nővéremnek kell pénz az egyetemre meg mert vettek neki lakást. én viszont egyedül fogok maradni ha a nővérem elmegy messzire. nincs senkim..kutyám se, barátaim is alig vannak. anyuék azt mondták, h nem lesz tesóm, mert a nővéremet kell támogatni, engem meg felnevelni. de akkor régen miért mondták? nővérem is olyan izé, azt mondja, h reméli nem lesz, meg h őt nem szeretem, ezért akarok:( de ez nem igaz! csak egyedül fogok maradni. mit tegyek? légyszí segítsetek

14/L


2011. ápr. 2. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Értsd meg a szüleidet ők mindent meg akarnak adni neked, és egy újabb gyerek vállalása hatalmas felelősség, gondolom már nem is fiatalok, szóval főleg. Szóval szerintem fogadd el és barátkozz :) Vagy választhatsz olyan iskolát, ahol kollégiumba mehetsz,ott biztosan lesznek barátaid:)
2011. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mire a kis tso 8-10 eves lenne, mar Te sem lennel a csaladi hazban, a kis teso maradna egyedul. Szuleidnek teljesen igazuk van, nem csak azert ne legyen kis gyerek mert a noveredet tamogatjak, hanem mert a nagy korkulonbseg senkinek sem jo. Nem vagy egyedul. Apold a kapcsolatod a novereddel.
2011. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd minél intenzívebb kapcsolatot a nővéreddel.

E-mailben, msn-ben is el tudod neki mondani minden örömöd, bánatod, hétvégente el tudtok menni együtt valahová, és minél idősebbek lesztek, annál több közös programot tudtok csinálni.

Nem maradsz egyedül, sőt ahogy nősz, egyre többször lesz a nővérednek is szüksége a te testvéri szeretetedre.


Abba nem lesz beleszólásod, hogy legyen kistestvéred, és sajnos teljesen reális, hogy a szüleid jelen körülmények között nem akarnak még egy gyereket vállalni.


Nem sokára kezdődik az életedben a barátkozós, fiúzós korszak, és nagyon fogsz örülni neki 16 évesen, hogy mehetsz moziba, és nem kell a kistesódra vigyázni. :)

2011. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de édes vagy egyelek meg!Tudod rendkívül nehéz manapság egy gyermeket is felnevelni!Ti szerencsések vagytok...és ezt becsüld meg!Ha 2-en vagytok akkor neked is jut majd lakásra és mehetsz fősulira...kezdheted az életed úgy,hogy már majdnem mindened meg van!3 gyerek már több pénz!Tudom,hogy neked most rossz,nem leszel egyedül hidd el,amíg vannak szüleid,de ha majd 20 leszel és lesz egy lakásod,nyelvvizsgád és diplomád,meg fogod hálálni a szüleidnek,hogy ilyen élet jutott neked és nem csupasz fenékkel dobnak a nagyvilágba!
2011. ápr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sok mindent bevetettem annak idején, de semmi sem járt sikerrel. Azóta is egyke vagyok. Sajnos nem lehet mindig az, amit szeretnénk.
2011. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele! Megszületne a kistesó, a szüleid még ennél is kevesebbet tudnának veled foglalkozni, mert a babára menne rá szinte minden percük (ahogy annakidején a nővéredre is és terád is). Ez így menne minimum 3-4 évig, betyárul háttérbe szorítottnak éreznéd magad. Akkorra már te 17-18 éves leszel, és abba betegednél bele lelkileg, hogy a szüleid teveled semmit sem foglalkoznak.


Keress barátokat, járj el sportolni, kirándulni, menj kerékpár-túrákra, stb. Hidd el, ez a kistesó-kérdés téged már úgyis csak 1-2 évig izgatna, de minél előbb megtalálod a helyed a korban hozzádillőek között, annál kevésbé fog zavarni, hogy szüleid így döntöttek.

2011. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
kérj kiskutyát
2011. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tetris ***** válasza:
84%
Akkorát nevettem, te kis cukorborsó!!!! Tényleg kérj inkább egy kiskutyát.
2011. ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jó ilyen kedves kis leveleket olvasni a mai világban!:)

Egyébként tényleg,úgy tűnik nagyon jó a kapcsolatod a nővéreddel,igyekezzetek minél többször beszélgetni!Biztos vagyok benne,hogy lesznek barátaid,talán csak rossz helyen keresed őket!Egy kistesóval eleinte még úgyse csinálhatnál lényegében semmit,hiszen egy kicsi baba egész nap alszik és eszik,mire felnő annyira,hogy játszani,beszélgetni lehessen vele,addigra már te is a saját életedet élnéd!

2011. ápr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Én is szerettem volna tesót.Nekem még nővérem sincs. Se bátyám. Csak egy fogadott tesóm,de ő s hazament vidékre mert babája született.(2-300 km távolság) Végül a párom tesója azt mondta hogy ő elfogad hugának:) S a mai napig ugy szeretem a srácot s számithatok rá mint a bátyámra. 10év van köztünk.
2011. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!