Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a hugom...

Miért van az hogy a hugom többet kap mint én, pedig nekem is szükségem volna rá?

Figyelt kérdés

Akkor elmesélném, de kérem akik csak leszólni akarnak akkor menjenek máshová.

Észrevettem hogy ha nekem kell valami új ruhadarab akkor akár két hónapig is kell kérlelnem anyumat hogy vegyen akár egy pólót is. (pedig sose kérek márkás holmit mert nem engedhetjük meg magunknak, kínaiból sem veszünk drágát...) De tényleg kevés ruhám van és sajnos már régiek, meg némelyik már nemjó rám mert nőttem és fogytam stb. Amikor meg kapok ruhát azt anyum általában úgy veszi meg hogy én nem vagyok ott (pedig mondtam hogy ezt így ne), így sose lesz jó méretű. ./ Pedig sokkal jobb lenne ha ott vagyok én is és mondjuk feltudnám próbálni és megnézni hogy jó méretű-e.

Igen, legszívesebben saját pénzből vásárolnék de az nincs. Hiába kerestem egész nyáron munkát sehol sem találtam, pedig már mennék.

Viszont azt vettem észre hogy hugom állandóan új ruhákat kap, míg én a 2 éves kifakult pólómban járok még mindig iskolába.

Nem tudom mit csinálok rosszul, mert szoktam otthon segíteni, csak hétvégén járok el de akkor sem maradok későn.

Valakinek lenne valami magyarázata?


2011. okt. 1. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindig a kicsi a jókislány, mindig ő a kedvenc, ezt már megtanultam. Amíg én iskolába jártam, húgom hetente 10 ezret kapott, plusz ha még kellett valamire. Én soha nem kaptam pénzt, persze ha kértem akkor kaptam, de húgom kérés nélkül kapta minden héten a 10 ezret.
2011. okt. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én vagyok a családban az idősebb testvér, fiú. Mindig könyörögnöm kellett mindenért, pedig lett volna rá, akkor sem kaptam, ha kinőttem. Mikor már kapcsolatom lett, a barátnőm is morgott ez miatt, hogy miért nem kapok valami ruhát, a hosszúujjúim lassan félujjúként szolgáltak. A végén ő vett nekem a nyári fizetéséből, mert nem bírta nézni, majd az ő családjától kaptam ezt- azt, pedig ők nem is voltak olyan jó anyagi helyzetben. Szégyelltem magam, mert közben a kicsi tesóm, a várva várt lány a legmárkásabb ruhákat kapta pár hetente. Ott illegett- billegett előttem, hogy megint mit kapott, és hiába szóltam, hogy én is gyerekük vagyok, nem kaptam semmit, pedig még 18 sem voltam. A legpocsékabb az volt, mikor a húgom már a barátnőmet piszkálta, hogy milyen "csóró" öltözéke van, holott igyekezett szépen öltözni a kevésből. Ma már nem élek otthon, de néha látom a testvérem, rá sem ismerek. Tejben-vajban fürösztik, mindent megkap. Nem tudom, miért kivételeztek, de már nem is érdekel. Kíváncsi vagyok, mire megy a tesóm pár év múlva, mikor belecsöppen a "világba".
2011. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Én már rég sztrájkoltam volna a helyedben. Ha egy szülő nem tud egyenrangúan bánni a gyerekeivel a korukhoz képest akkor ne szüljenek/csináljanak gyereket! Minek az ilyeneknek gyerek?

Meg is mondanám Anyumnak, hogyha a húgom annyival érdemibb, mint Te akkor a Te házimunka részedet is megcsinálhatná, mert addig nem fogod míg nem kapsz ruhát!

2 gyereke van nem 1...


Menj el a templomba ott vannak ilyen szeretetszolgálatok ahol lehet kapni sokmindent, főleg ruhát (ingyen). Én is mentem oda mikor kellet pulcsi vagy valami és azért ahhoz képest elég sokszor találkoztam vadiúj ruhákkal. Rajta volt a cimke meg az ára!

Nem tudom merre laksz, de Pécsen a vásárcsarnoknál van egy kilós turkáló ami poton pénzért ad ruhát. 900 ft volt kb 1 éve a hétfőnkénti legmagasabb ár kilónként. Hétfőn max ár van és péntekig megy lefele. Ilyen helyekre szerdán érdemes benézni. Székesfehérváron is van ilyen. Anyukádtól csak ki tudsz csikarni 2ezret! Abból már lehet venni 1-2 kiló jó ruhát és, mint mondtam itt is gyakran rajtva van a címke, senki nem hordta vadi új!

Próbáld meg ezt!

23/N

2011. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

En vagyok az idosebb , van egy hugom, de soha nem volt kivetelezes senkivel, pedig a hugom meg sulyos beteg is volt, es mi sem voltunk tul tehetosek. Szerintem ez igy normalis. Ma mar en is anyuka vagyok, igaz meg csak egy kislanyom van, de el sem tudnam kepzelni , hogy ha majd lesz masik is, ne adjak meg mind a kettonek/vagy haromnak mindent amit tudok. Ezt en nem tudom megerteni hogy lehet egy anya ilyen. En leulnek nagyon komolyan beszelgetni az anyukammal, mert te sem vagy kevesebb semmiben mint a testvered. Ugyanugy a gyereke vagy, es ugyanugy megerdemelsz mindent ami a szuleidtol telik.

30/N

2011. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgetni igen, kedves utolsó, lehet azt kéne neki de látod, hogy nincs jó kapcsolata az anyujával... szoktál anyuddal beszélgetni kérdező?

18/N

2012. febr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindig a kicsi lányka a favorit a családban.

Tapasztalat.

Nálunk a bátyám az atyaúristen, de így is fel lehet nőni és szeretni a szüleinket.

Lesz munkád azt veszel amit akarsz. Le kell nyelni a békát.

2012. febr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsa ***** válasza:
96%
Én is elég hamar észre vettem,hogy bátyámnak soha nem kellett könyörögni semmiért.Eleinte rosszul esett,de hiába kérdeztem rá,hogy ez miért van,kielégítő válasz nem érkezett.A bátyám 36éves,és még most is elég ha szól apunak,hogy kellene ennyi meg ennyi pénz.Egyszer én is kértem,mert elromlott a telóm és a dvd lejátszóm,de ebből is csak a szájhúzogatás volt,pedig úgy kértem,hogy havonta visszafizetem.Fél év alatt törlesztettem is,és azóta sem kértem semmit.A rosszabb állapotú ruhát otthonra használom,van néhány jobb és jó állapotú is.Nekem az az észrevételem,hogy sok családban mindig az első gyerek marad a kedvenc.
2012. febr. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy te valahogy máshogy vagy kompenzálva ? Mondjuk jársz valami külön órára ami pénzes és azzal ?

Ha semmi ilyen nincs, akkor szerintem kérdezz rá, de ne dühöngve, vagy számonkérve, hanem amolyan szerényen, hogy miért van ez így .

Érdekelnek az ilyen szituk, hogy mit mondanak a szülők.

Egyébként, lehet, hogy tesód is lát valamit, hogy te kapsz valamiben többet, amire ő irígy. Ez testvéreknél szokott néha téma lenni. Beszélgess tesóddal, de csak síma beszélgetésként, hogy van e olyan dolog amit úgy érez, hogy a szüleitek neki jobban engednek, vagy neked jobban engednek. Lássuk ő hogyan látja.

2012. febr. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem anyagiakban, inkább szeretetben, törődésben nyilvánul ez meg, nálunk az öcsém a sztár, tőlem mindig sokkal többet vártak el.

Én azért megpróbálnám elmondani anyukádnak a helyedben, hogy kívülről milyen, hogy tűnik, mit csinál és hogy mennyire fáj. Egy próbát megér...

2012. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!