Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Romokban az életem.

Mit tegyek? Romokban az életem.

Figyelt kérdés

:( A munkám nem szeretem úgy érzem teljesen leépülök benne,már alig van önbizalmam (csak a pénz miatt vagyok még itt). Alig érintkezem emberekkel lassan teljesen elszigetelődöm, a priv. szférámban összesen ha 2-3 ember van akivel néha kommunikálok,ezek közül az egyik anyám ,ami 26 évesen már nem igazán elégíti ki az embert .Sajnos a családommal eléggé összefonódik az életem ez is frusztrál . Ha kisebb stressz ér mindig beteg leszek ,lesz valami kisebb vagy nagyobb bajom.

Az albérletet is utálom mar itt vagyok 5 éves, ez ilyen társbérlet ,és kilátásom sincs saját lakásra hogy legalább egy kisállatom legyen aki szeret. :(


Gondoltam ha elmennék és gyökeresen változtatnék jobb lenne ,-de tapasztalatból -,ha kimennék mondjuk külföldre, csak még magányosabb lennék és még nagyobb lenne a kudarc.

Ha ez így megy tovább előbb utóbb megölöm magam mert ennek így semmi értelme . :(


Hogyan változtathatnék ? Mit tegyek ?

DE valami olyan kellene ami túllök ,mert sokszor volt már kezdeti lelkesedés, aztán minden maradt a régiben .Hiszen a környeztem is a régi, a lelkemet se cserélhetem le .sajnos .Akkor én hogyan változzam ?


Elvagyok keseredve :(:(


26 l


2011. ápr. 4. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia! Kezdetnek költözz át másik albérletbe, ahol lehet állatot tartani, nekünk is voltak kisállataink, még hal is :)
2011. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy keress egy minigarzont, az még Pesten is kijön 50-ből rezsivel, és egyedül lennél benne.
2011. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jelenleg egy 8 nm szobában élek +közös helyiségek .Ezért fizetek 25öt +rezsit .Albi egyedül nagyon drága lenne nem tudnám megfizetni, hasonló kis helyre meg nem tennék egy kicsi kutyát .Nagyon régóta szeretnék egy táska kutyust :) DE azért egy csivavának is kell élettér .Azért köszönöm első elgondolkodtattál..
2011. ápr. 4. 11:05
 4/13 anonim ***** válasza:

És nem találnál olcsóbban albit? Azért nem mindenhol ilyen drága, én mindennel együtt fizettem 25-öt,ebben benne volt a net is bérlet is TV is meg a rezsi is, egy nagy szobám volt, a lakótársakkal jól kijöttem. Azért én körülnéznék hátha találnék olyat,ami olcsóbb és engedik az állatokat. A táskakutyák tényleg nagyon aranyosak :)

Ha nem szereted a munkád, akkor azt javaslom, ha van spórolt pénzed végezz el egy tanfolyamot, amiben lehetőséget látsz.

Azon ne szomorkodj, hogy nincs saját lakásod, nagyon sok embernek nincs és ettől senki sem kevesebb. Babát is vállalnak albérletbe, a barátnőméknek 4 gyerekük van, 2 felnőtt és mindig is albérletben éltek, és ettől még ugyanolyan értékes emberek, mint mindenki:) Emiatt ne érezd magad rosszul.

2011. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit dolgozol, amit ennyire nem szeretsz? Munka mellett nem tudnád képezni magad esetleg? Hogy utána valami olyasmit csinálhass, amit szeretsz. Na persze, tudom, hogy manapság az ember örül, ha van munkája, az már tényleg szinte luxus, ha még szereti is csinálni. Ráadásul ha maga a munka jó is, akkor is lehet rossz a munkahely.


Ha külföldre akarsz menni esetleg dolgozni, várj meg és menjünk együtt :)) Ezt most csak félig mondom viccből, igaz, én még sokára megyek, majd diploma után, az meg még majdnem 3 év :S De én örülnék neki, ha velem jönne egy cca velem egykorú magyar lány, mert úgy azért mégis magabiztosabb az ember :)


Különben ha beszélgetni szeretnél, írj nekem nyugodtan privit, lehet, hogy segíteni is tudok, de még ha nem is, már az is önmagában segítség lehet, hogy beszélni tudsz a problémáidról, és igazából kétlem, hogy ne találnánk valami jó megoldást :)

2011. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ha alaposan szétnézel,akkor találsz ennyiért olyan albit,amit egyedül is ki tudsz bérelni

(én másfeles,37négyzetméterest bérlek ennyiért,látom a különbséget,voltam társbérletben is)

Sőt,3 hónapig voltam akkora szobában is mint te,1 hónap után kalusztrofóbia és kezdődő depresszió...5 év alatt szerintem én kiugrottam volna az ablakon


keress másik albit,az már akkora változás,hogy csak nah...


kutyust sok helyen nem engedik,egy tengerimalac is ugyanugy helyes,sétáltatni sem kell,és ugyanugy tudod simogatni,meg játszani vele


és keress egy pasit,kettesben szép az élet...

2011. ápr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Strigi ***** válasza:
100%

Szerintem minden intelligens ember úgy érzi, hogy ami van, vagy amit egyáltalán el lehet érni, az kevés. Millió és egy emberrel beszéltem erről, és senkinek sem volt rá megoldása, szóval úgy tűnik, hogy tényleg ennyi a világ.


Azt ajánlom, hogy ne a gyakorlati dolgokkal foglalkozz, hanem a szellemiekkel. Ne törődj a munkáddal sem a környezeteddel, mind fizikai mind szociális értelemben, csak viseld el. A fennmaradó idődben pedig olyan dolgokat tegyél, amiről úgy érzed, több leszel általa - ez egyénfüggő. Emellett sportolj; tudom, hogy közhelyes, de tényleg, letagadhatatlanul jobban érzi magát tőle az ember.


Azért, ha megtalálod a megoldást a világutálatra, akkor írd meg nekem is, kérlek! :)

2011. ápr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire komoran látni a jövőt.

Igan szar a helyzet de majd csak lessz jobb neked legalább van munkád gondolj bele több száz ezren vannak akkik normálisan enni sem tudnak mindig abba gondolj bele rengeteg magyarnak 100x rosszabb helyzetben kénytelenek élni nekem ez mindig segít.

Keres egy párt ismerkedj aztán nem leszel ilyen magányos.

2011. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne kifogásokat keress, hanem megoldást. Anélkül nem fog menni. Pontosan tudod, mi a problémád:

1. munka

2. család

3. társtalanság

Akkor meg mi a kérdés?

1. keress másik munkát

2. igenis menj albérletbe, akármennyibe kerül (adj fel hirdetés, keress lakótársat - akkor fele annyi) - küzdj meg azért, hogy fenn tudd tartani magad

3. keress társat - ne a gyakori kérdésekre írogass, hanem a randivonalra, nők lapja café társkeresőre vagy amelyik szimpatikus. Nem fogsz holnapra pasit találni, de lesznek randik, megismersz embereket, és talán - ha szerencséd van - találkozol az igazival.

4. kezdj új hobbiba, menj el táncolni - ott lesz társaság, menj el kórusba, menj el aerobicozni - nem hiszem el, hogy semmi nem érdekel. A "nincs időm rá" csak kifogás, ha keresel olyan melót, ami nem őről fel, lesz időd rá.


Nagyon jól látod:

"Hiszen a környeztem is a régi... Akkor én hogyan változzam ?"


Egyetlen kérdés van: valóban akarod-e a változást. Ha igen, elkezded az elejétől. Ha nem, akkor kifogásokat keresel.

26 vagy... előbb-utóbb el kell kezdeni. 4-5 év múlva még nehezebb lesz. A sült galamb pedig nem repked.

2011. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A külföldi munkáról én nem mondanék le ilyen könnyen a helyedben. Új környezetben több az esély új barátságok kialakítására. És a barátoknak nem feltétlenül kell magyaroknak lenniük.

Egy kutya meg (főleg lakásban) sok időt vesz igénybe. Gondold át azt is, hogy a munkád mellett tudnál-e neki is elég időt adni.

2011. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!