Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Romokban az életem. Nem tudom...

Romokban az életem. Nem tudom mit tehetnék. (? )

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok. Anyukám alig 1 éve halt meg. nagyon nehéz időszak volt, még most is az. Van egy nővérem és egy bátyám is. 3-4 évvel idősebbek. szóval nővéremmel sose voltam jóba, úgy elviseljük egymást de ennyi. bátyám pedig Londonban dolgozik, néha hazajön, de az év 10 hónapját kb ott tölti. Lelkileg rájuk nem támaszkodhattam ezekből kifolyólag. A barátaim..na igen, van 1-2 de nem szeretnék rájuk akazkodni, nem akarom h folyton velem legyenek elfoglalva, van saját életük. Pénzügyileg sem voltam a toppon, de nem akarok függni senkitől(pláne a nővéremtől) ezért elvállaltam egy diákmunkát. elég jól fizet, 75E-t, ami jó ahhoz képest hogy diákmunka. A kiadásaimat igyekeztem minimálisra csökkenteni. keveset eszem, a számlák meg..mivel keveset vagyok otthon igy kevesebb áram fogy stb. kb a rezsi havi 25E összesen. a kaja max 15 így marad 35 mondjuk plusz kiadás(mosószer stb ) az kb 5E és marad 30 vagy hát attól függ..20-30 körül marad. ami elég jó. eddig félre tettem..najó..fél évig félretettem ruhára stb. Azonban nagyon magányosnak éreztem magam..és úgyéreztem semmi sem segíthet már.. Ahol dolgozom onnan pár utcányira van egy olyan környék ami elég gáz..vagyishát lehet kapni mindenféle anyagot..úgy fél éve volt először hogy megállított valaki, aztmondta akciósan ad az anyagból(speed volt). nem igen akartam elhinni, mondtam magamnak mivan ha méreg vagy akármi..de épp egy olyan lelkiállapotomban történt hogy úgyéreztem..basszus nincs vesztenivalóm..úgyhogy elfogadtam. Őszintén bevallom, gyönyörű élmény volt. Másnap persze azthittem meghalok..szenvedés volt. Többször megesett ez, kb havonta így 4hónap alatt kb 4szer. aztán kezdett besűrűsödni, és az utolsó 2-3 hónap(úgyértem mostanáig tartó 2-3 hónap) úgy telt h hetente..ami sok szerintem(bár előfordult h heti 2x.) nem csak speed volt, gyakorlatilag minden..extasy is, kati, lsd.. Minden alkalommal bűntudatom volt.tudtam hogy rosszat teszek. rájöttem kb egy 2 hete hogy ez nem én vagyok. nem akarok igy élni, nem lehet belőlem egy drogos pondró. úgyhogy leálltam. a múlthéten reszketés meg fejfájás hányinger jött elő mint elvonási tünet. Most éppen jol elvagyok, nem hiányzik annyira, de lehet hogy holnap már nem igy lesz.

Szóval úgy voltam hogy vannak a barátnőim, és talán a bátyám egyszer hazajön több időre mint 1 hónap és lelkileg támogatni tud.Le akartam állni mindenképpen. Most is leszokóban vagyok. A bátyám hazajött 1 hete, és a nővérem(sajnos rájött hogy drogozom) elmondta bátyámnak. mikor bátyám hazaért(külön lakunk tesoimmal)akkor elmondott mindennek..pedig eddig igazán nem is zavarta!!(najó zavarta de most teljesen kikelt magából). Bátyámtól arra számítottam hogy leszid rendesen, de utána támogat és segít nekem. Hát nem így lett..azt mondta elege van. visszamegy Londonba 3-4 hét múlva-addig nem akar látni, csak mikor búcsúzik. és mire visszajön(kb 8-10 hó mulva) addigra ajánlja hogy haggyak fel ezzel. mondtam hogy már most fel akarok hagyni..és fel is fogok..de nem igazán hitte el. A nővérem meg olyan dolgokat mondott pár napja..Így a lelkembe még nem tapostak soha. (hosszú). azóta úgyérzem valóban nincs senkim, nem számítok senkinek..

Lépni akarok, új életet kezdeni az érettségi után..szívem szerint elköltöznék, de bizonytalanbol bizonytalanba futni lehet még rosszabb ötlet. gondolkoztam azon hogy valahogy kibirom azt a 8 hónapot(v 10) és kimegyek bátyámmal külföldre. jó angolos vagyok, a nyelvvel nem lenne baj, és el tudnék helyezkedni. ha mégsem, akkor visszajövök. De bátyám még sosem fordult ennyire ellenem, nemtudom akarná-e egyáltlaán h x idő mulva vele menjek.

Van egy srác akit megismertem, ő dolgozik egy rehabos központban. gondoltam rá hogy segítségért fordulok oda, igazábol nem a leszokás miatt, azt magam is megoldom, de talán igy biztosabbés a csoportterápián uj embereket ismernék meg.

Nem tudom mit tehetnék..egyedül vagyok, szinte minden kapcsolatom felszínessé vált..

Köszönöm hogy elolvastátok!


2011. ápr. 21. 23:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Szerintem nagyon jó, hogy kiírtad magadból, és őszinte voltál. Én azt mondom, hogy ha a helyedben lennék, biztos felkeresnék egy drog-ambulanciát, és elmondanám, hogy mi történt, és hogy épp leszokóban vagyok, és segítsenek ebben! Ott tudnak - ha kell - gyógyszeresen is és lelkileg is támogatni! Nehogy visszaállj rá!!!
2011. ápr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod..igazából nem tudom menjek-e vagy sem.. előttem a lehetőség, de nemtudom utána jobb lesz-e. nyilván jobb lenne, mert nem lennék "függő" , de lehet hogy ez az érzés ami miatt elkezdtem nem múlna el..
2011. ápr. 21. 23:13
 3/28 anonim ***** válasza:
44%

elnézést kérek előre is, de offolok: milyen volt az lsd? mit láttál, vagy mi volt?

egyébként ne félj segítséget kérni, attól nem válsz gyengévé. és utána sokkal jobb lesz, sok szerencsét kívánok az életedhez, én is ennyi idős vagyok ugyanis, szal tudom, hogy még sok minden áll előttünk:)

2011. ápr. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is második válaszoló.nos az lsd(hamár igy szóba került) leirhatatlan. igaz, nem jött elő hogy a 4.ről akarok repülni, amilyen sztorikat lehet hallani, de elég furcsa halucinációim voltak. a tárgyak mintha felém jöttek volna..hangokat hallottam..eléggé nyomasztó volt, de egyben extrakirály is(legalábbis akkor így éreztem).
2011. ápr. 21. 23:18
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Jó gondolataid vannak a jövőt illetően. Tényleg keress valami segítséget, ahol a lelkiekben támogatnak és én nagyon ajánlom, hogy menj külföldre.

Habár én nem drogoztam, de voltak elég pusztító szokásaim és mindenki elfordult előlem. Aztán én is kiköltöztem Angliába. Az elején nehéz volt, de nagyon megszerettem és tudom, hogy maradni akarok. Rengeteget változtam azóta.

Neked lesz annyi könnyebséged legalább, hogy lesz kihez beszélned (bátyád). Nekem iskolatársak meg kollégák voltak csak eleinte, magyar szót nem nagyon hallottam.

Azt kell a fejedben tartanod, hogy te vagy az egyetlen, aki képes változtatni. Hidd el, meg tudod csinálni! (Aki olyan szép kis pénzt összeszed diákmunkával, sztem az képes rá)

Drukkolok

2011. ápr. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
1. vagyok. Mindenképp menj el! Először is bátor ember az, aki mer! :) Másodszor pedig biztos vagyok benne, hogy jobb lesz a közérzeted, hangulatod is utána! Mert be fogod magadnak (és a testvéreidnek) bizonyítani, hogy igenis meg tudod csinálni, hogy ha bemásztál a slamasztikába, akkor ki is tudsz mászni belőle egyedül! :) Másrészt meg amiatt is muszáj, hiszen még nagyon fiatal vagy, és rengeteg minden áll előtted még! Óóóó de jó is volt 19 évesnek lenni :)) Én már rég voltam annyi. Kétszer annyi vagyok mint Te. Szóval menj el igenis!!!!
2011. ápr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
52%

Tudom milyen a gyász és eltart akár több évig is, még akkor is amikor már azt hiszed nem amiatt vannak problémáid az életben. Amikor teljesen kijössz a gyászból csak akkor fogod látni, hogy mennyire tönkreteszi az embert. Én átéltem és másokat is láttam. Lehet h. nem érzed h. teljesen ez a gyökere mindennek, de igen önpusztító életformát tud kiváltani. Ki mennyire lázadó típus-annyira kezdi szétszedni magát és az életét. És az állandó egyedüllét érzés, hogy kirekesztve vagy, és senkinek sem kellesz, csak ront a helyzeten. De csak fogakat összeszorítva, félig-egészen tudatosan törekedni kell arra, hogy ne merülj el benne. Amikor a leginkább szüksége lenne az embereknek arra, hogy támogassák mások-lelkileg, akkor marad leginkább egyedül, mivel egyedül kell megküzdenie, hogy életképes legyen az életben. Nagyon értelmes vagy- a leírásod alapján, ill. reálisan gondolkozol. Mindenképp kérj szakembertől segítséget, és állj re a drogról! Nyugtatót se szedj, mert ezekszerint hajlamos lennél rászokni, mellesleg semmi értelme. Önerőből kell, mindent, írtó nehéz, de ha minden rossznak vége, sokkal boldogabb leszel, mert megjártad a boldogtalanságot. Most ne arra gondolj, hogy a tesód szeret-e támogat -e, tűzz ki magad elé egy célt, hogy rendbe teszed az életed, és valósítsd meg. És elnyered a testvére(i)d elismerését, és támogatását.

Sok sikert!

2011. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
46%

Te egy abszolút értelmes, mélyérzésű, értékes embernek tűnsz, a soraid alapján. Becsüld magad annyira, hogy nem rombolod tovább a saját életed!

Szerintem egy dologba gondolj bele... Édesanyád örülne, ha azt látná, hogy ezt teszed magaddal? Vagy inkább annak örülne, ha rendben lenne az életed? Az ő emléke iránti tiszteletből próbáld meg összeszedni magad. Remélem nem voltam bántó, véletlenül sem szeretnék az lenni, csak ez jutott eszembe, ahogy elolvastam amit írtál. Minden jót neked!!

2011. ápr. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

köszönöm neked is'

lehet, hogy kombinálom a két ötletet,ésa mig bátyám kint van, addig én elmegyek a rehabra,és miután hazajön elmegyek vele Londonba. nemtudom meddig tart a rehab, bent kell-e "lakni" meg ilyenek.. meg hogy mennyibe kerül. a drog kiesése sok pénzt jelent, de ha nagyon magas az összes akkor nemtudom. Csak az a baj hogy néha elkap egy olyan érzés hogy van-e értelme küzdeni..tudom persze hogy van, de néha csak fognék együveg pálinkát meg valami erős gyógyszert egybe keverném és lesz ami lesz. persze ehhez valószínű nem lenne elég bátorságom, mivel szeretek élni..vagyis eddig szerettem..

2011. ápr. 21. 23:23
 10/28 anonim ***** válasza:
65%
Ha a barátaid akkor segítenének, nem hinném, hogy nyaggatásnak fognák fel.Fogd ezt úgy fel, hogy már csak jobb lehet, én igy szoktam, mikor nagyon összejönnek a dolgok(és hát ugye mindig minden egyszerre jön össze).Egyedül nem vagy, mert a bátyád, lehet h csúnyán beszélt veled, de ettől még szeret, hiszen csak ti vagytok egymásnak.A drog meg soha nem megoldás, de szerintem mindennek megvan az oka.Ebből is tanultál, és rájöttél, hogy ez nem kiút.Írj egy levelet a bátyádnak ,olyan őszintén mint itt irtál, és mondj el neki mindent.Az meg, hogy kimennél hozzá érettségi után sztem nagyon jó ötlet, és nagyon jó motiváció lehet!!!!Úgyh fel a fejjel, és gondolj arra, hogy egy év múlva, már külföldön élsz a testvéreddel!!!
2011. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!