Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbánhatom majd később, ha...

Megbánhatom majd később, ha úgy döntök, hogy nem vállalok gyereket?

Figyelt kérdés

Ugyan még csak 26 éves vagyok,de abszolút nem vágyom gyerekre(párom szintén nem). Viszont a környezetemben a kb.velem egykorúaknak sorra születnek a babáik,és egy picit fura érzésem van,mintha talán irigykednék rájuk. De mégis azt érzem,hogy sajnos vagyok olyan önző,hogy nem lennék képes gyerekekre áldozni az életemet,meg amúgy sem lennék jó anya. Megbánhatom később,ha nem szülök?

Olyanok válaszát is várom,akik szintén nem vállaltak gyereket!


2011. ápr. 5. 10:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Nem! Azt a pénzt amit a gyerekre költenénk a párommal, inkább utazunk, világot látunk, moziba, színházba járunk.
2011. ápr. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%
Előfordulhat. Ha mindez a climax előtt következne be, még kijavíthatod. Utána sajnos nem.
2011. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Azt mi nem tudhatjuk, hogy megbánhatod-e majd, az majd kiderül. :) Ne érezd viszont magad rosszul, ez csak egy régi berögzült társadalmi szokás/elvárás, hogy a nők potyogtassák a gyerekeket ilyen idős korban, akinek meg még nincs, arra furán néznek. Pedig változik a világ, a megélhetés, nem szülhetünk csak azért gyereket, mert ez a társadalmi elvárás... Ha nem akartok, akkor ne vállaljatok, meg van annak is az előnye, ha nincs gyerek. :) Én se nagyon akarok, örülök majd, ha én megélek meg talán lesz 40 éves koromra saját lakásom, nemhogy gyerekkel mindez. :D

Rengeteg ismerősünk nem vállalt gyereket és már 40-50 évesek, néha rájuk irigykednek inkább, azok, akiknek meg van 2-3. :D

Lényeg, hogy sose érezd magad rosszul, majd, ha Te úgy érzed, hogy akarsz, akkor lesz, az meg, hogy mások sorra szülik az az ő dolguk. :)

2011. ápr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem vállalsz gyereket, rengeteg dolog kimarad az életedből. Ha vállalsz, szintén sok minden kimarad. Előre nem tudhatod, jó döntés-e bármelyik is. Mindenesetre amíg nem vagy biztos magadban, ne határozd el magad egyik út mellett sem.
2011. ápr. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
25%
Amikor öreg leszel és fáradt az ágyból kikelni és senki nem fog egy pohár vizet hozni, na akkor fogod megbánni, hogy nem lett gyereked.
2011. ápr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%

Lehet, hogy te nem bánod meg.

De az is lehet, hogy majd 70 évesen egyedül bámulsz ki a fejedből, nem lesz senkid, senki nem nyitja rád az ajtót...

Persze tudom van akire amúgy sem nyitják rá az ajtót a gyerekei, de ott nagyot hibázott a szülő akkor...

Apukám nemrég halt meg, anyukámnak csak mi vagyunk a férjemmel és a kisunokájával. Azt mondja, hogy nem tudná elviselni, ha egyedül lenne öreg korára.

De ettől még lehet, hogy te nem bánod meg.

S amúgy meg tök fiatal vagy. Én 1 éve még el sem tudtam képzelni, hogy lesz gyerekem, aztán gondolkoztam, rájöttem kell gyerek, és lett is. Szerencsére.

2011. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Benne van a pakliban. Mint ahogy az is, hogy vállalsz és azt bánod meg. Nem kis döntés ez, pláne annak, akinek nem szívből jön (Ezzel nem bántani akartalak, csak nem találtam jobb kifejezést).
2011. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Persze,tudom hogy még fiatal vagyok és bőven van még időm meggondolni magam. Csak ugye mi van,ha nem is lennék alkalmas anyának,mert nekem fontosabb a saját kényelmem,és hogy mindenem meglegyen(legalábbis most úgy érzem,és kicsit szégyellem is magam ez miatt).
2011. ápr. 5. 11:15
 10/27 anonim ***** válasza:
80%

Minden döntését megbánhatja később az ember, így nincs egyértelmű válasz a kérdésedre.

Még ráérsz ezen gondolkozni, ha 10 év múlva úgy döntötök mégis kell, akkor majd lesz. Ha meg nem, akkor nem. A ti életetek, a a ti boldogságotok. Én az ilyen szitukra annyit mondok, hogy az a lényeg, hogy a pár mindkét fele ugyanúgy gondolkozzon a témáról, így lehettek boldogok.

OFF: Ismertem olyan párt, ahol a nő világéletében nem akart gyereket, de a pasi addig rágta a fülét, míg lett. A pasi meg lelépett egy 15 évvel fiatalabb csajjal.

2011. ápr. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!