Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meddig jár a TB és ha munkavis...

Meddig jár a TB és ha munkaviszonyt vállalok, de nem válik be és pár nap után felmondok, még regisztrált pályakezdő maradok?

Figyelt kérdés

Első kérdés: befejeztem a szakmám ezévben. Elmentem a munkaügyi központba és most már regisztrált pályakezdő vagyok. Tehát a TB-t nekem kell fizetni? Vagy meddig NEM kell fizetni?


Második kérdés: ha regisztrált pályakezdő vagyok és ugye a munkáltató ezért kap támogatást...de tegyük fel, elmegyek egy helyre dolgozni, ahol néhány nap után felmondok. Ez után kapok még egy munkát: ott még igénybe tudják venni ezt a regisztrált pályakezdős kedvezményt?


2011. okt. 7. 13:53
 1/1 KKKB válasza:

Mivel a munkaügyi központtól nem kapsz járadékot, így tb sincs utánad fizetve,még akkor sem ha regisztrált vagy, ezért ezt neked kell fizetni. Igényelj rá csekket.


Ha már elhelyezkedtél egy munkahelyen és továbbállsz egy másikra, ott már nem számítasz pályakezdőnek.


Igényelj START kártyát közvetlen mielőtt elmész valahová dolgozni,(nem mindig szól a munkáltató hogy kérd) ez két évig érvényes, és a munkáltató kedvezményt kap utánad. Még akkor is ha közben váltasz.

Ezt eléggé szeretik a munkáltatók, így kicsit előnyösebb helyzetben leszel, mintha nem lenne.

Sok szerencsét.

Szép napot

2011. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!