Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha csak ideiglenesen vállalok...

Ha csak ideiglenesen vállalok munkát külföldön, megemelhetik a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Két éve élek a párommal,született egy közös gyermekünk,így 3 gyermeket nevelünk.Nekem az első házasságomból van egy 17 éves lányom,akinek havi 15ezer forintot fizetek,meg pluszba ruházom,beiskolázom.Szezonmunkára mentem külföldre,ezért érdekelne,hogy változtathatják e,ha csak alkalmi a munka.Vagy marad ami volt és esetleg arra az időre fizetünk többet,míg kint vagyok......
2011. jún. 7. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyerektartás összegét csak akkor változtatják, ha új pert indit a volt párod, egyébként nem. De ha csak pár hónapról van szó, akkor nem valószinü, hogy arra az idöszakra megváltoztatnák.

Viszont szerintem (erkölcsi) kötelességed lenne a többletböl a lányodnak is valamennyir juttatni.

2011. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arra az időre fizetsz többet, amíg kint vagy. Már ha fizetsz, mert nem mindenki ilyen korrekt hogy egyáltalán eszébe jusson.
2011. jún. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 15ezer forint ha mellette 2 gyerek veled él, bőven elég, pláne, ha még veszel neki dolgokat.

Ha kimégy külföldre valószínűleg gondolom azért teszed, mert nem álltok túl jól anyagilag, semmi szükség még több pénzt adnod szerintem a volt feleségednek.

Inkább ha nagyon szeretnéd, vegyél plusz dolgokat a gyerekednek, így legalább biztosan tudod, hogy a plusz pénz rá lett költve.

De ha nem veszel semmit, akkor se legyen lelkiismeretfurdallásod.

2011. jún. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!