Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetek-e távolságtartási...

Kérhetek-e távolságtartási végzést a barátom ex-e miatt, aki engem többször bántalmazott?

Figyelt kérdés
Másfél év alatt a barátom exe 2-szer bántalmazott és folyamatosan aláz, világos nappal az utcán a családjával trágár, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illett, kiabál,üvölt, aláz. Az első bántalmazás után feljelentettem, de megúszta egy írásbeli ejnye-bejnyével. Most megvertek újra és megfenyegettek, hogy ne feljelentem őket baj lesz. Feljelentést megtettem, látleletet vetettem, ügyvédhez fordultam. Ennek ellenére félek és tanácstalan vagyok. Szeretnék elmenni a végsőkig, így nem lehet élni. Attól félek most is megússzák egy ejnye-bejnyével. Kérhetek esetleg távolságtartási végzést, vagy az ilyen esetekre nem vonatkozik? SOS köszönök minden választ és segítséget.
2011. ápr. 5. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

És miközben vernek,addig a barátod rejtvényt fejt?

Mik voltak az előzmények,hogy idáig fajult?

2011. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt írod, ügyvédhez fordultál. Szerintem ő többet tud érdemben segíteni, mint a GYIK olvasótábora.
2011. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Jól teszed, ha nem hagyod annyiban, az ejnye-bejnyékből súlyosabb büntetések lesznek, menj be a rendőrségre, és kérdezd meg ezt a távoltartás dolgot.
2011. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mint sértett indítványozhatod a távoltartását, viszont, ha már ügyvéded van, fordulj hozzá. Erről a bíróság fog határozni és elég szigorú feltételei vannak, és csak akkor lehetséges, ha a bűncselekmény megalapozott gyanúja fennáll, tehát mindenképpen az eljárás megindítása szükséges előtte.
2011. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A barátom is tehetetlen. Nem rejtvényt fejt, hanem dolgozik. Akkor teszik meg, amikor tudják, hogy nincs velem. Az ok a féltékenység, düh, harag. Nem képes elfogadni, hogy 2 éve már együtt vagyunk.
2011. ápr. 5. 12:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem kötekedni akarok,de ki ver meg?A volt nője,vagy kik?
2011. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Rád szálltak mert lássák hogy félsz tőlük. Pedig nem hiszem hogy különbek nálad. Vágj vissza. Mond meg neki hogy ha még egyszer egy újjal is hozzád ér vagy ha csak hozzád szól azt nagyon megbánja és ne higyje magát sérthetetlennek mert senki sem az még ő sem.
2011. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A volt nője bánt az anyjával.
2011. ápr. 5. 12:32
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Vadászboltokban lehet venni bors-spray-t 1000-2000 Ft-ig ha bántanak fújd le mindkettőt ha esetleg feljelentést tesznek amit szerintem úgysem mernének akkor a rendőrség neked fog hinni mert már te előbb feljelentetted őket nem is egyszer..
2011. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

költözzetek el egy másik faluba vagy városba, megmondom miért:


Hiába kérsz távolságit ellene (feltéve ha kapsz is) az alapvető problémád nem fog megoldódni, mert akkor talál olyan embert akivel megveret... vagy akkor az egész falu és vagy város ellen kérsz távolságtartásit?! Nem egyszerűbb egy másik városba költözni???

2011. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!