Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért védik a férjüket a...

Miért védik a férjüket a bántalmazott nők?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy először panaszkodnak, hogy agyba-főbe verik őket, aztán meg elkezdik védeni a férjet, hogy ő nem is olyan gyakran, meg nem is annyira, meg nem is az ő hibája... A vége majdhogynem az lesz, hogy a nő vereti meg magát. Miért van ez?

És miért nem mernek lépni? Oké, félnek. De nem gondolnak a gyerekükre (ha van)? A szomszédomnál is láttam, hogy a férj alkoholista volt, az feleség tűrt, a gyerekből meg egy pszichopata elmebeteg felnőtt lett - szó szerint.

Vagy a másik véglet. Már ismerik a férj igazi énjét, hogy iszik, verekszik. Mégis szülnek neki. Miért? Azt remélik akkor jobb lesz? Pedig sosem lesz az, mint azt a mellékelt ábra is mutatja.

Én ezt nem értem.


2009. máj. 20. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%

Vannak olyan típusú nők, akiket szinte minden pasi ver. Egyszerűen kihozzák a férfiakból a viselkedésükkel és azért védik a férfit, mert tudják, hogy ők okozták, ők hozták elő a pasiból az állatot. Azért ha belegondolunk, elég ritka az, hogy egy férfi csak úgy, minden ok nélkül üt. Biztosan előfordul ilyen is, és gondolom azok a megvert nők lépnek is azonnal. Jómagam is sajnos azok közé a nők közé tartozom, aki olyannyira képes szándékosan felmérgesíteni sértődöttségből a férfit, hogy annál elszakad a cérna és üt. Azt viszont megtapasztaltam, hogy ha egyszer sikerült kihoznom a testi erőszakot a pasiból, következő alkalommal már nem kell túl nagy ok ahhoz, hogy ismét eljárjon a keze. Én próbáltam változni, eddig nem sikerült, és már hosszú ideje inkább nincs is kapcsolatom, hogy elkerüljem ezeket a dolgokat.

Tehát azok a nők, akik nem lépnek, nem is akarnak, mert ez kell nekik. Nem a verés, hanem az, hogy nem "unatkoznak"...

2009. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%

Mert hülyék, egyszerűen nem találok rá más magyarázatot.

Főleg, ahol gyerek van, és még azt a szerencsétlent is kiteszi annak, hogy ő is kapjon, ha apucinak éppen olyan kedve van.

Engem kifejezettem dühítenek az ilyen nők. Annyi szervezet van már, akik be tudnak avatkozni, nem értem én sem, miért tűrnek, és pláne, miért védik a pasast!

2009. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
21%

Hűű, első válaszoló, mintha én írtam volna...

Én is sokszor kihozom a férjemből az állatot, és tényleg 99%-ban én tehetek róla. :S Jó, nem ver agyba-főbe, eddig max. pofon volt, de meg is érdemeltem. :p

2009. máj. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Az "ilyen" nő általában olyan családban nőnek fel, ahol apu verte anyut.Ezért nekik más fogalmaik vannak a normális szeretetteli párkapcsolatról.Nem lépnek, mert az ilyen férfiak ellehetetlenítik őket, elzárják őket a családjuktól, nyomást gyakorolnak rájuk, hogy az összes külső kapcsolataikat felszámolják.totálisan uralkodnak felettük.H aegy ilyen nő elmegy, a férfi gyakran megkeresi és bántalmazza, esetleg megöli.a nők általában akkor lépnek, amikor a férfi a gyermekük ellen fordul.Magukért nem emelnek szót, de agyereküket igyekeznek menteni.Ja, és nincs olyan, hogy valaki verést érdemel, vagy kiköveteli.Egy harminc kilós nőt nagy dicsőség megütni.Biztos kiköveteli...Mivel emberek, mivel?Mi a mentség??????
2009. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le a válaszokat, mielőtt nekem esnétek.:S
2009. máj. 20. 15:32
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Te még sohasem szégyelted a rossz döntésedet?Nem próbáltad titkolni?Egyébként ezek a kapcsolatok se úgy indulnak, hogy Pista odamegy a diszkóba Julcsihoz és azt mondja: "Gyere táncoljunk, én majd kedves leszek kezdetben, és mikor már szeretsz és nyeregben érzem amagam verni kezdelek.Kezdetben majd úgy teszek, mintha bánnám, és bocsánatot kérek mindegyik után, nehogy leleépj, de mikor meglesz a gyerek és tudom, hogy vele nehezebb szökni, akkor folytogatlak is majd.És 12 év múlva részegen leszúrlak.Na, táncolunk?"
2009. máj. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
99%

Az én apukámnak is gyakran eljárt a keze,először csak anyukámat ütötte meg,vagy bánt el vele egy kicsit jobban (persze ekkor sose volt józan),aztán már engem meg a tesóm is,ha ő délután aludni akart és véletlenül sipoltunk a macival,vagy egy kicsit jobban éreztük magunkat és hangosabbak voltunk a megengedettnél.

De leginkább anyukám kapott és a tesóm.

Rájött,hogy engem nem érdemes,mert nekimegyek és vagy addig ver,amíg mozgok és ezt azért nem vállalta,vagy békén hagy.

Erre rájött anyum is és apám meghunyászkodott viszonylag.

Aztán apukám munkanélküli lett és anyukám tartott mindent a kezében.Innentől felnézett rá és becsülte,pedig voltak már vagy 15 éves házasok és lám megváltozott.

Azóta is iszogat,de a kutyát nem bántja már,ritkaság,hogy valaki ennyire meg tudjon változni.

Egyébként a legtöbben talán azért nem lépnek,mert nem tudnak hová menni,egyedül fenntartani egy lakást,egyedül megélni.

Megfélemlítik őket és beléjüknevelik,hogy egyedül úgyse boldogulnának.

2009. máj. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

15.39

Lemaradt

Az én anyukám azért nem lépett,mert apám megfenyegette,hogy öngyilkos lesz,ha elhagyja!

2009. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hallottál-e már egy "társfüggés" nevű jelenségről. Ezeknek a nőknek ez a legfőbb bajuk. Nem szerelemből vannak a férjükkel általában, legfeljebb annak hiszik, valóságban függenek tőle. Rettegnek attól, hogy egyedül maradnak, hogy nem lesz, aki irányítja az életüket, és persze beszélhetünk itt anyagi függésről is, de nem ez a legerősebb ebben az esetben. Ennek a függőségnek a hatására képesek mindent elviselni, még ha talán panaszkodnak is, bár a legtöbben inkább hallgatnak róla, megmagyarázzák maguknak, hogy ők ezt megérdemlik, vagy hogy a férjük ilyen típus, "eljár a keze", ezért tűrnek.


Azt nem tagadom, hogy vannak olyan nők, akik a viselkedésükkel direkt provokálják ki a verést. Ismerek ilyet én is. De szerintem ez a kisebb százalék.

2009. máj. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nőt megütni, erre nincs mentség!- és ezt a párom mondta. Mégis ti, akik eltűritek ezt a bánásmódot, mivel "provokáljátok" ki a verést?

Sajnos, manapság a jogrendszer nem a bántalmazott asszonyt és gyerekeket védi, hanem egyelőre a bántalmazó férjet! A nő meneküljön a gyerekeivel, menjen ahova akar, a férj meg éli világát a lakásban. Sokan inkább tűrnek, és magyarázkodnak, mert nem sok lehetőségük van arra, hogy lépjenek. És senki ne gondolja, hogy csak a "melósok" vagy az alacsony végzettségűek között gyakori ez a jelenség.... Hallottam olyan kamaszlányról, akit az ügyvéd apa azért vert véresre, mert el akart menni az osztálytársaival évzáró bulira. Előtte meg hetekre kimaradt a suliból, mert megint bekattant az apa, és úgy megverte a lányát, hogy leszakadt a lépe. És ki avatkozik közbe? Senki. Pedig tudnak róla a tanárok, más szülők, mégse tesznek semmit.

2009. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!