Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek írjatok véleményeket,...

Kérlek írjatok véleményeket, tanácstalan vagyok"? "!

Figyelt kérdés

Párommal nyár elejére tervezzük a házvásárlást, annak a tatarozása 1-1.5 hónap lesz kb, rá 1-2 hónapra lesz az esküvőnk, pontos dátumunk még nincs.

Rettenetesen vágyunk már egy babára, mint a ketten, sőt talán a párom még jobban is akarja mint én. :)

Én 22 vagyok, a párom 28 éves.

Már egy-két hónapja azon tanakodunk, hogy mi lenne a jobb, vállaljuk most a babát, de akkor terhesen kell házat felújítani, esküdni. Várjuk meg azt a 3 hónapot, mire nekiállhatunk a babaprojektnek vagy sem.

Tudom, hogy ezeket nekünk kell eldöntenünk, de egyszerűen nem megy.

Közben ott van az is, hogy én másfél éve dolgozom a munkahelyemen, anyu a főnököm, anyu testvére a munkatársam, ők úgy gondolják, hogy még várjunk a babával, dolgozzak még, nem kell elkapkodni, ráérünk még, fiatalok vagyunk stb... Igazából egyik sem hoz fel konkrét érveket a baba ellen, csak a szokásos szövegek, amiket persze én megértek, de na... Mire a baba megszületne több mint 2 év munkaviszonyom lenne.

És ezért is van a filózásunk...

Legyen ez csak a mi döntésünk? Vagy hallgassak anyuékra?

Megoldjuk úgy a házfelújítást és az esküvőt hogy terhes vagyok? Jó időben jönne a baba?

Annyi félelmem van, pedig nagyon akarjuk már.

Tudom, hogy itt teljes mértékig nekünk kell döntenünk, de segítenétek kicsit a véleményeitekkel?

Köszi előre is.


2011. ápr. 5. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
bocsi az offért:én csak annyit szeretnék mondani hogy nagyon szerencsés ember vagy és sok boldogságot a házassághoz és a babához is:)
2011. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várjátok meg az esküvőt, házvásárlást, felújÍtást. Egy babával a hasadban nem lenne kellemes a csempe/esküvői fotós/egyebek miatt stresszelni.
2011. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sztem vágjatok bele, úgysem biztos hogy elsőre összejön a baba, csak tegyétek a dolgotokat és ha összejön örüljetek, ha nem akkor meg eldöntötte a sors, hogy vártok kicsit. A felújítást meg lehet csinálni sztem terhesen is az nem egy betegség, ugyanúgy tudsz mindent csinálni közben is.
2011. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22 évesen még nagyon nem vagy lekésve semmiről! :) Én 30 voltam amikor szültem, nekem szerintem az volt az ideális, addigra dolgoztam és ki is buliztam magam. De ez az én életem! Ha te úgy érzed, hogy nem akarsz várni, már nagyon vágysz babára, akkor hallgass a szívedre! Azt viszont a helyedben mindenképp megvárnám, hogy lezajlódjon a házprojekt és az esküvő. Hisz lehet nehezen viseled majd a terhesség első hónapjait, netán a többit is, akkor viszont saját magaddal szúrsz ki, az a lényeg, hogy legyen nyugodt és felhőtlen a babavárásod!
2011. ápr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább várjatok.Az esküvőn is jobb az ha még kedvedre vehetsz fel ruhát.És ehetsz is.Na meg a ház felújításba ha részt akarsz venni akkor nehezebb lesz úgy mindent csinálni.
2011. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak nekem is 22 évesen ennyire tökéletes legyen minden. 24 vagyok, de én még ezektől a dolgoktól elég messze vagyok.
2011. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első a ház!!!!A többi várhat, mert lehet bonyolultabb lesz, mint első ránézésre gondolnátok!

Fiatal vagy még, nálam két évvel fiatalabb, de én ha meglenne mindenem sem vállalnék még azt hiszem (erre egy vetélés döbbentett rá, azelőtt azt hittem jöhetne, de mivel úgy nézett ki jön ijesztőbb volt, mint gondoltam).

Viszont ha tényleg szeretnéd hagy abba a fogamzásgátlót, a házfelújítás alatt pedig védekezzetek másképp mire kész a ház, az alatt a pár hónap alatt kiürül a szervezetedből, stb (persze ha szedsz egyáltalán)Aztán már semmi akadálya.

Ha előbb kezdenétek is próbálkozni sem biztos, hogy elsőre sikerül, szóval azért az nincsen garantálva :)

Viszont meggondolnám, hogy a ház után mennyi pénzünk marad, hogy beleférne-e egyenlőre a baba.Szóval mindenképpen a ház egyenlőre!Aztán látnátok a további lépéseket!

2011. ápr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én még várnék a babával kicsit.

Egyrészt azért mert nem terhesen jobban részt tudsz venni a felújításban, másrészt felszabadultabban éled meg az esküvőt, nincs egy amúgy is stresszes helyzetben még az állandó aggódás is, hogy vajon ez jó a babának, szabad-e.

Másrészt a testednek is kell egy kis idő, ha tényleg fel akarod készíteni terhességre. (Helyes étkezés, vitaminok, stb.) Nem is beszélve arról, ha pl. gyógyszert szedsz. Én a mai nappal kezdem meg a "felkészülést", és már nagyon várom, hogy belevágjunk a projektbe, nekünk is lesz közben esküvő. Már számolom a napokat. Hamar eltelik ám az a 3-4 hónap. :D

2011. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hónapot már csak tudsz várni nem?
2011. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, teljesen igazatok van és sokat segítettetek az ész érvekkel! :):):)
2011. ápr. 6. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!