Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudassam vele hogy ne...

Hogyan tudassam vele hogy ne vállaljon még egy gyereket?

Figyelt kérdés

anyám 38 éves, 2en vagyunk hugommal saját gyerekei,mellettünk van még 3 mostoha gyerek.Tegnap bejelentette hogy terhes,és nem szartnék elvetetni a gyereket.Állítólag a "véletlen műve".így sem állunk anyagilag valami fényesen(persze nem nélkülözünk semmit),de egy újabb gyerek kész csőd lenne.nem értem miért nem látja ezt be.anyám nagyon "modern" nő,de akkor is.próbáltam neki mondani hogy abba gondoljon bele,hogy a baba és én köztem lesz 20év.és amúgy is nem veszélyes ennyi idősen szülni?kétségbe vagyok esve.meg teljesen cikinek érzem hogy anyám 40éves fejjel gyreket akar szülni.

19/L


2011. ápr. 5. 17:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
elnézést a helyesírási hibákért,csak gyorsan írtam
2011. ápr. 5. 17:59
 2/25 anonim ***** válasza:
72%
Nem ciki ennyi idősen szülni, sőt annyira nem is veszélyes ha jól tudom, mert szült már, vizsgálatok lesznek, hogy egészséges e a baba, mert ebben a korban már kötelező. A pénz miatt ne aggódj, 19 éves vagy, menj el dolgozni, lassan úgyis elköltözöl gondolom én. Anyukád döntése ez, én a helyedben örülnék neki hogy lesz kistesó.
2011. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
Erre a helyzetre én nem tudom azt mondani, hogy "nem kéne". Anyukád még nem "túl" öreg, főleg, hogy nem az első gyerekét szüli 38-40 évesen. És igazából ezt neki és a párjának (apukádnak?) kell eldönteni. Ők azért jobban ismerik szerintem az anyagi helyzeteteket. Különben is, te már felnőtt vagy, gondolom néhány éven belül elkerülsz otthonról, nyilván a húgod sem olyan kicsi már, szóval benneteket nem kell még 18-20 évig eltartani, ezért anyagilag hosszú távon nem hiszem, hogy túl nagy megterhelés lenne az új jövevény.
2011. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig manapság ez a trendi, hogy 40 évesen kezdenek szülni a nők, anyád meg legalább befejezi.Mind az 5-en tanultok még?Rendszeres gyermekvédelmi támogatás alapból jár ekkora családnál, (vagyishogy a kajáért nem kell fizetni a suliban, oviban+évi 2x5800/gyerekenként)Amúgy nagyon rosszul álltok anyagilag?Ez mit takar?
2011. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%

Te már elég nagy vagy kiröppenni a fészekből,hugod se 2 éves már gondolom,és a 3 mostohagyerek se pici már


és vágyhatnak egy közös gyerekre a párjával


nincs jogod megmondani neki,hogy akar-e még gyereket


ha nem tetszik,költözz,elég nagy vagy már...


igy van pénz a picibabára

2011. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
az az igazság, hogy ez kizárólag anyád és apád dolga. nem "ciki" és már nem is veszélyes, nagyon sokan szülnek 40 éves kor körül, sokan az első-második gyereket.
2011. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Nézd ezt szerintem neki kell eldöntenie, hogy szeretne és tud e vállalni még egy gyereket. 38 évesen ha egészséges, akkor még simán lehet neki még egy babája. Van aki 35 évesen szüli az elsőt. Jobban oda kell magára figyelni, és akkor szerintem nem lesz baj.

Én picit önzőnek érzem amit írsz, hogy ciki, meg hogy lehet hogy szűkösebben lesztek majd anyagilag. Azért gondolj bele, hogy a testvéredről van szó, aki még nem született meg. Megöletnéd azért, mert ciki, hogy anyukád terhes? Ez nem valami felnőtt gondolkodás...

2011. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt anyukádnak és a párjának kell eldönteni. ha nem nélkülöztök semmit, akkor miért lenne anyagi csőd egy baba?

Azért egy babánál nem úgy van ám, hogy "na jó, kislányom elvetetem". Nem is értem, hogy gondolod.

Amúgy meg a mai világban folyamatos orvosi ellenőrzéssel nem kockázatos babát vállalni ennyi idősen.

Szóval ezt a döntést hagyd anyukádra.

2011. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%

Későő?? Sokan annyi idősen kezdik.

Örülj a kistesónak, ne akard kinyiffantani így ismeretlenül is!

2011. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
41%

heee... ciki vagy nem ciki, eletet adni örömteljes, en magam is anya vok..de ez mar tenyleg FELELÖTLEN! szerintem..

de egy abortusz sem könnyü dolog, abba is reszem volt, mi is jatszottunk a tüzzel...de eppen ezert, szerintem ha mar te belatod a helyzeteteket 20eves fejjel akkor te vagy az anya a hazban..:S pfuuu, nehez az eszszerü valasz a kerdesedre... szerintem anyudnak valami okos "pszihologus" kell(az lehetsz te is)allitsd a valosaggal szembe, es egy sterilizalas...sorry nem akartam lelektelennek bizonyulni..

2011. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!