Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, ha egy nő...

Csak engem zavar, ha egy nő általánosságban a férfi nemet szidja, vagy egy férfi általánosságban a női nemet, vagy ha szabályokat állítanak pl. "mit vár egy nő egy pasitól", vagy "mit mond a nő és mire gondol valójában" és hasonló szexista viccek?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki ismeri ezeket. Viccesnek szánt kis értekezések melyeknek a csattanója a két nem közötti különbségekre van kiélezve természetesen az egyik nem kárára. Ha valaki nem ismer egyet se, akkor íme: [link]

Tudom, hogy ezek féligazságok, de nekem mindig nagyon rosszul esik olvasni vagy mástól hallani ezeket. Skatulyázás, általánosítás, besorol engem és besorol másokat is. Ezen kívül még az is nagyon rosszul esik, mikor "lefeministáznak", és azt hiszik, hogy ez egyenlő a nősovinizmussal. Én egyáltalán nem akarok soviniszta lenni, én tényleg csak egyenlő akarok lenni másokkal (nem egyforma!!! tudom a különbséget). Azonban az ismeretségi körömben sokszor nagyon degradálóan beszélnek az egyik vagy másik nem tagjai az ellenkezőnemről. Rossz hallani, mert:

1. utálom, ha mások miatt engem is elkönyvelnek egy bizonyos embertípusnak

2. sokszor olyan érzést keltenek bennem a férfi ismerőseim, mintha én nem is tartoznék közéjük, nem lennénk barátok, ők ("faszik") az egyik tábor és "mi" ("csajok") a másik tábor. A legjobb fiú barátom folyton úgy emlegeti a két nemet, hogy "mi" és "ti". Bennem ez az elszeparáltság és el nem fogadottság érzését kelti.

Egyébként sem vagyok 100%-ig kibékülve azzal, hogy lánynak születtem, szívesebben lennék pasi, a férfi szerepek amúgy is jobban tetszenek, nőként gyengének és kiszolgáltatottnak érzem magam sokszor. Ezért is esik még rosszul ha már a szóhasználatukkal kirekesztenek engem.

Nektek mi erről a véleményetek? Van még valaki akit ez bánt? Legyen az fiú, lány férfi, nő...

19/L


2011. ápr. 5. 20:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a külön női és férfi vécéket is megszüntetnéd az egyenlőség nevében?


Vagy férfi-női számokat is egybemosnád az olimpián az elfogadottság jegyében?

2011. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Én még sosem éreztem, hogy bárki hátrányban részesítene azért, mert nő vagyok, többségében férfi barátaim vannak, őket kedvelem jobban, valahogy jobban érzem velük magam. Ők is kedvelnek és soha egyetlen olyan megjegyzést sem tettek, ami bántó lett volna és én sem rájuk. Akire tesznek, annak mindig volt oka. Persze a beskatulyázásért szót emelnék, de felénk ez nem divat, együtt sörözünk stb.
2011. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
én egyet értek a képpel! és meglehetősen sokat szidom a nőket, nem véletlen...
2011. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Látom senki sem értette meg eddig a mondanivalóm lényegét. :( Sajnálom. Várom a további válaszokat.
2011. ápr. 5. 20:59
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Csak annyit tudok tanácsolni, h ne vedd túl komolyan.Kis humor , élc vagy csekély irónia úgy mások iránt mint magunkkal szemben nagyon hasznos lehet.

Vannak női dolgok és férfi dolgok és ez így van rendjén mióta úgy ahogy sikerült civilizálódnunk.Nem lehet és nem is kell a nőt a férfival versenyeztetni vagy összehasonlítani.Vannak női , nőies szerepek és vannak férfi férfias szerepek.Ha egy nőből hiányzik a nőiesség vagy férfiból a férfiasság akkor van baj!

Ha meg nem sértelek volna még pár jó tanácsom: Ne kezdj lehetőleg mondatot énnel,(se idefigyeljcsakkal;)és ügyelj a pároztatásra:nő-férfi,fiu-lány,hölgy-úr, pasi-luvnya,néni-bácsi stb-stb.Szal amikor degradálsz valakit avval saját magad is miősíted.Aki általánosításokkal, általánosságokkal fejezed ki magát , kb ugyan ezzel a felületességgel kezel még néhány dolgot többek közt saját magát is.Ezzel már be is kalibrálta a sajátjának hitt gondolatainak az egyediségét és az egyéniségbeli , minőségét a környezete számára.De ez nem jelenti azt , h mindig mindennel muszáj a legkisebb részletbe menően foglalkozni , hanem azt , h óvakodjunk a felületes vélemény nyilvánításoktól és ítéletektől.

2011. ápr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

szerintem te sem érted, kérlek válaszolj az első kérdésre mert a mondanivalódból az jön le amit oda irtam.


Ha meg nem akkor segíts hogy megértsem hogy miért nem.

2011. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

na igen, tudom, miről beszélsz. "nincs egy normális férfi a városban, a 30 feletti szingli pasik mind selejtesek, különben már rég elkeltek volna, a magyar pasik bénán öltözködnek, a nők csak a pénzre hajtanak".


engem nem zavar, de nem értek egyet. ha baráttól hallom, elmondom a véleményem és érvelek ellene, mert rosszul jár az, aki ezt elhiszi és eszerint él és ítél. bár az esetek többségében ők maguk sem így gondolják, csak azért ismételgetnek közhelyeket, hogy legalább mások előtt ne kelljen szembenézni a fájó igazsággal (hogy valójában ami velük történt, nem azért történt, mert minden férfi/nő aljas)

2011. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

sazerintem meg te vagy erre kiélezeve és a környezeted.


Nálunk halál nem érdekel senkit a dolog.

Ha általánosít is valaki ált. nem gondolja komolyan.

2011. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak akkor zavarna, ha a szerelmem, valamelyik családtagom, vagy jó ismerősöm tenné ezt. Mivel ők nem teszik, így a többi pasi azt mond, amit akar.

Ettől függetlenül igazságtalannak és nagy butaságnak gondolom, mikor valaki a másik nemet úgy állítja be, mintha az összes képviselője egy szemét, utolsó értéktelen nulla lenne.

Ugyanakkor azt is megértem, hogy sokakkal az elkeseredés és a sok csalódás mondatja ezt, de akkor sem érzem sem célravezető, sem hasznos, sem okos dolognak.

2011. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Humorérzék nélkül uncsi lehet az élet.
2011. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!