Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Autoimmun chronicus hepatitisb...

Autoimmun chronicus hepatitisben szenvedő párom (FÉRFI! NAGYON FONTOS) és én gyermeket szeretnénk, a párom Imurant és Medrolt szed. Volt-e már valaki hasonló helyzetben, mennyire nagy az esélye beteg kisbabának?

Figyelt kérdés

A párom (férfi) Autoimmun chronicus hepatitis-ben szenved, Imuran 50mg, és Medrol 8mg gyógyszereket szedi, orvosi javallatra (gyermekvállalás előtt állunk) az Imurant elhagyta, mivel elég kockázatos lenne gyógyszerszedés közben teherbe esnem.


Olyan férfiak vagy párok jelentkezését várom, ahol a férfi szedte ugyanezeket a gyógyszereket, (ugyanis ez a betegség férfiaknál nagyon ritka, és a nőkről tudott az orvos is infot. adni, de ez nekünk sajna nem jó)


Hogyan vállaltatok gyereket, mennyi időt vártatok a gyógyszer elhagyása után, és mennyi esély van a beteg gyerekre?


Javasoljátok-e, hogy keressem fel a nőgyógyászomat hogy küldjön el minket genetikai tanácsadásra, vagy menjünk spermavizsgálatra, hogy 100%-osan rendben van minden????


Az orvos negyed vagy fél év várakozást javasolt, de addigra vajon már nem lesz kockázatos???


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy örökölheti-e a gyerek a betegséget, hanem, hogy az Imuran mennyire roncsolja a spermát! ORVOSOK VÁLASZÁT IS VÁROM!


Nagyon félek belevágni, kérlek Titeket, csak olyanok válaszoljanak, akik tudják mi ez a betegség, ismerik a gyógyszereket és, VAGY voltak már hasonló cipőben.


2011. okt. 4. 11:03
 1/2 anonim válasza:
90%

Ne haragudj , hogy nem tudok most erre válaszolni, de mivel nagyon komoly dologról van szó, ne itt keress választ.

Mindenképpen genetikusnak kell lenni legalább, akitől érdeklődni kell, de ha egy potenciális nőgyógyász választassz, aki elég lelkiismeretes, akkor minden lehető vizsgálatot elvégeznek és akkor biztosan jó kezekben leszel.

2011. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen én is úgy érzem, hogy túlontúl komoly az itt feltett kérdésekhez képest, de azért reméltem, hátha van valaki, aki hasonló cipőben jár és talán tud valamit mondani! Mindenképp elmegyek a nőgyógyászomhoz és segítséget kérek, a genetikussal kapcsolatban. Köszi
2011. okt. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!