Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon idegesít, hogy gyerekké...

Nagyon idegesít, hogy gyerekként kezel és nem hogy megértő lenne, inkább ellenségeskedik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ott kezdeném, hogy elmúltam már 18. Jelenleg fősulin tanulok, otthon élek, nyilvánvaló, hogy bizonyos dolgokat be kell tartsak, dehát nálam magától értetődő, hogy ha elmegyek otthonról, mindig szólok valakinek, vagy ha nincsenek otthon, akkor hagyok egy cetlit, vagy felhívom őket. A gond az, hogy főleg anyukám utálatosan viselkedik velem. Ha otthon vagyok szabadidőmben, akkor folyton azt kapom, hogy miért ülök mindig otthon, ha pedig elmegyek, akkor azzal van baja. Pl. barátnőmmel voltunk a városban, beültünk egy üdítőre, szétnéztünk a plázában és hát beszélgettünk. Hazamentem, anya meg gúnyosan mondta, hogy: "Na azt hittem, haza se jössz már?" meg "Hol voltál eddig?" Vagy ha barátomnál vagyok, akkor is ki van akadva, ha éjfél után érek haza. Mindig szóvá teszi, hogy jó soká jöttél megint meg ilyenek... Annyira zavar, mert nem vagyok már kisgyerek, felnőtt nő vagyok. Más tizenéves lányokkal nem viselkednek így, velem meg... Imádom egyébként anyukámat, és tudom, hogy ő mindig csak jót akar nekem. Sose voltam egy olyan nagyon eljárogatós, bulizós-ivós lány. De úgy gondolom, ennyi idősen már ennyire nem kellene, hogy "fogjon". Tudom, az ő házában élek (még) és tisztelem is a szüleimet, amit elértek életükben és hogy lehetőségem van főiskolára járni(mert ez alatt a 3 év alatt eltartanak és nem kell valami gyárban kemény munkát végezni és mellette csinálni levelezőn) de úgy érzem, anya szemében nagyon gyerek vagyok... Próbáltam vele erről beszélni, hogy már nem vagyok kislány, ennyire nem kell félteni, de mégis mindig ez van. :( Szerintetek ez miért lehet? Ismétlem, én szeretem őt nagyon, de jó lenne ha kicsit rugalmasabb és lazább lenne irányomban... Van valami ötletetek? Előre is köszönöm.
2011. ápr. 7. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanez a helyzet pedig én már idén 23 leszek. Elég kiborító mikor húzzák a szájukat ha kiteszem a lábam. A barátommal laktam is együtt de megszűnt a munkája így hazaköltöztünk és még most is nagy szám ha nem alszok itthon.
2011. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Most veszi észre, hogy nagylány lettél, hamarosan ki fogsz repülni, és ez nagyon meg tudja rémiszteni a szülőket.

Talán az is most tudatosul benne, hogy te már felnőtt nő vagy, akkor ő már nem fiatal.

Viselkedj felnőttként, és szép lassan minden jobb lesz!

Az enyém mikor ezen túl tette magát, elkezdett az unokával zaklatni :D

2011. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy valaki elmúlt 18 még nem azt jeleni, hogy felnőtt is. Igen mindenki ezt hiszi, és rögtön felnőtt ként várják el, hogy kezeljék őket. Csakhogy a felnőtté válást egyáltalán nem azt jelenti, hogy 17-ből átlépek 18-ba és akkor már felnőtt is vagyok...nem, nem....


Ez nem neked szólt kérdező, de a legtöbb fiatalnál sajnos így működik.

De te jól teszed, hogy szólsz, így is kell, én is szólok ha elmegyek, pedig 23 leszek.


Ő még a kicsi lányát látja benned, akit óvnia kell, és ez így is marad még hosszú évekig talán örökre. Ezt el kell fogadni, ha gyereked lesz, megérted.


Viszont azért nem kellene gúnyosnak lennie, pláne, hogy nem vagy bulizós, meg iszogatós. Ez egy nagyon jó tulajdonság:) mármint, hogy nem iszol:)


22L

2011. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én anyukám is ilyen volt. én 5 éves középsuliba jártam,18 évesen ugyanígy viselkedett velem. én úgy oldottam meg hogy távolabb mentem egyetemre,koleszban lakom,így 1-2 hetente megyek haza. teljesen jó a kapcsolatom anyukámmal,nekem így fogadta el hogy már nagy lány vagyok,sőt még támogat is hogy össze tudjak költözni a barátommal..

te már fősulira jársz,korán.. szerintem talán egy albérlet megoldaná neked is a dolgokat

2011. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!