Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezelnek "gyerekként"?

Miért kezelnek "gyerekként"?

Figyelt kérdés

Szerencsére édesanyámmal viszonylag jó a kapcsolatom,vele tudok a legjobban beszélgetni,bármikor fordulhatok hozzá tanácsért,meghallgat,segít,mindig számíthatok rá.Édesapámmal már sajnos nem ilyen jó a viszonyom.Sokszor érzem,hogy hülyének néz,amit én mondok,az csak hülyeség lehet,ha valami történik,biztos én vagyok a hibás..stb.A bátyám is még gyerekként kezel,sok esetben,pl.ha el akarok menni bulizni,ilyet kérdez,hogy minek?Vagy ha vágok kenyeret,ilyet szól,hogy el ne vágjam a kezem,majd én vágok inkább.Édesapám is minden,egyébként magától értetődő dolgot elmond,mintha 5 éves lennék,enyhe túlzással.Édesanyám viszont felnőttként kezel.Nem értem miért viselkednek így velem,egyébként rettentő bosszantó tud lenni néha.Ha segítek itthon,vagyis nem is segítek,hiszen nekem ez a természetes,ha anya nincs itthon,én mosok,takarítok,vagy éppen főzök.De ha valamit nem csinálok meg,az egyből szemet szúrja.

Fél év múlva 18 éves leszek,nem tudom,hogy meddig fog még ez így menni,de már kezd idegesíteni nagyon.

17/L


2011. szept. 22. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
17évesen még nem vagy felnőtt,nekik meg főleg nem...
2011. szept. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,tisztában vagyok vele,hogy nem vagyok még felnőtt,én egy szóval sem említettem ilyet a kérdésben.Azt is megértem,hogy ha 45 éves leszek,is a gyerekük maradok.A kérdés nem ez volt!
2011. szept. 22. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
De.Mondom,hogy azért kezelnek "gyerekként" mert nem vagy felnőtt és a gyerekük vagy.A bátyádnak meg a kishúga vagy...
2011. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én értem mit akarsz mondani,de szerintem ez azért mégse normális,amikor már nem először főzök,és apa pont otthon van,azt kérdezi tőlem,hogy be gyújtsa-e a sütőt?Amikor tudja,hogy már nem egyszer főztem vagy sütöttem.
2011. szept. 22. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

A sütőst nem írtad..:)

De akkor is..nekik kislány vagy nekik..és egy jó ideig az is maradsz..

2011. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3 hét múlva 25 leszek és a nagynéném meg a mamám még mindig totál gyerekként kezel. Anyukámat akkor kezdte a család kollektíven beszámítható felnőttként kezelni, amikor 42 éves korában meghalt az anyja. Bár még azután is volt egy átállós időszak. Nem vették komolyan, folyton tanácsokat osztogattak, de tök egyértelmű dolgok miatt. Csak türelem. Az előzőekkel meg ne törődj, igazad van. Attól, hogy a gyerekük vagy és az is maradsz, még nem leszel agyalágyult, 17 évesen már kezelhetnének úgy, mint egy normális önellátó embert, aki ki tudja törölni a saját fenekét.
2011. szept. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem apukád csak félt téged, a lányos apák sokszor ilyenek. A bátyád is valami hasonló dologra gondolhat, amikor azt mondja, hogy miért mennél el bulizni. Néha nem a legjobb módon mutatjuk ki az érzéseinket, nem úgy sikerül, ahogy szeretnénk. Szerintem ülj le velük egyszer, és beszéld meg velük, hogy tudsz magadra vigyázni, jó nevelést kaptál, kezdesz felnőni, neked is vannak különböző igényeid, és mindig szeretni fogod őket, még ha majd külön is költözöl tőlük. Te vagy a legkisebb a családban, ráadásul lány vagy, így duplán féltenek téged. Ez valahol természetes is, és szerintem ők nagyobbrészt csak jót akarnak. Mondd meg nekik, hogy téged bosszant, ha "szekálnak", ha gyereknek néznek. Tudod, a felnőttek sokszor azt hiszik, hogy megállt az idő (sőt hogy ők megállíthatják), és nem akarják tudomásul venni azt, hogy a gyerekük felnőtt. Addig mindig is gyerekszerepre vagy kárhoztatva, amíg külön családot nem alapítasz, és el nem költözöl tőlük. A te korodban az ilyen összezördülések természetesek, de ettől függetlenül szerintem érdemes megbeszélnetek a problémákat, mielőtt nagyobb bajok keletkeznek belőlük.
2011. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert gyerek vagy a szüleidnek meg mindig a gyereke leszel még 50 évesen is, a báttyádnak meg a húga,sosem fog változni
2011. szept. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)Lehet hogy egy beszélgetés tényleg jót tenne.Egyébként múltkor szóba került az érettségi,meg a tovább tanulás,meg hogy milyen egyetemre szeretnék majd menni,én mondtam,hogy mindenképp vmi pesti egyetemre szeretnék majd menni.Pest nincs közel,kb.200 km,tehát egyértelmű,hogy kollégiumba mennék,vagy albérlet+mellette munka,és amikor felvetődött ez,hogy hamarosan el kell költözzek,apukám teljesen kiakadt,meg hogy szó se lehet róla,kicsi vagy még....Ezt se értem igazából,mert a féltés az egy külön dolog,de egyszer úgy is elfogok költözni,egyszer úgyis férjhez megyek,nem élhetek örökké a szüleim nyakán.
2011. szept. 23. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!