Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikortól számít valaki "gazdag...

Mikortól számít valaki "gazdagabbnak"?

Figyelt kérdés
Nem ilyen milliárdosokra gondolok, villával meg 3 Maseratival, hanem pl. a hétköznapi életben mik azok a dolgok, amiktől látszik valakiről, hogy nem az a nélkülözős fajta, hanem kicsit jómódúbb, tehát mondjuk inkább a (felsőbb) középosztályba tartozik?
2011. ápr. 7. 17:42
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
jó kocsi, nagy ház, van pénz nyaralásra, drága ruhákra, stb
2011. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 kisnita ***** válasza:
100%

Ha látod a Tescoban, hogy nem a legolcsóbb élelmiszereket veszi akkor az szerintem már jómódúnak számít-én középosztálybeli vagyok és mindenből a legolcsóbbat, akciósat veszem.

Vagy akin márkás cuccokat látsz, Nike cipő, nadrág, stb

2011. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Az én mércémmel mérve gazdagnak számít, akinek van egy szép, nagy háza, autója (nem ritkán nem csak egy), megtakarítása, nincs hitele. Ha vásárlás közben nem kell fillérezgetnie, a gyerekek el tudnak járni különórákra, nyáron a család elutazik vakációzni.

Számomra ez már a gazdag, tehetős kategória.

2011. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
A kocsi vagy a ház nem érdekel, az ilyesmit hitelre is lehet ugye venni. :) Szóval inkább az apróságokra gondolok.
2011. ápr. 7. 17:47
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Tehermentes ház, autó, a boltban pedig nem csak a sajátmárkás és/vagy akciós termékeket tudja megvenni, el tud menni nyaralni egy évben legalább 1-szer nyáron, vagy télen síelni, esetleg mindkettő.
2011. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
A gazdag embereken általában meglátszik,hogy gazdagok...
2011. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Onnantól gazdag valaki, ha szabadon oszthatja be az idejét. Pl: Elmegy 6 hónapra a Maldiv szigetekre, de ugyanúgy jönnek a bevételei mintha otthon lenne.
2011. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
Az egy dolog, ami "latszik", szerintem az a fontos, hogy valaki annak erzi magat, es hogy mitöl, az mar szemelyenkent mas. Nekem sokaig csak az volt a fontos a belsö gazdagsagon kivül, hogy mindenre jusson. A fizetestöl-fizeteseig eles helyett az, hogy barmit meg tudok venni, barmikor, ami fontos. Utobbi 7-8 evben mar hozzateszem, hogy ott elek, olyan hazban es azokkal, ahol es akikkel jol erzem magam, es ahol sok lehetösegem van. Ez egy tagabb ertelmezese a gazdagsagnak.
2011. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Ha százezrei, vagy milliói vannak. nekünk is jó kocsink van, meg nagy házunk, most mégsem vagyunk úgy anyagilag.
2011. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Új építésű ház/nagyobb lakás. Középkategóriás autó amiben nem mindig a 0-án áll az üzemanyag mutató mint a szegény embernél. Esetleg ez mellé egy hétvégi cabrio/motor. Márkás ruhák, évente 1-2 külföldi nyaralás, hétvégén bulizás/aktív szabadidő eltöltés. Nem kell meggondolni egy mozit/vacsorát/élményfürdőt/stb. Megtakarított pénz, ami elég 1-2 évre ha gond lenne. Ezen felül valami hosszútávú megtakarítás pl: arany.

Persze mindez csak akkor igaz ha az életmód nem hitelekből van fedezve.

Szerintem ez lenne a felső középosztály amiből egyre kevesebb van.

2011. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!