Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok a helyemben?...

Hogy reagálnátok a helyemben? Egy szülőnek nem a gyereke kell, hogy a legfontosabb legyen?

Figyelt kérdés

Már eléggé kivagyok. Kb 1 éve megy ez. Az egyik falubeli öreg nőnek a férje beteg, kórházban van. A nőnek van saját gyereke, családja. Mégis mindig anyámékkal cipelteti magát fel, a megyeszékhelyen lévő kórházba. Hozzáteszem, jó egészségi állapotban van, nem lenne kötelező neki a kocsi. Az út után persze mindig nyomja anyámék zsebébe az 5 ezrest. De ezt már heti 2-3x eljátsszák mindig, szóval rendszeresek a lent kifejtett dolgok.

Nos, én oda járok iskolába, abba a városba, ahova viszik a nőt. Nem egyszer megesett már, hogy azért nem hoztak haza, ha kocsival ott jártak (amúgy is jártak fel, az öreglánytól függetlenül), csak mert ők épp az idegent cipelik. Ezért én, a saját gyerekük vonatoztam és gyalogoltam. A válasz a szemrehányásra csak annyi volt, hogy "mert ő ad pénzt, te meg nem". Szerintetek normális ez? Épp most veszekedtünk emiatt, holnap is vagy a barátom vagy a húgom nem fér el a kocsiban, a nő miatt. Vásárolni akarunk menni tesómmal és a barátommal, most vannak nagy akciók, sokat spórolnék a pénzemből (ami nem az övék). Erre anyám a képembe vágja, hogy ha az öreglányt nem kéne vinni, nem is mennének, ők azért nem fognak felvinni, hogy vásárolgassunk tesómmal. Szóval alkalmazkodjuk, ahogy tudunk ehhez a helyzethez. Nem egyszer azért esőben bicikliztem, mert elvitték a kocsit, mert őt cipelték megint. Viccesen megjegyeztem, kiteszek a TAXI feliratot a kocsi tetejére, de nem veszik a lapot. Ma megmondtam a véleményem anyáméknak, és hogyha így folytatják, majd öregkorukban én is azt fogom előbbre tartani, az lesz az anyám, aki a több pénzt adja. Erre csak hallgatott. De szerintem úgyse értik meg. Mit tennétek a helyemben? Nem a gyaloglás vagy a vonatozás zavar leginkább, hanem hogy a saját szüleimnek fontosabb egy idegen kénye-kedve, mint a saját gyerekük, és ezt még pofátlanul meg is mondják. Undorító dolog, nem? Ti mit tennétek a helyemben?


2011. ápr. 7. 18:35
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, és elsőéves egyetemista vagyok, de a suli mellett csak hébe-hóba tudok dolgozni, önállóságról még nem is álmodhatok jóideig. Szóval elköltözés és hasonlók kizárva. :/
2011. ápr. 7. 18:38
 2/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha heti 2-3* 5 ezret ad anyukádéknak, annak gondolom, a nagyja megmarad nekik. Tehát kb. havi 40 ezer pluszt jelent ez a hurcolászás.

Nem lehet, hogy ők ebből a pénzből tudják például fedezni a tanulmányaid? 40 ezer pont elég egy egyetemista havi megélhetésére.

Még egy dolog: amíg tőlük függsz, addig szerintem nem kéne hangsúlyozni, hogy valamilyen pénz a tiéd. Ez ugyanis visszabontva "ami az enyém, az az enyém, ami a tiéd, az is az enyém" logikára enged következtetni részedről, ami nagyon nem szép.

2011. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%
Nem undorító. gondolom szükség van arra a 40-50 ezer forintra. különben nem csinálnák. és abból (is) fizetik a tanulásod, a kajád, a rezsid. szerintem éppen te vagy fontos és azért taxizzák az asszonyt. és az hogy te ezt nem látod téged minősít
2011. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nincs szükség arra a pénzre, elég jól élünk (és nem abból). :D Ha szükség lenne rá, elgondolkodtam volna rajta. Egyébként meg nem taxi szolgálat vagyunk. A család havi 300 ezer Ft feletti pénzből él(fizetések, stb), nem panaszkodhattunk sosem, jól élünk. Nem az a pár tízezer Ft fog megváltani minket. Az egyetemi tanulmányaimon meg nem kell finanszírozni semmit, államilag támogatott vagyok, a könyveket könyvtárból kölcsönzöm, illetve a kajámon és az otthon lakáson kívül semmit sem kell anyáméknak fizetniük.
2011. ápr. 7. 18:54
 5/25 A kérdező kommentje:
És ha egyesek nem fognák fel, van az öreglány nélkül is elég pénzünk, sosem szűkölködtünk semmiben, nem ezen múlik sem a megélhetés, sem az iskolám! Max az függ ettől, mennyi van épp a szüleim számláján. Az én pénzem pedig tényleg az enyém, munkából, illetve az egyetemi támogatásokból.
2011. ápr. 7. 18:58
 6/25 A kérdező kommentje:
Aki megy így gondolkodik, mint az első kettő... hát sajnálom a gyerekeiteket vagy a leendőeket. Párezerért a gyereket a sz*rban hagyni... így kell ezt. -.-' Ez a családi szeretet és összetartás.
2011. ápr. 7. 19:00
 7/25 anonim ***** válasza:
Figyelj, havi háromszázezerből simán hívhatsz taxit, s nem kell anyukádéknak hurcolászniuk. Ha ilyen gazdagok vagytok, meg sem kottyan az a pár ezer Ft. Melyik egyetemre jársz?
2011. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
50 km-re van tőlünk az egyetem. A taxi oda kicsit durva lenne már. :D
2011. ápr. 7. 19:05
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Részben igazat adok neked mert tényleg a gyerek kéne hogy első legyen, de azt is meg kell értened hogy az öreg néninek milyen lehet hogy a férje a kórházban van, szerintem alapból badarság ilyennel foglalkoznod... pláne amíg meg tudod oldani autó nélkül is a dolgaidat, legyél önállóbb, lehet szüleid nevelésének a része :D
2011. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Háát mondhatom nagyon szimpatikus vagy:D Amikor olvastam azt hittem max 16 éves lehetsz, koppantam amikor láttam első éves egyetemista vagy.


Honnan veszed azt, hogy a szüleidnek nem te vagy a legfontosabb? Az, hogy hurcolásznak téged az miért zárja azt ki, hogy nem vagy elég fontos? Különbenis már ne is haragudj, de nincs lábad??? Eleve nem tartom normálisnak azt, hogy úgy gondolod a szüleidnek kötelessége téged vinni ide oda.


Ne érts félre, nem vagyok az a típus aki úgy gondolja, hogy már elmúlt a gyerek 18 "oszt mehet az útjára" de ez azért mégis túlzás.


Felnőtt emberek a szüleid, tudják mit csinálnak. Lehet, hogy szimpatikus nekik az a néni és nem is a pénz miatt csinálják. Nem lehet, hogy mégiscsak rászolul amúgy anyukádék segítségére??? Nem lehet, hogy csak te nem veszed ezt észre. Nem hiszem el, hogy valaki csak úgy 5 ezer forintokat dobáljon ki...Meg amúgy is jó dolog másoknak segíteni. Te tudom az mit jelent?


L/19

2011. ápr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!