Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apaság vélelmének megdöntéséné...

Apaság vélelmének megdöntésénél milyen papírokra van szükség, mit kérnek a bíróságon, hogy beadhassam?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Te az apa vagy, vagy az anya?
2011. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy sima beadvány(3 példányban ) elég lesz egyenlőre, amiben kéred a bíróságot hogy állapítsák meg az apaságot(ez esetben a nem apaságot). Aztán az első tárgyaláson, úgyis elmondják mire lesz még szükség.
2011. ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én az édesanya vagyok,és házas voltam mikor a mostani páromtól megfogant a babám.(válóper már tartott)És mivel, hogy nincs meg a 300 nap így sajnos a törvény miatt végig kell csinálni ezt a tórtúrát.
2011. ápr. 8. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

(1) Nincs szükség az apaság vélelmének megdöntése iránti perindításra, ha az anya házassága alapján az apaság vélelme fennáll, a házastársak életközössége azonban már megszűnt és az a férfi, akitől a gyermek ténylegesen származott, a gyermeket teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal a magáénak kívánja elismerni.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben a bíróság nemperes eljárásban a vélelmezett apa, az anya, valamint a gyermek vér szerinti apjának közös kérelmére megállapítja, hogy a gyermeknek nem az anya férje (volt férje) az apja. Az apaság kérdését ugyanebben az eljárásban a 6. § rendelkezései szerinti teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal kell rendezni.

2011. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Megírnád hol találtad ezt az írást mert nekem nagyon fontos lenne, ugyanis a gyámhatóságon azt mondták, hogy tárgyalás is kell meg minden , mert a házasság felbontás és a gyermek születése között nincs meg a 300 nap.

2011. ápr. 15. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!