Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SZÜLŐK! Visszafogott okos...

SZÜLŐK! Visszafogott okos gyerek vagy vagány ám de rossz tanuló?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés bután hangzik de zen vitatkoztunk tegnap a férjemmel és érdekelne a véleményetek!


Mi állna a szívetekhez közelebb, ha a gyereketek nagyon visszahúzódó, nehezen ismerkedő ám de nagyon okos, jó tanuló lenne, így ebből adódóan remélhetőleg felnőtt korában sikeres a munkájában, de kevés barátja lenne.


Vagy nagyon vagány, borzasztóan kíváncsi, mindenre nagyon nyitott, rossz tanuló, ám de könnyen teremtene kapcsolatot, így sok barátja, ismerőse lenne.



Tudom persze, hogy nem csak ez a két véglet van de mi a férjemmel pont ez a két véglet vagyunk... :)


2011. ápr. 8. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Inkább a második.azokból általában a gimi végére, amikorra rájönnek, hogy érdemes tanulni szintén jó tanuló lesz, sőt még az egyetemet is elvégzik.

Láttom az enyémeknél.

2011. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
én a másodikra szavaznék. ugyanis egy rossz tanuló gyerek még nem feltétlenül buta, vagy sikertelen, sőt, később, amikor már picit benő a feje, vagy ha már azt tanulja, amit szeret (középiskola, egyetem), hipp-hopp jó tanuló lehet belőle: lásd, én:)
2011. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Inkább legyen visszafogott, de okos. Úgy látom, hogy akinek 20-30 barátja van, annak igazi egy sem, ez a sok kapcsolat mind inkább felszínes.

Akinek csak 2-3 barátja van, azoknak általában mélyebb is a kapcsolatuk. És az sokkal jobb szerintem.

2011. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
A 2! Akiket én ismerek mind előrébb tartanak az életben mint azok akik egész iskola alatt meg se mertek szólalni. Pont a kapcsolatok miatt, na meg, mert nem a könyvek fölött töltötte az összes idejét. Amúgy komolyabb munka helyeken se nagyon bírják már az első csoportot.. Ki akar évekig olyan okostojással dolgozni akinek megalszik a tej szájában?
2011. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

valahol középtájt....:D

na de ha muszáj választani, inkább nehezen barátkozzon, legyen csak 1-2 barátja, de az igazi, legyen jó tanuló, jó gyerek. Ha a másik véglet lenne, szerintem halálra aggódnám magam a pia, drog, rossz baráti társaság miatt. nem mondom, hogy egy anyámasszony katonája jobb, de talán a 2 közül inkább azt választanám. szerencsém van, mert a fiam pont középút.

2011. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Nekem mind a "kétféle" gyerekem van. Mind a kettőnek van előnye is meg hátránya is.
2011. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Inkább a második. Ha visszahúzódó lenne szereintem sokat cikiznék a vagányabb társai(hülye stréber, anyuci kedvence stb).Lehet olyan lelki sérülései lesznek ettöl évek múltán,hogy az égvilágon semmi nem lesz belőle,mert az élettől is elmegy a kedve.Aki alapból nyitott és kiváncsi könnyebben megtalálja a helyét a világban és ha nem is kitünő tanuló nem fog a semmibe veszni a talpraesettsége miatt.
2011. ápr. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
a rossz tanuló nem jelent feltétlenül züllöttséget, drogot, piát...
2011. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

A visszahúzódás sem jelenti azt, hogy egy idő után nem érzi, hogy ne teljesedne ki.


Én az elsőt választanám, mert én is ilyen vagyok-voltam. De. Néhány dolgot másképp csinálnék, mint ahogy nálam volt.

2011. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Na erre én tudok válaszolni.

2 fiam van( 20 és 18 évesek)

A nagyobbik fiam otthon ülő,csendes,okos,nehezen barátkozó,és kevés barátja is van.A sulin,és az otthonon kívül ritkán megy bárhová is.Nem bulizik,és soha nincs vele semmi gondom.A minta gyerek példánya.Jól tanul,jelenleg egyetemre jár..

A kisebbik fiam villanyszerelőnek tanul,bár ő is okos srác,csak éppen nem a tanulás a fő célja.Viszont ő hihetetlenül vagány,bulizós,életvidám srác..Kicsiként is inkább rajta kellett tartani a szemünket mert ő csinált olyan dolgokat amitől a hátamon is felállt a szőr.Vele többször mentem az orvoshoz,mert újabb baleset érte(pl: belelépett egy rozsdás szögbe,vagy összeszedte az összes pókot és haza hozta,vagy amikor megtalálta a patkány fészket,az összes kispatkányt haza hozta hogy felneveli)Amikor nagyobb lett jöttek a csajozós,bulizós dolgai..Többször voltam vele úgy hogy éjszaka nem aludtam mert fogalmam sem volt merre jár..A kisebbik fiam az elevenség,vagányság mintapéldánya..

De mégis azt mondom,hogy a kisebbik fiam bár nem lesz egyetemista,nem lesz diplomája,mégis a "jég hátán is megél" majd..A nagyobbik fiam túlságosan magának való és az élet elröppen mellette..Mindkét fiamat imádom,de bizony nyaggatom a nagy fiamat is,hogy nyissa ki a szemét,és LÁSSON,ÉLJEN,mert neki is csak egy élete van,és a fiatalság nagyon hamar elröppen..

2011. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!