Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mehet-e nyaralni a gyerek ha...

Mehet-e nyaralni a gyerek ha rossz a bizonyítványa?

Figyelt kérdés
Az lett megígérve a gyereknek, ha jó lesz a bizije 2 hónapra mehet nyaralni. Ő ezt nemhogy nem tartotta be, de még majdnem meg is bukik egy tantárgyból, úgy hogy félévkor 4-es 5-ös jegyei voltak. Ráadásul még minket tesz hibássá, ha rossz a jegye. Mit tegyek?
2011. jún. 4. 15:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem pótvizsga mellett nem lenne ideje nyaralni.. Én úgy gondolom, volt közöttetek egy megegyezés, arra az esetre, ha jó lesz a bizije. Nem lett jó.. volt fél éve, hogy tanuljon, de most jut eszébe, hogy miattatok nem tudott: kifogás. Igaz, hogy mindenki magának tanul, de ezt fiatalon még nem látják be a gyerekek, így marad a motiválás, büntetés, jutalmazás. Történt valami, ami miatt ilyen drámai változás állt be a tanulmányi átlagában? Mivel nem írsz ilyesmiről (válás, haláleset) én nem hinném, hogy ez a ti felelősségetek lenne.

Én nem engedném nyaralni a gyereket, maximum a sikeres pótvizsga után 1 hétre.. Bár szomorú, ha 4-5-ös félévi után azért kell jutalmazni, mert épp hogy nem bukott meg..

2011. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Hát én ezek után nem engedném el.
2011. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%
Nem megoldás az,hogy elveszed a nyaralását. Engedd meg,mert nem segít neki ez a módszer,sőt egy ideig utálni is fog.
2011. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
Keresd meg az okát, hogy miért rontott. Nyaralni pedig nem engedném el.
2011. jún. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg legyél következetes. Kötöttetek egy megállapodást, ő nem teljesítette a maga részét. Ha egy ilyen viszonylag nagy dologban nem vagy következetes, utána nem tudom mennyire tartja majd tiszteletben amit mondasz. De miért titeket tesz hibássá? Mit mondd mit vétettetek?
2011. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

Hogy is írhatnám le szalonképesen....?


Ne csinálj se.gget a szádból!

Ha egyszer azt ígérted, hogy akkor mehet nyaralni, ha jó a bizonyítványa, és ő meg sz.t rá, akkor nem mehet nyaralni.

Ennyire egyszerű.


Legközelebbre megtanulja, hogy tartod a szavad, és összekapja magát.

Ha elengeded nyaralni, az lesz a vége, hogy a fejedre nő, csak követelőzni fog, de nem tesz érte cserébe semmit.

Neked se úgy osztogatják a fizetésed, hogy alapból megkapod, aztán majd eldöntöd, hogy óhajtasz-e bejárni dolgozni, és ha már ott vagy, akkor kávézni fogsz, netezni, vagy netán kegyeskedsz dolgozni is.

Először megdolgozol érte, aztán fizetnek.

Ilyen az élet, neked pedig az a dolgot, hogy felkészítsd az önálló életre.


Annyi kompromisszumot tennék maximum!!!!, hogy ha addig úgy viselkedik, mint egy angyal, összetakarít, besegít, nem kell vele soha vitatkozni, és a többi, akkor, és CSAKIS KIZÁRÓLAG AKKOR valamikor augusztus elején megtárgyaljátok, hogy elmehet-e egy-egy fesztiválra (ha már elég idős) vagy egy hétre nyaralni mondjuk nagyszülőhöz (amennyiben még kisebb).

De ha ő következetes nem fogad szót, akkor te se engedj neki, mert ha ő következetesebb, mint te, akkor véged lesz.


30N

2011. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk az is kérdés, hogy miért rontott ennyit. Érte valami sokk? Milyen a családi légkör? Miért mondja, hogy a ti hibátok?
2011. jún. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom kamaszodik. Szerintem még mindig a következetesség a járható út. Volt egy egyezség, ő nem vitte véghez a saját részét, most ti sem viszitek a tiéteket. Ilyen egyszerű, legközelebb majd komolyan veszi, amit mondasz.
2011. jún. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy lett megígérve, hogy akkor mehet ha jól tanul, akkor nem. Egyébként igen.
2011. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Mivel te mondtad neki, hogy ha nem lesz jó a bizije, nem mehet, ezért ha most mégis elengednéd, az következetlenségre utalna, illetve arra, hogy hiába kötsz feltételekhez bizonyos dolgokat, nem fontos betartani ezeket, mert úgyis megkapja, amit akar. Inkább tanuljon.


De amúgy jó lenne utánanézni, miért teljesít ilyen rosszul?

2011. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!