Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idén hogyan legyen az ebéd...

Idén hogyan legyen az ebéd húsvétkor?

Figyelt kérdés

Barátommal 3,5 éve vagyunk együtt. Eddig minden évben húsvétkor vmelyik nap nálunk ebédelt. Anya mindig elmondja h mi lesz a menü,és lehet választani h melyik nap szeretne itt enni. Most is kérdezte h mikor fog itt ebédelni a barátom,mert akkor aznap annyival több ételt készít.

Igazából nem a azzal van bajom h a barátom nálunk ebédel,hanem h az ő anyja eddig egyetlen egyszer sem hívott meg ilyen családi ebédre. Se húsvét,se karácsony. Pedig sztem majdnem 4 év elég sok idő,ahoz h elfogadja h együtt vagyok a fiával. A barátom öccsének a barátnője akivel 8 hónapja jár,minden vasárnap ott ebédel,én meg nem. nem tudom mi szúrja a szemét rajtam. Próbálok kedves lenni hozzá,ha barátomnál vagyok akkor mindig megkérdezem h segíthetek e vmit,de ő elutasít. A barátomnak pl egy pohár colát,vagy egy szendvicset úgy kell belopnia a szobába ha én ott megszomjazom vagy megéhezem.

Azt hiszem az is baj.hogy ilyenkor a barátom se mondja az anyjának,hogy vmelyiknap velük ebédelhetnék. Tök rosszul esik,h nem áll ki mellettem. hanem beletörödik,h az anyja levegőnek néz.

Szeretném vhogy éreztetni vele h ez így nem oké,mert hiába beszélek erről vele egyik fülén be a másikon ki.Arra gondoltam h megmondom neki h idén töltse a családjával az egész húsvétot. vagy nem szólok neki h meg van hívva ebédre. Vagy ez nagy bunkóság részemről?


2011. ápr. 8. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lenne bunkóság a részedről, valószínűleg én is ugyanígy tennék. És nem is hoznám szóba, hogy az idei meghívás miért marad el. Ha pedig ő lenne akkora bunkó, hogy rákérdez, akkor viszont megmondanám neki, úgy ahogy van. Szálljon magába! Ha az édesanyja téged nem tud elfogadni, legközelebb akkor fogtok egy asztalnál étkezni, ha: vagy meghív egy étterembe, vagy már együtt éltek. Az biztos, hogy én többször max. egy pohár vizet adnék neki.
2011. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

olyan rosszul esik ez,h így semmibe vesz :(

Mikor hoz be nekem inni(legtöbbszr mondjuk vizet szoktam náluk inni,mert ha pl van náluk málna vagy cola,akkor azt ugy kell belopnia a szobába neki)az anyja mindig kérdezi h hova viszed,meg miért ott bent iszod meg,stb...

Őt meg a mi családunkba mindenki annyira befogadta h tök otthonosan ozog a konyhába. ha éhes vagy szomjas simán kiszolgálja magát

2011. ápr. 8. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is így tennék. Nem azért, mert az anyukája nem hív meg, mert arról nem tehet, de arról igen, hogy nem áll ki legalább minimális mértékben melletted és ő sem hív meg.
2011. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem tudom mit csinéljak. Anyukám kérdezgeti h akkor mikor jöna barátom,én meg még csak nem is szóltam neki. Félek h majd anya megkérdezi túle h mikor szeretne jönni. Mit fogok mondani miért nem szóltam korábban? Olyan bunkónak érzem magam :(
2011. ápr. 16. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
íGY VAN!!mond meg neki nyugodtan,hogy töltse a saját családjával a húsvétot,és zabálja az anyja sonkáját!Azért ez mégis csak nonszensz,hogy egy pohár üdítőt is sajnál tőled az anyja!
2011. ápr. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs,de az ilyen úgy feldühít!
2011. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Anyukádnak is nyugodtan megmondhatod, hogy min gondolkodsz és mi bánt és hogy lehet most nem kellene ennyire forszírozni azt az ebédet. Ha a barátod nem is de Anyud biztos melléd áll.:):) Ahol ennyire nem látnak szívesen mint a barátodéknál oda különben miért jársz? ...és szted változna valami ha most hirtelen váratlanul meghívnának? ...na ugye....
2011. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el anyukádnak hogy az idén ne hívjátok meg húsvétra.Én biztosan ezt tenném.Majd kiderül hogy állnak a dolgok.
2011. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Beszélj a barátoddal, hogy mi a probléma, lehet neki nem esik le. Ha meg tényleg van valami és ő tud róla de nem áll ki melletted az elég gáz. Az itt a legnagyobb baj, nem is az anyja viselkedése. BESZÉLJ VELE.
2011. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én meghívnám a párom anyját húsvétkor ebédre, rittyentenék olyan ünnepi menüt, amitől megnyalná a 10 ujját. Ha nem fogadja el, nyugodtan küld haza a párodat, hogy kérdezze meg az anyát, mi baja van veled. Hátha kiderül, hogy mi baja van veled. Lehet, hogy valami banális dolog, ami miatt haragszik, amiről nem is tudsz.
2011. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!