Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál a párom anyja?

Miért utál a párom anyja?

Figyelt kérdés

A problémám elég összetett. Arra keresem a választ, hogy miért utálhat a párom anyja? Igazából nemtudom hogy ez jó szó-e rá, de az biztos hogy nem kedvel és úgy érzem hogy igazából egy senkinek néz!!

Azt kell tudni róla, hogy párom összes többi barátnőjével seggf*j volt! Pl: nem is óhajtott őket a házában látni. Páromnak előttem is volt pár komolyabb kapcsolata, 1-1,5 éves kapcsolatok voltak. De egyiket sem látta szívesen, és ezért barátom akkor el is költözött otthonról. Régebben mikor újra haza költözött ez előtt 6 évvel akkor is voltak otthon veszekedések. Pl az anyja mindenér dumált neki, hogy miért nem olyan munkája van ami a diplomájához kapcsolódik, miért tárolja otthon a lomjait vigye onnan, mert hogy csúnya az udvaron. ( ez 2 db utánfutót jelentett amit ezért vett hogy eladja, de egyébként az udvaruk meg olyan trehány,pl a kutyaszar nyáron már 20 méterről bűzik stb, hogy igazán nem ártogatott ott sokat az az utánfutó) És mindenért dumált neki, hogy miért mossa otthon a kocsiját?? ( 2 vödör vízzel 2hetente 1x) Meg amit csak el lehet képelni mindenért. Kezdetben velem kedves volt, de igazából havonta ha 1x beszéltünk de szerintem csak azért volt ilyen, hogy nemhogy megint a fia elköltözzön ha kiverné miattam a balhét. De később megtudtam, hogy teljesen ellenem beszélte, de mindezt csak az után merte megtenni, miután már együtt voltunk 2 éve. Most ott tartunk hogy párom lakást újít és elég sok munka van vele. De az anyja, olyan kijelentéseket tesz, hogy "ő meg a fia csinálják a házat". Ez úgy volt hogy egyik ismerőse kérdezte tőle, hogy fiad meg menyed házat vettek? És teljesen ki volt akadva, hogy hát mi az a fia meg a menye?? Hát nem: mert Ő meg a fia! Meg ha beszélnek erről a lakásról, akkor az a nő mindig úgy emlegeti, hogy a fiam háza. Meg előttem is úgy beszél róla, Hogy jaj fiam de jó lesz ha majd kész lesz a házad! De egyébként párom meg úgy emlegeti, hogy : "de jó nagy teraszunk lesz, meg de jó lesz ha majd itt lakunk, meg milyen szép kerítésünk lesz" De közben meg attól félek, hogy az anyja a hátam mögött újra telebeszélni a párom fejét mindenféle dologgal. A párom pedig régebben ha nem tetszett neki valami simán összeveszett az anyjával, vagy otthagyta ha ordibált vele valamiért. De manapság meg végighallgatja akár órákig a veszekedését is. Mit gondoltok miért változott meg párom? Miért áll másképp az anyjához? (igazából párom is másabb lett. régebben sokkal ingerlékenyebb volt, és meggondolatlanabb. Régebben szórta a pénzt a h*lyeségeire, ma már szinte egy ft-ot sem költ. És kicsit már öregesen gondolkozik, pl olyat mondott nekem, hogy jaj szegény anyja is már milyen öreg-az idén lesz 50 éves- és hogy ő mindig olyan sokat gondolkozik azon, hogy már milyen idős, meg hogy attól fél hogy már nem fog olyan sokáig élni -pedig semmi baja, nem beteg- Lehet hogy egyszerűen csak azért másabb az anyjával, mert már jobban tiszteli? És akármilyen is, nem akar vele veszekedni, de ha ő veszekszik vele akkor azt elhallgatja? Olyat is mondott már párom, hogy inkább veszekedjen, csak éljen.

De az anyja meg miért utál engem? Miért tesz úgy mintha nekem semmi közöm sem lenne a párom lakásához?? Arra is gondoltam már hogy, addig ilyen lesz velem amig nem leszek a párom felesége. Mit gondoltok erről az egészről?


2011. ápr. 8. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nehogy beházasodj ilyen családba...
2011. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Mivel az elején írtad, hogy minden elődöd "s.ggfej" volt, ebből is látszik, hogy abszolút nem szolgáltál rá az utálatára. Nem Veled van a probléma, lehet, hogy tényleg jobb lenne Neked egy normálisabb családdal kezdeni. Sajnos a legtöbb anyós az alattomosságról híres. Igazán sajnállak :(
2011. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem addig menekülj amíg tudsz.
2011. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%

Durván hangzik, de minél előbb menekűlj esze- veszetten ebből a kapcsolatból. Az én apum drága édesanyja is így kezdte 23 évvel ezelőtt, és mostanra elképzelhetetlen szörnyűségeket tesz anyum és ellenünk.

Kérlek, ha megteheted távolról kerűld az ilyen szörnyetegeket, mert csak azt arra jók, hogy megkeserítsék az életedet.

2011. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%
Imádja a "kisfiát", és egy nő se elég tökéletes neki. Ez nem is fog változni.
2011. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Te adtál valamit a házba, vagy csak az igazadat próbálnád meg keresni? Mert ha adtál ok, de ha nem.. akkor ki az aki lakást újít fel? Ez a másik oldal.
2011. ápr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

És mi van ha nem adott.

Attól eltekintve még egy pár és megeshet az is, hogy összeházasodnak, és jó pár évet együtt élnek. Szegény nő ekkor is mehet a büdös f@ancba mert a drága anyuka és kisfia háza.

2011. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Párod anyukája tipikus iskolapéldája az uralkodó anyatípusnak. " Én szültem, én neveltem, az én tulajdonom" én én és én. Az élete saját maga körül forog és személyes sértésnek és befolyása elleni támadásnak veszi ha egy másik nő betolakodik a saját kis világába és kiveti hálóját egyszem fiacskájára. Aki ha nem áll a lábára az anyja halála után egy elveszett lélek lesz aki nem képes magáról gondoskodni. Én úgy veszem észre, hogy a párod miután vitatkozik és szembeszáll a mamájával azt jelenti hogy nem egy mamlasz alak. Egyszerűen csak elege van, belefáradt és taktikát váltott. Végighallgatja aztán ráhagyja. Az én anyám is ilyen rengeteget veszekedtünk és ordibáltunk aztán egyszer csak elkezdtem elengedni a fülem mellett a szövegeit. Azóta fele annyit se vitázunk.

50 évesen még fiatal egy ember de az ilyen anyák alattomosak és hálátlanságnak veszik ha a gyerek a saját életét éli és nem azt az életet amit ő elképzelt. Tehát vele együtt ketten mindhalálig. Emiatt aztán eljátszák a hattyú halálát bűntudatot keltve a gyerekben. De sokan átlátnak rajtuk. Nem írtad, hogy a saját házukat újítja a párod vagy egy másikat kettőtöknek, de leülnék vele és megkérdezném a következőket:

Mi ez az új viselkedésforma?

Számíthatsz-e rá hogy melléd áll és nem hagyja befolyásolni magát?

Képes lesz-e átlátni a szitán?

Szerinte tényleg jól jársz-e azzal ha mellette maradsz?

Mennyit kell szívnod az anyja miatt?

Képes lesz-e és hajlandó lesz-e kiosztani és távoltartani az anyját közös életetektől?

Ha nem tud határozott válaszokat adni le kell lépni de ha értelmes válaszokat ad és konkrét tervei vannak veled csakhát neki is el kell viselnie mindezt akkor maradj.

Mamától meg nem árt megkérdezni, hogy őt hogyan fogadta az anyósa és mi lett volna ha az anyósa is olyan lett volna, mint ő és nem fél-e attól, hogy ha vele történik valami az amúgy is család, gyerekek nélkül lévő fia végképp egyedül marad.

Neki nincs joga családhoz? Minek szülte? Ezt a párodnak kéne megkérdeznie de a tapasztalatok azt mutatják, hogy az ilyen anyák eléggé primitívek és önzőek, hogy mindezt megértsék. Pláne ha folyton csak szapulják a gyereküket

akkor nem is tartják semmire. A szeretet nem itt kezdődik.

Anyukát le kell építeni határozottan, de ehhez egy határozott pali kell. Akármilyen kultúrált stílusban is szembesítik az ilyet a hibáival sosem fogják elismerni inkább megsértődnek. A párodnak fel kell készülnie hogy ne hagyja manipulálni magát az úgynevezett rosszullétektől, és sértődésektől. 50 évesen még messze a temető ha nincs semmi baja. És ha nem lesz felesége gyerekei végképp egyedül marad és akkor szeretheti a drága anyukát. Anyuka tudatosan dolgozik azon hogy a fia élete vakvágányra fusson, és ideje hogy a párodnak is kinyiljon a szeme.

2011. ápr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Azért útál, mert nem tudja megérteni és nem is akarja, hogy ez az élet törvénye, hogy a gyereket hagyjuk saját életét élni a választottjával. Nem könnyű ez egy szülőnek, és van aki ennyire ilyen lesz ettől. Szerintem az van amit írsz, hogy mégis az anyukája, szereti, elhallgatja a dolgait már inkább mint veszekedjen, mivel az nem vezetett jóra és nehezebb is veszekedni, mint kiengedni a másik fülén a szövegét.

Próbáld te is ezt tenni, bár ha neked nagyon fontos, hogy jóban legyél az anyósoddal, akkor tényleg rossz helyen jársz. Ezek szerint nemsoká kettecskén lakhattok a lakásában ? Akkor tűrj addig, és örülj, hogy lesz ez a lehetőség. Az se essen rosszul, hogy minek ,kijének hívja a lakást. Egyelőre lehet jobban az övéké mint a tied. Tudom rossz lehet hangoztatni, engedd el.

Nálunk tesóm mondott olyan vadakat mikor építették a saját házukat, hogy én azt hiszem az enyém, meg ilyen badarságok. Nem is ott élünk hanem külföldön 2x vagy 3x voltam náluk és dicsértem milyen ügyesen megcsinálták, mert tényleg ők sokat tettek bele. Vannak ilyen emberek, hgy elhiszik maguknak a badarságaikat. Te összpontosíts a férjedre ! Amíg Ő jó hozzád örülj neki !

2011. ápr. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is volt ilyen a csaladban (nem velem, rokonommal). Szerintem sajnos sok jora nem szamithatsz. :( En is elgondolkodnek ezen a kapcsolaton es nem is az anyosodon mulik a legtobb, hanem a fia hozzaallasan es ha ez nem megfelelo, rengeteget fogsz szenvedni a jovoben. Majd ha baba lesz meg meg tobb ideje idegesit, meg rosszabb lesz...
2011. ápr. 9. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!