Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik külföldön éltek...

Azok akik külföldön éltek fél/1évig, hogy élték meg a hazaköltözést? Milyen volt otthagyni azt az életedet?

Figyelt kérdés
Egy évig vagyok külföldön, és bár vannak nehézségek, mégis fáj a szívem, ha arra gondolok, h nemsokára hazamegyek és mindent magam mögött hagyok. Itt maradni nem akarok, mert Magyarországon szeretnék élni(az erre vonatkozó megjegyzéseket légyszi kerüljétek), mégis elszomorodom akárhányszor eszembe jut, h az itteni életemet itt hagyom, a barátok, a környezet, a szokásaim. Ti ezt hogyan éltétek meg?
2011. ápr. 10. 11:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
Nos,szerencsés lehetsz,hogy sikerült kijutnod,gratulálok.(Nem jönnék haza M.o.-ra,bocsi a megjegyzésért,de semmiképp).Én ezt még nem éltem meg,de remélem nem is kell megélnem,és ha egyszer kijutok,remélem nem kell visszajönnöm.
2011. ápr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

3 éve élek külföldön, oda mentem férjhez.

Eleinte nagyon rossz volt, aztán halványult a honvágy is.

Már nem költöznék haza.

2011. ápr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elso 3 het volt nehez. Ha veletlen meghallottam, hogy mogottem magyarul beszelnek, rogton odamentem volna, hogy "jeee ti is magyarok vagytok, miota eltek itt?". :) Sok mindenrol lemaradtam, ujra kellett tanulnom milyen itthon. Mar tobb, mint 1 honapja hazajottem, de meg mindig vannak uj hirek. Most mar jol erzem magam itthon, jol mennek a dolgaim is, de tudom, hogy visszavar anglia is es az ottani baratok, ez megnyugtato. Sok sikert neked! :)
2011. ápr. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Én jól éltem meg a hazaköltözést. 5 évet voltam külföldön. Voltam sokat itthon is, de persze, az hogy hazajöttem, és életemben először kerestem itthon munkát, teljesen más szituációk voltak....már egy pár hónapja itthon vagyok, de még mindig van amikor eszembe jut, hogy bezzeg ezt kinn nem így csinálták, mennyivel egyszerűbb volt...még vannak folyamatok, amik itthon nem is teljesen tiszták, leginkább az orvosi ellátással kapcsolatban, hogy pl elmehetek-e orvoshoz nem a bejelentette lakóhelyemen, meg táppénz ilyenek, de lassan beleszokom. Az is rosszul esett, mikor megláttam, hogy a fizetésem majd 50%át elveszik különféle adókra...de kezdek beleszokni az itthonlétbe:-) neked persze ez nem lesz olyan fura, hisz csak egy évet voltál kinn.

A kinti létből is hiányzanak dolgok, pl a tengerpart, és a melegebb éghajlat, de egyébként nekem már sok volt az 5év, szóval én örültem, hogy eljöhetek. Azt viszont nem merem állítani, hogy 5 év múlva, vagy akár hamarabb, nem fogok vmerre megint elvágyódni külföldre...főleg amiatt, hogy az állam mekkora részét lenyúlja a fizetésemnek...ez felháborító!!

2011. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
az tényleg velem is így van, hogy csodálkozom, mikor magyar szót hallok, vagy néha mikor budapestet emlegetik felkapom a fejem, hogy miért beszélnek itt a mi kis fővárosunkról:-) de ez nálam azért is marad meg ennyire, mert a munkában sokat beszélünk idegen nyelveken, és néha már tényleg nem tudom, hol vagyok...
2011. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, mint te. Egy évre mentem ki, egyetem előtt. Lakás, ismerős, pénz nélkül. Aztán kaptam egy állást Londonban, a nagykövetségen.

Szerinted mennyi kedvem volt otthagyni, hazajönni tanulni a szegénységbe a királynői jólét után? Semmi. Két hónapon keresztül bőgtem, hogy nem akarok hazamenni, és ezen nem segített, hogy beleestem egyik kollégámba, aki magasabb rangon volt, mint én.

Végül is olyan jóban lettünk, hogy elmondtam neki, mi a szitu. Beszélt a főkonzullal, aminek az eredménye az, hogy most diplomázok a Cambridge-en, az esküvőmre készülök (a kollégámmal :D), és Londonban vannak a barátaim, a lakásom, a munkám, az életem...


Nem tudtam volna hazamenni.

2011. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%
utolsó: hog kaptál egy érettségivel munkát a nagykövetségen? mit csináltál ott?
2011. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
93%
Én könnyen hazaköltöztem 1 év után, már nagyon untam kint magam (Párizs), nem is vágyom vissza. Barátaim nem voltak odakint.
2011. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Lótifuti voltam. Kávét főz, elszalad a tisztítóba a zakóért, lemegy a postára... :)

Imádtam csinálni, mert másnak örömet okoztam vele, és nem is volt fárasztó :)

2011. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:40

És egy ilyen nagyvilági ember hogy téved a kis gyakori kérdésekre?

2011. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!