Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja a nővérem,...

Miért gondolja a nővérem, hogy az a helyes, amit ő tesz, és nem az amit a kívülállók (család) mondanak?

Figyelt kérdés

Nővérem 29 éves, 2005ben összeházasodott a férjével, a nászéjszakán teherbe esett, megszületett 2006 elején a kislányuk. Kb 2007 szeptemberig minden rendben ment, gondoltak egyet hirtelen, vettek fel hitelt, a 1,5 szobás lakást (úgy érezték, hogy kicsi, de 2. gyereket nem akarnak) eladták, vettek egy 3,5 szobásat, amiből egy 1,5 szobás lett + egy hatalmas konyha és nappali egyben (felesleges mert sosem főz se a nővérem, se a sógorom!).

Tavaly (2008) nyáron bejelentették hogy elválnak. Nővérem tavaly május óta szeretőt tartott/tart, aki a főnöke. Tavaly szeptemberben a férje különköltözött, nővérem összeköltözött a szeretőjével, vitte a 2 éves kislányt is. A pasinak az előző házasságából már volt egy 12 éves gyereke, így laktak 4en kb két hónapig. Nővérem már árulta a lakást. Aztán tesóm szeretője azt mondta, hogy bocs, de nem kellesz, békülj ki a férjeddel, én is kifogok a feleségemmel. Nővérem hazaköltözött, visszakönyörögte magát a férjéhez, persze a válást nem szakították meg. Most ott tart a dolog, hogy hivatalosan elváltak, de együtt élnek, nővérem viszont a szeretőjével is tartja a kapcsolatot. A válás során kiderült, hogy a sógoromnak is volt egy szeretője (titkárnőjével) mikor a nővérem terhes volt, és ezt később bevallotta (nem értem, minek?!). Nővérem úgy gondolja, szereti a szeretőjét, a férjét is, de nem vele szeretne élni, viszont a 40ezres hiteltörlesztést nem tudná egyedül fizetni, így a volt férjével él, napközben meg a szeretőjével van.

Mondta nővérem, ne mondjam senkinek, mert az exférj fülébe jut. Nem az lenne a normális, ha nővérem kilépne ebből a szerelmi háromszögből? Szerinte nem, mert ez így jó, csak titokba kell tartani, és mivel az exférje is szeretőt tartott, ezért ő is megteheti. De ez nem azt jelenti, hogy meg is kell tennie, nem?

Szeretnék változtatni a dolgokon, de nem úgy, hogy árulkodok az exsógoromnak. :(


2009. márc. 2. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A nővéred egy gerinctelen r... Ne fájditsd a fejed az ő problémáival, nem érdemes foglalkozni vele,azt csinál amit akar.Csak szegény gyereket sajnálom.
2009. márc. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Valahol megértem, amit csinál, de 29 éves fejjel, 3 éves gyermek anyjaként már kinőtt ebből a "visszaadom amit te adtál" dologból.

Vajon én is ilyen leszek majd?! Szerinte igen..:S

2009. márc. 2. 16:36
 3/18 A kérdező kommentje:

És ugye a kislány állandóan itt van (szüleim nyugdíjasok), és anyuék SEMMIT nem tudnak csinálni, mert reggel 8kor jön a kislány (1,5 hete beteg), és 4kor jönnek érte.

Ha bölcsibe van (szept.től kezdi az ovit) akkor anyunak kell érte menni, és akkor 6-7 felé jön érte az anyja, ritkán az apja.

2009. márc. 2. 16:38
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Te biztos, hogy nem tudsz változtatni semmit. Egyszer elmondhatod a véleményed a nővérednek, de az ő élete, ő éli úgy ahogy helyesnek látja. Neked - bocs, de - nincs közöd hozzá.
2009. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igazad van, semmi közöm hozzá. Ma elmondtam nővéremnek, mi a véleményem, szerinte én kis tapasztalatlan liba vagyok, majd ha ugyanolyan szituációba kerülök mint ő, meglátom, én is ugyanezt fogom tenni.

Pedig nem. Vagy a férjemmel lennék, vagy keresnék mást ha ővele már nem működik a dolog. De nem úgy, hogy egyszer az egyikkel hálok, másszor a másikkal.

2009. márc. 2. 16:44
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon durvám leosztanám a nővéremet.Talán kicsit ráébred arra hogy mit is tesz.Szegény kislánya.
2009. márc. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A nagyszüleinktől, anyánktól és apámtól (nem közös az apánk..) és tőlem is megkapta a "csomagját", de nem érti meg, miért nem helyes amit tesz. A kislány abból a szempontból járt jól, hogy mindent megtudnak venni neki (8nap múlva lesz 3 éves), és az anyjával is sokat lehet meg az apjával is.
2009. márc. 2. 17:08
 8/18 anonim válasza:
80%

Tudom h miért idegesítő,ez a szitu. Azért mert a nővéred "rosszat tesz" ésmégis mindene megvan. Míg a többiek csak szívnak...

Az én nővérem is végzett a sulival,szült egy gyereket(aki mellesleg nagyon édes),sztem azért h megtarsa a párját... Igaz együtt vannak,de tesóm mindenhol azt hangoztatja h unja már a pasiját,sőt szerintem van is neki vmi palija... na mindegy. Nálunk a helyzet ugy áll én meg anyukám tartjuk el a tesómat,a gyereket meg a tesóm párját. Kéne nekik pénzt adni haza,de nem adnak :S Tesóm barátja vagy egyszerüen nem kap fizut(ezt mondja),vagy elkölti másra. tesóm meg mikor megkapja a pénzeit első dolga h vegyen MAGÁNAK vmit...

Azért érzem ezt tisztességtelennek,mert én tovább akartam tanulni,de arra kényszerültem h a suli befejeztével elmenjek dolgozni h megtudjunk élni. Tesómékat nem tudjuk kirakni,nincs hova menniük... Gáz a helyzet. nem tudom mi lesz.

Kedves Kérdező! Nagyon együtt érzek veled! Miért a többiek szivjanak tesód baromsága miatt?

2009. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Itt nem arról van szó, hogy szívunk miatta, mert anyagilag nem oszt nem szoroz, hogy itt a kislány (Apukám rokkant nyugdíjas, anyukám meg most készül rokkant nyugdíjba menni!), egyszerűen gusztustalannak tartom, amit tesz.

És ezzel nem csak magát, hanem minket is minősít valamilyen szinten, főleg engem. :S

2009. márc. 2. 17:29
 10/18 anonim válasza:
84%
Tesód akkor sem a szüleinek szülte a gyereket h ők vigyázzanak rá. Ő miért nem tud érte menni a bölcsibe/oviba? Vgay ha beteg a gyerek miért nem marad vele ottohn tápppénzen vagy vmi? Tényleg gáz amit csinál a tesód!
2009. márc. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!