Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes döntés az alábbi...

Mi a helyes döntés az alábbi helyzetben? (család, munka, jövő kérdéssel kapcsolatosan)

Figyelt kérdés

Nincs munkám, a sulit is be kellett fejeznem. Diák Hitel viszont a nyakamon van. A családommal nagyon rossz a kapcsolatom. Alig várom, hogy elköltözzek. Van kilátásban egy egész jó állás (képzettségemhez és tapasztalatomhoz mérten), de egyáltalán nem biztos. Most pedig lenne hely egy kevésbé jó (megerőltetőbb, kevesebb fizetés, de biztos, hogy mehetnék oda) állás.

Én úgy gondolom, hogy el kell fogadnom a másodikat, tehát a kevésbé jót. Muszáj, mert már kezdek depressziós lenni a semmit tevéstől. Nem találom a helyem, csődtömegnek érzem magam. Viszont ott motoszkál bennem, hogy ennél jobbra is képes vagyok. Úgy gondolom, hogy nem muszáj itt megöregednem, kereshetek mellette ugyanúgy más munkát is, olyat amit tényleg élveznék, de addig legalább van esélyem arra, hogy egy olcsó albérletet kivegyek, és törlesszem a diák hitelt. Persze ezzel és a megélhetéssel már oda is a fizetés, tehát komolyabb egzisztenciát nem tudnék megalapozni, de átmenetileg szerintem muszáj elfogadnom. Jól gondolom, vagy várjak, hátha összejön az, amire várok? De igazából nem merek rizikózni és szerintem nem is lenne helyes. Nem olyan világban élünk, ahol lehet, legalábbis az én helyzetem nem olyan.


A másik dolog, hogy a családom elég nehéz helyzetben van és hiába rossz velük a viszonyom lelkiismeret furdalásom van, hogy el akarok költözni. Lehet nekik kellene segítenem, de félek, ha most erre gondolva itthon maradok és a fizetésem haza adom akkor a saját önállóságom ásom alá. Eddig is segítettem őket, képességeimhez mérten, amit diák munkával kerestem haza adtam.

Bocs, hogy hosszú.


2011. jan. 14. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lépj a sarkadra, vállald el a munkát, majd később, ha már keresel, nézhetsz másik után, és költözz el. Nem neked kell eltartanod a családod! Te vagy a gyerek, nem?
2011. jan. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elsővel értek egyet!
2011. jan. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, igen. De olyan ez, mintha hálátlan lennék. Igazából tudom, hogy nem, de mivel sok dolog miatt engem hibáztatnak egy-egy gyenge pillanatomban sikerül meggyőzniük. Pedig tudom, hogy nincs igazuk.
2011. jan. 14. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad befolyásolni, mert ha most nem lépsz akkor soha nem fogsz tudni kilépni ebből. Pár hónap mulva te is belátod hogy helyesen döntöttél és ők is másképp látják majd a dolgokat ugy hogy mindenki éli a saját életét. Ők is átrendezik a saját életüket amibe te már nem leszel benne Sok sikert!
2011. jan. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 melcsiboszi ***** válasza:

Azt nem lehet, hogy elfogadod a másodikként leírt állást, és ha összejön mégis az első, akkor váltasz?

Ha a család alatt a szüleidet érted, akkor ne tétovázz azon, hogy elköltözz-e vagy sem, amennyiben adódik rá alkalom, hátha így is tudod őket segíteni egy kicsit, de gondolom, már felnőtt ember vagy, tehát nem az a dolgod, hogy anyuci-apuci pici fiacskája/kislánya légy, hanem az, hogy önálló életet kezdj. Ők sem lehetnek annyira önzők, hogy ezt várják el tőled.

2011. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!