Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor illik szülinapot köszönt...

Enikő3 kérdése:

Mikor illik szülinapot köszönteni?

Figyelt kérdés
Férjem családjában akkor amikor az illető bulit csinál és drága ajándékkal illik megjelenni.Ha nincs dínom-dánom akkor fel sem köszöntenek még telefonon sem. Az én családomban a szülinapomon felhívnak, vagy SMS-t küldenek aznap amikor a szülinapom van. Felköszöntenek akkor is ha nincs pénzem bulit csapni. Nekem nem fontos az ajándék, annak örülök hogy valakinek aznap eszébe jutottam és megszépítette a napomat. Mit tegyek? Sógornőmék nem jöttek el sem a szülinapomra, sem a névnapomra, nem jelentették be hogy nem jönnek, egyszerűen vártam őket és nem jöttek, anyósomék akkor mondták hogy máshová mentek. Utólag nem kértek elnézést se nem gratuláltak megkésve. Én felköszöntsem-e sógornőmet a szülinapján vagy süllyedjek az ő szintjére és vegyem semmibe ahogyan ő tette velem?
2011. ápr. 13. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Egyáltalán meghívtad őket? Szóltál nekik, hogy várod őket? Ha nem, ne csodálkozz!
2011. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ma van a születésnapom. Volt aki személyesen megköszötött,a többiek sms-t vagy emailt küldtek. Ajándékba csak virágot kaptam. Szerintem ez elég. Nem szokásunk bulikat rendezni.

A sógornődnek legfeljett te is küldj egy emailt.

2011. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én odamennék, adnék ajándékot is, de nem mulasztanék el jó hangosan megjegyzést tenni, hogy habár az én születésnapomon elfelejtett eljönni, vagy utólag felköszönteni, bennem mégsincs emiatt tüske, hiszen íme, itt vagyok... Szerintem értene a szóból.
2011. ápr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, vedd semmibe, akkor te se köszöntsd. De a legjobb, ha elmondod neki, hogy rosszul esett neked, hogy nem jött el, és nálatok mások a szokások.
2011. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem köszöntsd fel nyugodtan! Persze a drága ajándék nem szükséges, esetleg egy doboz bonbon a formalitás kedvéért.

Nálunk a családban egyébként akár van buli, akár nincs, fel szokták köszönteni egymást az emberek. De a buli is kb egy ebéd, vagy egy kerti szalonnasütés/ bográcsozás formájában szokott általában megvalósulni.

2011. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
73%
Én felköszönteném, ajándékot is vinnék esetleg, de semmi féle képpen nem szólnék be neki. Légy különb :)
2011. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igy van,jo tett helyébe jot várj!!!

Ö meg szarul érzi majd magát.

Megérdemli,nem?

De ne szolj neki egy rossz szot sem,nagyon fontos!

Tudja ö,ne félj.

2011. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hezitálnék ennyit ha előtte vagy utána elnézést kért volna. De azóta egy hónap telt el, találkoztunk többször is, mivel egy házban élnek anyósomékkal és úgy viselkedik mintha semmi sem történt volna. Nem adott magyarázatot és elnézést sem kért. Megalázva érzem magam, lényegtelen személynek aki még magyarázatot sem érdemel. Még azt is megérteném hogy nem jöhettek mert a másik szülinapot egy gazdag ismerős tartotta akiből hasznot húzhatnak, belőlünk meg nem, mert mi nem vagyunk gazdagok. De bejelenthette volna hogy nem jönnek,mert az fontosabb vagy legalább egy elnézést elvártam volna. Ha nem lenne a rokonom lekoptatnám az emberi értékek eme skálája miatt. Nem akarok olyan lenni mint ő, ezt is tudom.Hogyan lépjek túl ezen a megaláztatáson?
2011. ápr. 14. 13:44
 9/9 anonim válasza:
Aki a gazdag ismerősöket választja rokonok helyett, hát érdekes. Nem tudom, hogy aktuális e még, de mindenképpen köszöntsed fel, ajándékot is vigyél neki:) Mutassad meg, hogy te igen másfajta szokásokhoz ragaszkodsz.:)
2013. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!