Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így hogy tartsunk szülinapot?...

Így hogy tartsunk szülinapot? Előtte nap van a nagypapa halálának évfordulója.

Figyelt kérdés

Tavaly párom szülinapja előtti nap halt meg a nagypapája hirtelen.Lemondtam a szülinapi bulit,tortát visszamondtam,az ajándékát is 2 hónappal később adtam oda,nagyon rosszul viselte.

Lassan megint szülinap.Buli biztos nem,de nemtudom mennyire készitsek vidám meglepit.

Tudom,én ismerem,de ilyen még nem volt.

26éves lesz


2011. máj. 10. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
1 év után csak nem olyan depressziós, hogy ne tudjon koccintani, meg enni egy kis tortát. Szerintem meg lehet ünnepelni, jó nem kell világra szóló bulit tartani, csak egy kis sozlid ünnepség. Szerintem jól esne neki.
2011. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%

szia!

Drasztikusan hangzik,de igaz:ha meghalt,hát meghalt...ráadásul tavaly.sztem a papa sem kivánná végtelenségig a gyász.Nekem anyu halt meg 1 hónapja,voltunk majálison,állatkertbe,tudom nem bánná!Sőt valahol tudom,jött velünk ő is!!

A papa veletek is ott lesz,ha akarjátok.

2011. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
érzékenyebb az átlagnál,nagyon pici család,egyszem elkényeztetett unoka,temetőbe 2x mentünk ki,csak a nagyi kedvéért,de pár percnél többet nem birt ott lenni se,nem tette túl magát
2011. máj. 10. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyapám a tesómék esküvöje elött 1 hónappal halt meg. nem mondták le az esküvöt, habár nagyim nem ropta velünk és az egész család a mi részünkröl vissza fogta magát.

Ha a párodat ennyire megviseli még 1 év után is, hogy képtelen a szülinapját ünnepelni akkor azért nem ártana pszichologushoz járnia, mert valami oka lehet hogy ennyire nehezen megy a feldolgozás, habár egy halál mindig nehéz, de az élet megy tovább.

2011. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egy szolid szülinap/megemlékezés a családdal. Nem kell nagy "leiszom magam a földig"tipusú haveri körrel tartani a szülinapot. Szerintem gyüljetek össze a szüleivel meg a rokonokkal. S gyujtsatok a Nagypapa emlékére egy gyertyát. (Most belegondoltam h a párom nagypapája is ilyen helyzetben van,h nem lehet tudni hogy meddig van köztünk s a dédunokát még nem látta:( 300km-re lakik tőlünk,3átszállás kellene vonattal h lemenjünk. 1éves dédunoka. A probléma h nem müködik a rövid távu memóriája,az aznapi ebédre se emlékszik.A családot meg mindenkit felismer... szerencsére..)szintén 25/L
2011. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Előzővel értek egyet. Elment, elment, ha szomorú sem tud ezen változtatni. Szerintem is legyen valami kisebb dolog, egy kis torta, pár barát. Ha nem akarja, nyugodtan mond meg neki, ha látja a papája, most biztos szomorú, amiért miatta szomorkodik. Talán az segít.
2011. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyermekemet veszítettem el az esküvőm előtt,mégsem vagyok hajlandó minden évfordulónkon sírni,és nem megünnepelni.Igen gyászoljuk a halottainkat,mert ez így természetes,de ünnepelni kell az életet.
2011. máj. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nekem is 2 évembe telt mig megnyilt teljesen,6lóval sem tudnám elvontatni pszichológushoz:)


Nagyija van nagyon rossz állapotban,bár látom hogy abba bele se gondol,hogy őt is elvesztheti (realista vagyok,a nagyi járni se tud,nem éli túl a nyarat).


Nagy baráti bulit nem is terveztem,én egyáltalán a torta és vidám meglepin gondolkodom,h legyen-e,vagy csak egy kis tortácska,meg kettesben felköszöntöm

2011. máj. 10. 11:45
 9/19 A kérdező kommentje:

11:43 és képes voltál esküvőzni a gyerked halála után?

idősek halála annyira nem ráz meg,de a saját gyerekem halála után nem lennék képes ünnepelni a szerelmet...(más ha előtte volt az esküvő és csak az évforduló esik egybe,akkor pár év után persze)

2011. máj. 10. 11:47
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukám karácsonykor halt meg, mégis megtartjuk a karácsonyokat. S bár megemlékezünk róla (és lelkünkben nagy a fájdalom), az ünnep azért még ünnep marad. Bár már soha sem lesz olyan, mint régen, de ő sem akarná, hogy pityeregjünk a fa alatt.
2011. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!