Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok neki "kölcsön" a...

Adnátok neki "kölcsön" a helyemben?

Figyelt kérdés

Apósom hónapok óta zaklatja párom, hogy kérjen kölcsön neki valakitől 20000ft-ot, mert neki nagyon kell (ezt azt akarja jelenteni, hogy én azonnal küldjek neki pénzt).

Már nagyon sokszor adtam neki, (500-15000ft-ig, változó) de eddig sosem jutott eszébe visszaadni - nem mintha irigy lennék, de nekem általában pont az a pénz szokott hiányozni, amit neki adok.

Jövő hónapra várok egy kisebb összeget, de az már fillérre pontosan ki van számolva, bútorra fog menni az egész.

Ha nem adok apósnak, akkor hisztizni fog, az biztos. Ha meg adok, én nem tudom megvenni amit szeretnék, pedig nekem fontos lenne (hozzáteszem én már 1 éve nem vettem magamnak a létfontosságú kaján kívül semmit, apósom napi 3 sört vedel, és csomó nasit)


2011. ápr. 14. 07:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Addig nem adnék, amig az elözöeket vissza nem adja.


Azt meg nem kell neki tudnia, hogy neked bejön pénzed. Ha megsértödik, akkor majd megbékül - az ilyen notorius kölcsönkéröket sajnos nem lehet véglegesen megsérteni.

2011. ápr. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

en nem adnek. Nem azert mert irigy vagyok, hanem elvi kerdesbol nem. En sosem vagyok annak a hive h kolcsonkerek. Nem kerek, de ugyanakkor nem is adok. addig nyujtozkodom amig a takarom er. egyszeru ha nem tellik ra nem veszem meg vagy nem akkor veszem meg mikor szeretnem.


MAsik, meg ha sosem igyekezett megadni kisebb osszeget, akkor a nagyobb osszeget miert adna meg. ugy gondolja h neki ez jar. Te meg ne ess ranjaul az erzelmi fenyegetesnek.


Nyugodtan vedd meg magadnak amit szeretnel mert ezel sporoltal. ne szolj semmit csak vedd meg, es ha kerdore von, mond meg most az egyszer elkoltototted es neked sincs.


Millio egy bank van, menjen kolcson kerni a banktol es fizessen kamatot. Vagy vedeljen kevesebb sort es akkor tobb marad amire kell. en fel sem vennem a telefont mikro hiv... megszunnek letezni. Legy kemeny es allj a sarkadra. Magatokert dolgozol es nem a reszeges aposra!

2011. ápr. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Te meg üzenj vissza a pároddal, hogy neked sincs, mert valaki állandóan kölcsön kért, de sose adta vissza...

Egyébként miért a te pénzedre hajt az öreg? Adjon neki a párod.

2011. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is erre gondoltam :)

Após is, tele van hitelekkel, alig győzi fizetni - kivéve nekem, mert ugye én nem küldöm rá a behajtókat...

Párom egyetemre jár, dolgozik mellette, de nem keres annyit mint én. És mivel nagyjából közös kasszán vagyunk, ilyenkor rám terhelődik a felelősség.

2011. ápr. 14. 08:06
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én a párod helyében át sem adnám ezeket az üzeneteket úgy égne a pofám, hogy apám belőled akar élni.
2011. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Nem adnék. Amikor azt látom, hogy valaki habzsidőzsizik vagy legalábbis ő maga nem követ el MINDENT annak érdekében, hogy spóroljon, azt nem tudom sajnálni, ha szarba kerül. Ez meg még egy pióca is lehet ráadásul.

A szülői generációk szokták a "gyerekeket" támogatni, nem fordítva.

Hadd hisztizzen, szarj bele a pofájába. És mondd meg, hogy már így is tartozik neked, ami hiányzik is és neked sincs arra tartalékod, hogy adj. Pont.

2011. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Csak kihasznál...
2011. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A párom nem igazán szokta átadni az üzeneteit, de após gyakran félrehívja, mikor itt vagyunk. Aztán ha rákérdezek mit akart, elmondja.

Régebben após tőlem kért kölcsön, mostanában kezdett ebbe az üzengetésbe, de így pláne nem adtam neki eddig sem :)

Sajnos nekem is szúrja a szemem, mikor én egy szelet csokit nem tudok venni magamnak, ő meg zabál egész nap... és ezek után még nekünk sír, hogy nincs pénze :D

2011. ápr. 14. 08:18
 9/26 A kérdező kommentje:
Csakhát most valami vészhelyzet van állítólag, após legalábbis ezt mondja. De azt már nem regélte el, mi az a vészhelyzet. Lehet elfogyott a sör :D
2011. ápr. 14. 08:18
 10/26 anonim ***** válasza:

08:09 vagyok. Amúgy anyósomra ismertem rá.

Ő ilyen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Aztán: még el is úszott, pedig a párom fizetett neki ugyanúgy indokolatlan sokat.

De ők nem hajlandók lemondani semmiről, cigi, robogó, lízingautó, fodrász stb stb.

Nos?

2011. ápr. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!