Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adnátok-e kölcsön ismerősnek?

Adnátok-e kölcsön ismerősnek?

Figyelt kérdés

Nem nagy összegről volna szó, csak amíg ő is megkapja a pénzét. Nem is kérte konkrétan, csak körülírta és nagyon sajnálom: szülei nem segítik, ügyfelektől később kapja meg a pénzét és összecsaptak a héten a feje fölött a hullámok, férje beteg, fiai még tanulnak stb.

5-10-15eFt?


2010. júl. 27. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak úgy szabad kölcsön adni, ha van róla papír.
2010. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben rendszeresen adtam kölcsön jó ismerőseimnek, eleinte ment is szépen minden, csak aztán már egyre gyakrabban kérnének egyre hosszabb időre, ha meg nem adok akkor még nekik esik rosszul... Lehet már az első alkalommal sem kellett vna kölcsönadnom.

Személyiségfüggő, lehet csak nekem vannak ilyen ismerőseim...

De én már nem fogok senkinek sem! Még kellemetlenül érzem magam amikor szólok h jó lenne ha látnám a pénzem...

2010. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En is adtam kolcson, eleg sokat is, most meg varom, hogy vajon vissza fogjak-e adni...ha csak egyszer ker, es nem is olyan sokat, nincs baj, de ha legkozelebb is ker, csak akkor adj neki, ha mar az elozot idoben visszaadta.

en is megfogadtam, hogy soha tobbet, senkinek, hacsak nem testverrol, szulorol van szo, nem fogok kolcson adni.

2010. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A testvéreimnek szó nélkül adok,és akkor adják vissza amikor tudják..Ez természetes.

Ismerősöknek nem adnék,mert régen adtam pár ezreket,és volt aki mai napig vissza se adta..Barátoknak is csak adnak adok aki már több éve,szinte gyerekkori barát,és 100%-ban bízok benne..

2010. júl. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nem, legfeljebb a nagyon jó barátomnak adnék, de neki is inkább ajándékba tartós élelmiszert
2010. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én 5-10 ezreket azért nem adnék, mert az könnyen feledésbe merül.

Én adtam egy volt kollégámnak 100e ft-ot 3 hónapra. Őt közben kirúgták, most nincs munkája, és a mai napig nem tudja visszafizetni. Ez már 1 éve volt. Papír van róla (fontos, hogy legyen; mondjuk ha van, akkor sem érdemes rögtön bíróságra menni vele, mert drága a perköltség).

Te neked kell tudnod, hogy mennyire bírol meg benne, meg azt is, hogy neked mennyire hiányzik majd az a 5-15 ezer forint. Ha tudod nélkülözni akár fél évre is, akkor adj neki kölcsön, ha csak 1-2 hónapra tudod nélkülözni, akkor ne.

2010. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, de csak lepapírozva! Meg kell mondani, hogy ez nem azért van, mert nem bízol benne, hanem mert a kölcsönadásnak ez a módja. Ha vissza akarja fizetni, akkor semmi neki aláírni a papírt, ha meg nem, akkor nem adsz neki kölcsön :)
2010. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!