Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülőnek / vagy szülőknek...

Egy szülőnek / vagy szülőknek miért mániája hogy legyen unoka?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem hogy miért muszály annyira hogy legyen unoka pl, most nem rólam van szó de egyszerűen nem értem. ha valaki szeretne gyereket annak lesz, aki nem szeretne annak nem lesz, ebbe hogy lehet már beleszólni? Szerintem teljesen magánügy az hogy valaki akar-e gyereket vagy nem.

Nektek erről mi a véleményetek?

Szerintem ez a gyerek-kérdés mindenkinek csak az abszolút magánügye, ahogy az is pl hogy kinek milyen a szexuális beállítottsága.


2011. ápr. 14. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyik szülő sem szól bele és szerintem ez így normális.
2011. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is az a normális ha nem szól bele senki, mert szerintem egy ember attól nem lesz se több se kevesebb hogy lesz-e gyereke vagy sem.
2011. ápr. 14. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem egy ember,igenis több lesz azáltal, ha vállal gyereket, ellenben ha nem vállal attól nem válik kevesebbé. Egyszerűen ugyanaz az ember marad. ;)
2011. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
MErt az unokákat már nem nevelniük kell a gyerekkel ellentétben hanem csak szeretni!
2011. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Most ekkora tragédia az, ha valaki örülne neki, ha lenne kisgyerek a családban megint, akit szeretni lehet?
2011. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azok a nagyszülők terrorizálják ezzel a gyereküket (általában a lányukat), akik vagy valamit eltoltak a saját gyerekük nevelésénél, és ezzel akarnak kompenzálni, vagy pedig, miután a saját gyerekeik felnőttek, nem tudnak magukkal mit kezdeni, ezért gyorsan gyorsan unokát akarnak, hogy ne unatkozzanak.

Természetesen megint más, ha valaki egyszerűen csak szeretné, ha már lenne újra kisgyerek a családban, meg örül az unokának, stb. De vannak olyan szülők, akik nagyon erőszakosan tudják szinte követelni, hogy a gyerekük szüljön "nekik" unokát. Ez szerintem már beteges, de sajnos nem ritka jelenség.

2011. ápr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor az én anyósom is a terrorizál kategória, mondjuk az ő szempontjából megértem, hogy már elmúlt hatvan éves és kicsit fél tőle, hogy maholnap elpatkol és nem fogja megérni, hogy a fiának gyereke születik.
2011. ápr. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a terror vs szeretne egy szulo unokat kozott nagy a kulonbseg.


A szuleim sosem eroltettek az unokat, de nagyon orultek, mikor megszuletett es azt mondtak, hogy oket mar az unoka elteti, a legnagyobb ajandek, megvaltozott az eletuk, ok maguk is eletvidamabbak lettek. A legtobb 50-60 ev koruli ember vagyik unokara, ez az elet rendje, nincs ezzel semmi baj. Nalunk is van meleg a csaladban, term. ot nem "zaklatjak" a szulei ilyennel, de aki mar hazas, sztem annal OK, ha a szulei felhozzak ezt a temat.

2011. ápr. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ma 05 55. Milyen lélekkel írtad le ezeket a szavakat? Sajnos durvaság van a családokban sokfelé. Valóban sokan nyaggatják vagy üldözik gyerekeiket az unoka irányába, nem pártolom azt sem. Meg azt sem, aki a pénzével, adományokkal veszi rá a gyerekeit az utódnemzésre. De a szavak, amik a szánkon kijönnek, azt tükrözik, ami odabent van.
2011. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!